PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sigma ] Sigma Quattro H.



Remol71
23-02-2016, 07:48
Moim zdaniem super oferta. Matryca APS-H w bezlusterkowcu :) Wygląda na to, że to matryca 3x 14Mpix.

Ligo
23-02-2016, 09:04
Wszystkie A7R i D810 powinny się bać. Chyba, że zabije ceną, jak to Sigma ma w zwyczaju. Nie wiadomo, jak szkła APS-C będą kryły mnożnik 1.3. No i czy dadzą rozsądny soft, bo ostatnia wersja SPP dla Quattro to jest jedna wielka porażka. Aha - synchro 1/800 (?).

hostman22
23-02-2016, 10:00
piękny nie jest ;)

krolewicz
23-02-2016, 10:11
zamierzają do tego zrobić szereg dedykowanych szkieł? od wielu lat używam aparatów z mnożnikiem 1.3, nie ma szerokich kątów, 50 jest jakaś przydługa, jedynie na długich tele ma to jakąś przewagę, reszta to głównie wady

zurkow
23-02-2016, 13:25
Gdyby to body byłoby dostępne z różnymi bagnetami to byłoby ciekawie ;)

meliszipak
23-02-2016, 13:28
Projektant w Sigmie jest jakiś taki estetyczny inaczej.

meliszipak
23-02-2016, 14:04
Co oni tam palą?
Bagnet od lustrzanki w bezlusterkowcu?
To nie można przejściówki zrobić?
Czy nie mają zamiary projektować dedykowanych obiektywów?
Oni są jacyś inni. Mówię o aparatach.

ulv
23-02-2016, 14:16
Odnoszę wrażenie, że ludzie nie uczą się na błędach konkurencji. Pentax już miał pomysł na bezlustro z bagnetem SLRa i poległ. Przyczynił się pewnie też wygląd K-01, ale o nowej Sigmie też trudno powiedzieć, że jest ładna (a już ten ucięty od dołu grip to jakiś dowcip).

meliszipak
23-02-2016, 14:41
Moja lista najbrzydszych aparatów ery cyfrowej.
1. Pentax K-01
2. Sigma dp Quattro
3. Sigma Quattro H

cz4rnuch
23-02-2016, 16:34
Zrób miejsce na pudle dla Lunara :)

Franek_
23-02-2016, 16:52
Dokładnie. I którejś z limitowanych lajek:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/wrOs83-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/924/wrOs83.jpg)

jo44
23-02-2016, 17:10
Moja lista najbrzydszych aparatów ery cyfrowej.
1. Pentax K-01
...
Spokojnie, następca będzie w 32kolorach - do wyboru. :)

meliszipak
23-02-2016, 19:42
Zrób miejsce na pudle dla Lunara :)

No tak.Ta przeróbka Sony im nie wyszła :)


Dokładnie. I którejś z limitowanych lajek:
Kolejka na pudło jest dłuższa niż myślałem:)

Borat1979
23-02-2016, 20:00
Wszystkie A7R i D810 powinny się bać. Chyba, że zabije ceną, jak to Sigma ma w zwyczaju. Nie wiadomo, jak szkła APS-C będą kryły mnożnik 1.3. No i czy dadzą rozsądny soft, bo ostatnia wersja SPP dla Quattro to jest jedna wielka porażka. Aha - synchro 1/800 (?).

Sony nie ma się czego bać miną dziatki lat zanim w Sigmie nauczą się projektować body o jakości i ergonomii Sony A7. Z resztą cena tych aparatów będzie jak zawsze absurdalna, ergonomia tragiczna co już widać po samym kształcie body - nie wiem po jaką cholerę zamiast zaprojektować normalny uchwyt wszystkie sigmy to takie bezsensowne cudaki. Jak do tego dojdzie wydajność akumulatora i toporny soft to będzie komplet do takiej samej klapy jaką były ich kompakty.

qbic
23-02-2016, 20:46
Nie wiem jak z ergonomią bo nie mam okazji dotknąć, ale wygląd ma ciekawy - mi się podoba. Szkoda ze mocowanie nie jest Sony E.

