PDA

Zobacz pełną wersję : Strzyżemy ale nie owce



manfred
14-03-2016, 14:39
Od kilku lat nie odwiedziłem fryzjera. Sam postanowiłem strzyc swoją łepetynę. Miałem jakiś podstawowy model maszynki do strzyżenia który oferował 3mm albo 0 co równało się z glacą ogoloną na tip top. Dziś po tym jak padła moja maszynka postanowiłem coś kupić lepszego. A przede wszystkim z regulacją długości strzyżenia włosów oraz np z obrotową głowicą. Tylko nie mam pojęcia czy to dobry sprzęt. Może ktoś używa porządnej maszynki z pełną regulacją od zera do 1 cm i poradzi.
PS Model który mi się spodobał to http://www.philips.pl/c-p/QC5580_15/headgroom-maszynka-do-strzyzenia-wlosow/przeglad

M_B
14-03-2016, 14:52
Poszukaj produktów marki WAHL ;)

manfred
14-03-2016, 15:07
Chyba nie ma płynnej regulacji strzyżenia tylko poprzez nakładki czyli 0 goła glaca i długie włosy 3 mm ;-)

M_B
14-03-2016, 15:14
Są różne modele, z różnymi nakładkami. Zapewniam, że to profesjonalny sprzęt ;)

pil74
14-03-2016, 20:00
Philipsa nie kupie już nigdy. Wszystko co miałem tej marki się rozkraczyło:) Może mam pecha do produktów tej marki, albo zwyczajnie są kiepskiej jakości.
Podobnie było z maszynką do strzyżenia. Pomijając jakość tworzywa grzebyków, którym pękały ząbki, kończąc na badziewnym akumulatorze, który ładował się wieki, a starczał na chwilę. (http://www.philips.pl/c-p/QC5055_00/hairclipper-series-1000-maszynka-do-strzyzenia-wlosow)
Od 1,5 roku mam remingtona. Działa bez problemów, ładuję go sporadycznie, szybciej się ładuje, dłużej trzyma i zdecydowanie lepiej strzyże od philipsa, który zostawiał dłuższe kłaki. No i był tańszy. :)

Johny42
14-03-2016, 20:10
Z Philips'em mam podobne doświadczenie co pil74. Model inny, objawy identyczne ;).

manfred
14-03-2016, 20:14
Rozumiem tylko że ja szukam płynnej regulacji i to mnie najbardziej interesuje. Jak do tej pory to albo zero albo trzy mm :-(

pil74
14-03-2016, 20:20
Mój remington ma skokowo 1-3-5-7-9-11-13mm i chyba jest jakiś grzebyk na 0,5mm

nowart
15-03-2016, 00:35
manfred, byłem w życiu u wielu i znam kilku naprawdę dobrych fryzjerów. U żadnego z nich nie widziałem maszynki z płynną regulacją. Tylko nakładki, głównie firmy Moser. Swego czasu nawet szukałem, gdyż też chciałem dla siebie coś porządnego, na all do kupienia za ok 200-300zł. Osobiście jednak kupiłem w tkmaxx wspomnianego Wahl za śmiszne pieniądze bo i tak rzadko korzystam.

Umbra
15-03-2016, 02:53
Remington specjalizuje się w urządzeniach do włosów, ale regulacja tylko poprzez nakładki (a przynajmniej innej nie widziałem). Philips ma płynną regulację (za wyjątkiem strzyżenia na 0,5mm - wtedy trzeba zdjąć końcówkę). Osobiście golę głowę tym: https://www.google.pl/search?q=merkur+progress&safe=off&espv=2&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjVjOOyvcHLAhWlIJoKHb-8BrgQ_AUIBigB

Merde
15-03-2016, 11:17
Philipsa nie kupie już nigdy. Wszystko co miałem tej marki się rozkraczyło:)

/ciach/

Od 1,5 roku mam remingtona. Działa bez problemów

Jeszcze jeden głos za powyższym.
Przez ostatnie ~7 lat miałem najpierw Remingtona, potem Philipsa, teraz znów wróciłem do Remingtona.
Pierwsza maszynka do samego końca była sprawna, ale miała już zbyt tępe ostrza.
Philips to była porażka od samego początku - nie dość, że "skubała", to ze względu na jakość wykonania i niższą masę - mocno przenosiła drgania na obudowę, co ponoć powodowało odrętwienie dłoni (opinia żony). Wywaliłem do śmieci bez żalu po roku z małym haczykiem.
Remingtony nie mają żadnych dodatkowych funkcji, są zbudowane i ważą tyle co radziecki czołg, ale działają bezawaryjnie i po prostu robią robotę.

nimnull
15-03-2016, 11:44
Ze swojej strony mogę również polecić produkty Babyliss, od ponad 3 lat (raz na tydzień na łyso) używam babyliss 769 - poza kiepskim sposobem mocowania nakładek - problemów brak.

Pozdrawiam Mirek

wuel
15-03-2016, 11:45
Ja trzeci rok, dwa razy w tygodniu, używam takiego Philipsa: http://www.philips.pl/c-p/BT7085_15/beardtrimmer-series-7000-trymer-do-zarostu-brody-z-syst.-zasys.
Działa, nie zepsuł się.

stock
15-03-2016, 12:08
też polecam remingtona - ja mam maszynke która śmiga dzielnie od lat. W domu też suszarki, prostownice i inne dziwne gadżety remingtona i sa nie do zajechania.

manfred
15-03-2016, 12:16
No nic to poszukam z regulacją pełną

myrele
15-03-2016, 12:23
Witam
Ja ci polecam Panasonic https://www.youtube.com/watch?v=Jn2Pkp51lHI
mam taka tylko stary model chyba juz 10 lat. Regulacja od 0,5 do 15mm. Jestem bardzo zadowolony.

krzysztof jot
16-03-2016, 22:09
jak wyżej - miałem kilka philipsy, remingtony ale najlepszy BabyLiss model PRO45 - polecam

http://babyliss-totallook.pl/produkty-dla-niego/maszynki-do-strzyzenia/maszynki-pro-45


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/03/e950e-1.png
źródło (http://babyliss-totallook.pl/produkty-dla-niego/maszynki-do-strzyzenia/maszynki-pro-45)

manfred
16-03-2016, 22:19
Phlips i Remington odpadają. Ale wynalazłem coś co nie rujnuje portfela a ma regulację długości strzyrzenia.
http://www.pro-sprzet.pl/maszynka-babyliss-pro-v-blade-titan-fx685e.html

pil74
17-03-2016, 10:23
Phlips i Remington odpadają. Ale wynalazłem coś co nie rujnuje portfela a ma regulację długości strzyrzenia.
http://www.pro-sprzet.pl/maszynka-babyliss-pro-v-blade-titan-fx685e.html

Na kablu?

manfred
17-03-2016, 10:39
Tak kupuje na kablu bo do tej pory choć miałem bezprzewodową i tak podłączyłem do sieci.

manfred
17-03-2016, 17:45
No nic padło na BaByliss E960E Clipper IPro Intensiv. Towar zamówiony i pewnie dojdzie wtorek środa tylko że na użycie chwile bedzie trzeba zaczekać gdyż wczoraj po raz ostatni w ruch poszedł stary philips QC5070