Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc
Lukas1979
10-03-2016, 08:32
Witam
Mam mały problem z odkreceniem filtra z obiektywu wczoraj próbowałem odkręcić filtr ale za nic nie chce się odkręcić. Czy może ktoś z forumowiczów miał podobny problem jeżeli tak to jak sobie z nim poradził
Tak. Skurczył mi się na zimnie ;) W domu ściągnąłem bez problemu.
Lukas1979
10-03-2016, 09:06
Tak. Skurczył mi się na zimnie ;) W domu ściągnąłem bez problemu.
Obiektyw jest od 2 dni w domu i nie da rady ;-)
To włóż do lodówki i spróbuj odkręcić .
Możesz też wykorzystać jakąś gumową powierzchnię (np. spód podkładki pod myszkę komputerową). Kładziesz na takiej powierzchni obiektyw filtrem do dołu, filtr przylega krawędzią i się nie przesuwa, a Ty kręcisz obiektywem (co jest łatwiejsze niż kręcenie wąskim filtrem ;))
Aha, możesz też spróbować użyć otwieracza do słoików z gumowymi okładzinami :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/03/100180488-2.jpg
źródło (http://www.ravelo.pl/pub/mm/multimedia/image/jpeg/100180488.jpg)
Ja założyłem metalowy cybant i zakrecilem mocno ale z wyczuciem. Zeszlo bez problemu.
Po pierwsze zastanów się czy wiesz w którą stronę się odkręca ;)
http://www.amazon.de/Quenox-Filterzangen-Filter-Nahlinse-Achromat/dp/B0050MOP4U
Lukas1979
10-03-2016, 13:21
Po pierwsze zastanów się czy wiesz w którą stronę się odkręca ;)
Próbowałem w obie ;-)
Oby nie skończyło się uszkodzeniem obiektywu, sąsiad tak zdemolował sobie 18-105, kropelka spirytusu czasami pomaga, tylko nie stosuj jakiś WD40 itp.
Ja polecam taśmę dwustronną i odkręcanie ręką.
Lukas1979
10-03-2016, 16:20
Ok dziękuję za podpowiedzi
Lukas1979
10-03-2016, 18:52
Jeszcze raz dzięki zszedł dziad ;-)
antracyth
10-03-2016, 20:14
Ja zauważyłem, że często najlepszy efekt osiąga się przy przyłożeniu pulsacyjnie bardzo małej siły :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.