Franek_
23-02-2016, 20:53
Szczerze, to uważam, że sam bym lepiej zaprojektował ergonomię tej Sigmy, nie mówiąc o inżynierach z Sony.

Ligo
23-02-2016, 21:04
Sony nie ma się czego bać miną dziatki lat zanim w Sigmie nauczą się projektować body o jakości i ergonomii Sony A7. Z resztą cena tych aparatów będzie jak zawsze absurdalna, ergonomia tragiczna co już widać po samym kształcie body - nie wiem po jaką cholerę zamiast zaprojektować normalny uchwyt wszystkie sigmy to takie bezsensowne cudaki. Jak do tego dojdzie wydajność akumulatora i toporny soft to będzie komplet do takiej samej klapy jaką były ich kompakty.
Z tym "baniem się" Sigmy przez inne wysokorozdzielcze sprzęty miałem na myśli oczywiście obrazek, jego rozdzielczość i kolorystykę. Można przyczepić się do wielu rzeczy w aparatach Sigmy, ale na pewno nie do generowanego obrazka i moim zdaniem do ergonomii jako takiej, też nie bardzo. Poprzednie modele SD były typowymi lustrzankami, poprzednie DP były typowymi małymi kompaktami. Dopiero w serii Quattro można było spostrzec ergonomię niepokojącą.;-)
Okazało się jednak, że mimo iż trzymanie aparatu jest nieco inne, to jego uchwyt jest pewny. W dodatku lewa ręka dosyć wygodnie podpiera obudowę obiektywu, która jest nieruchoma.
W tym nowym wynalazku rzeczywiście obcięta obudowa w miejscu baterii wygląda na pomysł absurdalny. Foveon słynie z energożerności, a tu jeszcze są dwa procesory. Bateria powinna być zdecydowanie większa, niż w poprzednich modelach.



Szczerze, to uważam, że sam bym lepiej zaprojektował ergonomię tej Sigmy, nie mówiąc o inżynierach z Sony.
Prawdopodobnie masz rację.:-)

zdyboo
23-02-2016, 21:09
W tym nowym wynalazku rzeczywiście obcięta obudowa w miejscu baterii wygląda na pomysł absurdalny. Foveon słynie z energożerności, a tu jeszcze są dwa procesory. Bateria powinna być zdecydowanie większa, niż w poprzednich modelach.

Spoko, pojawi się dodatkowy grip / battery pack. Po co dawać w zestawie, jak można tak zaprojektować obudowę, że będzie on konieczny. Chyba, że główny projektant podpadł kiedyś Yakuzie i dla niego obcięty grip może być wcale ergonomiczny.

Ligo
23-02-2016, 21:17
I że niby co ten Yakuza obciął projektantowi? ;-)

qbic
23-02-2016, 21:24
Szczerze, to uważam, że sam bym lepiej zaprojektował ergonomię tej Sigmy, nie mówiąc o inżynierach z Sony.


No no...

Miałem do czynienia z projektowaniem tego typu sprzętów i zapewniam Cię że to nie jest trywialna sprawa, zwłaszcza gdy musisz upchnąć konkretną elektronikę do środka :-)

Borat1979
23-02-2016, 21:36
Miałem do czynienia z projektowaniem tego typu sprzętów i zapewniam Cię że to nie jest trywialna sprawa, zwłaszcza gdy musisz upchnąć konkretną elektronikę do środka :-)

No to trzeba nie mieć jakiś niedorozwój żeby próbując upchać tę elektronikę w środku obcinać kawałek obudowy, w którą tą elektronikę można zmieścić :grin:

Jakość obrazu to nie wszystko bo aparat musi nadawać się do użytku. Co komu po super jakości matrycy jak bateria pada po kilkudziesięciu zdjęcia a ergonomia i soft tylko utrudnia fotografowanie. To tak jakby zamontować supernowoczesny silnik do auta po czym zamontować owalne koła dziwiąc się, że auto ni jeździ za dobrze :)

Ligo
23-02-2016, 21:48
Jakość obrazu to nie wszystko bo aparat musi nadawać się do użytku. Co komu po super jakości matrycy jak bateria pada po kilkudziesięciu zdjęcia a ergonomia i soft tylko utrudnia fotografowanie.
I znowu generalizujesz. Powiedz, jakiego sprzętu Sigmy i softu używasz, bądź używałeś. Porównamy swoje doświadczenia.

qbic
23-02-2016, 23:57
No to trzeba nie mieć jakiś niedorozwój żeby próbując upchać tę elektronikę w środku obcinać kawałek obudowy, w którą tą elektronikę można zmieścić :grin:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://overlay.no-ip.org/funshitz/score.jpg)

Ale bzdety. Na pewno wiesz jaki jest rozkład elementów i elektroniki oraz dlaczego tak a nie inaczej zostało wszystko zaprojektowane.

Borat1979
24-02-2016, 01:38
Ale bzdety. Na pewno wiesz jaki jest rozkład elementów i elektroniki oraz dlaczego tak a nie inaczej zostało wszystko zaprojektowane.

To wytłumacz mi sens obcięcia obudowy w miejscu gdzie aprat powinien mieć wygodny ergonomiczny uchwyt, w którym można przy okazji zmieścić akumulator o większej pojemności. Jakoś nikt nie robi takiech cudaków jak Sigma a budowa aparatów jest podobna bez względu na producenta.

cz4rnuch
24-02-2016, 09:40
Borat, ale jesteś pewny że ten aparat ma zły uchwyt. Na camerasize w porównaniu np do D7100 nie wygląda on tak źle. Co do akumulatora to zgoda, ale nie można wykluczyć tego, że firma nie chciała po prostu wrzucić większego (to też koszty). Cudaczne aparaty się zdarzają, nie wykluczone że firma nie myśli jeszcze na poważnie o aparatach i traktuje je jako działalność poboczną, ale wracając do uchwytu to wiele z tych niecudaków nie ma gripa w ogóle (zamiast tego jest płaska ścianka) więc tu akurat nie ma co aż tak narzekać.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/sdquattrohead-2.jpg
źródło (http://petapixel.com/assets/uploads/2016/02/sdquattrohead.jpg)

Ps. A jak komuś podoba się obrazek, za to wygląd nie za bardzo to można się zaopatrzyć w odpowiednie akcesoria

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/original-4.jpg
źródło (http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3252/6920/original.jpg)

cz4rnuch
24-02-2016, 11:22
Taka jeszcze jedna myśl mnie naszła. Czy te kłatro nie przypomina wam troszeczkę niektórych średnioformatowców? Może to o to chodziło? W końcu Sigma od dawna się chwali, że jakość obrazka jest do nich porównywalna.

Franek_
24-02-2016, 11:43
Których niby?


A co do tej Sigmy jeszcze - zobaczcie w jakim durnym miejscu jest wizjer. Gdzieś przeczytałem, że to wersja dla lewoocznych i praworęcznych. Rzadka kombinacja.

cz4rnuch
24-02-2016, 12:17
Nie mówię, że to kalka ale wiele cyfrowych (i nie tylko) średniaków wygląda jak blaszana skrzynka z przyspawanym do niej trzonkiem.

d90
24-02-2016, 12:20
Szkoda gadac, bo i tak nikt z nas nie kupi, ale wizjer faktycznie porazka.

Osobiście prawym okiem w wizjer celuje, natomiast lewe najcześciej i tak mam otwarte - sie widzi to, co poza kadrem (jesli trzeba).
Tu lewe zupełnie zbędne bedzie z tego co widac.

meliszipak
24-02-2016, 17:04
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.imageupload.co.uk/image/c6FE)

Ligo
24-02-2016, 18:11
Spoko, pojawi się dodatkowy grip / battery pack. Po co dawać w zestawie, jak można tak zaprojektować obudowę, że będzie on konieczny.
Miałeś rację. Jest "konieczny grip".

Remol71
24-02-2016, 20:38
Z gripem prezentuje się doskonale :)

zdyboo
24-02-2016, 21:40
Gdzieś przeczytałem, że to wersja dla lewoocznych i praworęcznych. Rzadka kombinacja.

Niemniej jednak się zdarza, a co w takim przypadku oznacza wizjer na brzegu puszki, przekonałem się dopiero po zakupie NEX-6. W przypadku większości zdjęć, gdzie światło mam z lewej strony, muszę dodatkowo zasłaniać dłonią bok aparatu. Jakbym umiał celować prawym okiem, nos robiłby robotę. W lustrach nie ma problemu, może zatem powinienem kupić kłatro.

Borat1979
24-02-2016, 22:15
Co do akumulatora to zgoda, ale nie można wykluczyć tego, że firma nie chciała po prostu wrzucić większego (to też koszty)
Może w aparacie za 50$ to faktycznie koszt ale przy sprzęcie za powiedzmy 1000$ podniesienie ceny o 10$ nie ma znaczenia. I raczej trudno byłby znaleźć delikwenta, który kupując sprzęt za 1000$ wolałby gorszą baterię tylko dlatego, że sprzęt lepszą jest o 10 dolców droższy :)

Tu jest próba wyciągnięcia kilkuset zielonych za gripa.


A tak przy okazji prezentują na zdjęciach aparat trzymany ręką to są to zwykle żółte rączki a taką dłoń to większość z nas miała w wieku 12 lat :grin:

cz4rnuch
24-02-2016, 22:44
Może to i rączki 12latka albo nawet niemowlaka, ale porównałem sobie grip quattro z D7100 na camerasize i chyba są one podobnej długości. Mi by to wystarczyło. A co do baterii to po prostu uważam inaczej. Firmy szukają tak dodatkowego zysku (czyt. kup gripa jak ten na załączonym obrazku) jak i tną koszty. Kawałek metalu na bagnecie 18-105 też dużo by nie kosztował a mimo to firma stosuje tańsze tworzywo zarabiając na tym pewnie kilka centów na sztuce.

Franek_
26-02-2016, 16:35
Tu jest próba wyciągnięcia kilkuset zielonych za gripa.

Nie wiem... Jak będzie robić przyzwoitą ilość zdjęć na baterii, to ludzie nie kupią gripa, bo się niewygodnie trzyma. Zresztą może wcale nie trzyma się tego aż tak niewygodnie (choć z tym wizjerem to moim zdaniem porażka).

Ja myślę, że jak Fuji idzie w ten 'retro look', tak Sigma, chcąc się jakoś wyróżnić i nie być zupełnie anonimową firmą, idzie po prostu w dziwny wygląd swoich produktów. Tak sobie myślę, że to może być po prostu chęć robienia rozpoznawalnego sprzętu, gdyż dla dużej liczby osób, wygląd aparatu jest istotny.

Pawel92
26-02-2016, 16:56
Może w aparacie za 50$ to faktycznie koszt ale przy sprzęcie za powiedzmy 1000$ podniesienie ceny o 10$ nie ma znaczenia..


Borat, powinieneś chyba szybko otworzyć jakąś działalność produkcyjną ;)

Borat1979
26-02-2016, 21:36
Borat, powinieneś chyba szybko otworzyć jakąś działalność produkcyjną ;)
W tym kraju nie opłaca się nic produkować ;)

Ligo
25-06-2016, 10:15
Czas odgrzebać temat. Po 4-ech miesiącach Sigma zdecydowała się podać ceny, a te - o dziwo - nie zabijają! :-D
Czuję niebezpieczne mrowienie w okolicach, no...