PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon d3200 18-105vr



FlashingLights
27-01-2016, 21:08
Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy i od razu pytam.

Dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografią i upatrzyłem taki oto zestaw:

https://saturn.pl/foto-i-kamery/lustrzanka-cyfrowa-nikon-d3200-18-105vr

Chciałbym zaczerpnąć waszej opinii nt. powyższego zestawu dla początkującego.

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi :)

zgera
27-01-2016, 21:16
Co chciałbyś wiedzieć?
Obiektyw na dobre opinie i na początek to dobry wybór, D3200 również na początek wystarczy, musisz wiedzieć że seria D3XXX w stosunku do serii D5XXX jest znacznie okrojona z funkcji, ale brak tych funkcji nie przeszkadza w robieniu zdjęć.

FlashingLights
27-01-2016, 21:22
Na początku planowałem wydać ~1500zł, później jak widać powyżej doszło do 1900zł, a do D5200 trzeba dołożyć jeszcze kilka stówek. Zawsze wyznaczając jakąś kwotę, dokładając "parę złotych" znajdzie się coś lepszego - i tak bez końca (ale już powiedziałem sobie STOP) ;)

Sądzę, iż dla początkującego i tak będzie wystarczająco funkcji do poznania.

Chciałbym wiedzieć jak sprawuje się ten model w praktyce użytkowników.

PiotrekW
27-01-2016, 21:33
Gdybym miał teraz wybierać, to zamiast d5100 z 18-105 brałbym tańszy d3100 + 18-105 + np 35 1.8. I byłoby super :) A przecież w końcu i tak wszyscy kupimy d700 czy jeszcze coś lepszego :)

Perkoz_1
27-01-2016, 21:35
@FlashingLights

Leniwy jesteś. O takim zestawie było dużo na tym forum wałkowane. Ale troszkę podpowiem i wypunktuję z racji tego, że sam jestem posiadaczem takiego zestawu. I tak bardzo szczerze:
Zalety:
- tania puszka z napakowaną matrycą z bardzo dobrym optycznie spacer-zoomem;
- prostota obsługi, szczególnie, że posiada świetny tryb podpowiedzi dla początkujących;
- jakość wykonania body i obiektywu bardzo dobra jak za tą kasę;
- funkcjonalny tryb LiveView. Szybkośc ostrzenia w tym trybie - średnia
- JAK SIĘ UMIE TO MOŻNA TYM ZESTAWEM ROBIĆ ŚWIETNE ZDJĘCIA.
Wady;
- dużo pikseli na matrycy daje to, że już powyżej ISO 800 zaczyna się szum;
- mało co jest pod klawiszami bo większość nastaw ukryta jest w menu i jest to wysoce upierdliwe czasami;
- cieniutko z dynamiką matrycy jeśli porównuje się ją do konkurencji lub nawet do leciwego D5100;
- TYLKO 11 pól autofocusa w tym jeden krzyżowy;
- wizjer - ciemnica i marność w % zobrazowania kadru. PORAŻKA.
- tryb zdjęć seryjnych w JPEG - jak cię mogę. Bez szału z szybkością i w zapychaniu bufora. W RAW - jeszcze gorzej. Ale można przeżyć;
- tryby balansu bieli - jakeś takeś lekko dziwne. Kłamią.

Reasumując - za 1899 zł TERAZ bym już tego nie kupił. Kupił bym za niecałe 250,00 zł więcej Pentaxa K-50 z dwoma obiektywami / 18-55 i 55 -200/. Jest takich zestawów pełno po sklepach i na Alledrogo. To o kilka klas lepszy sprzęt niż Nikoś D3200. Niestety taka prawda. Jedyne dobro w proponowanym przez ciebie zestawie to Nikkor 18-105. Pentax takiego dobrego kita nie ma.

PS. A jak już pociąga cię drużyna "Żółto - Czarnych" to poszukaj z tym samym obiektywem D5200. Niewiele droższy ( bo wyprzedaże końcówki modelu w sklepach) a z lepszą matrycą o mniejszych szumach i świetnej dynamice oraz z 39-cioma punktami autofocusa w tym 11-oma krzyżowymi, zwiększonej ilości trybów fotografowania, szybszym trybem seryjnym i gibanym wyświetlaczem. Znajdziesz taki nowy zestaw w cenie polecanego przeze mnie Pentaxa.

GonzoG
27-01-2016, 21:42
Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy i od razu pytam.

Dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografią i upatrzyłem taki oto zestaw:

https://saturn.pl/foto-i-kamery/lustrzanka-cyfrowa-nikon-d3200-18-105vr

Chciałbym zaczerpnąć waszej opinii nt. powyższego zestawu dla początkującego.

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi :)
A czemu Nikon D3200, a nie bezlusterkowce od Samsunga, czy Olympusa ??

ksh
27-01-2016, 21:49
Dokładnie, bezlusterkowce to już od dawna świetna alternatywa dla amatorskich lustrzanek, sony, samsung, olympus, panasonic, fuji często coś ciekawego można kupić w cenie 1500-1900zł.
D3200 to bardzo dobry aparat, 18-105 bardzo dobry obiektyw.

FlashingLights
27-01-2016, 21:50
Z takim samym obiektywem kosztuje 2400zł, więc nie takie pare zł. Tak jak wspomniałem wyżej, zawsze znajdzie się zestaw lepszy o kilka złotych więcej.

Perkoz_1
27-01-2016, 22:00
Z takim samym obiektywem kosztuje 2400zł, więc nie takie pare zł. Tak jak wspomniałem wyżej, zawsze znajdzie się zestaw lepszy o kilka złotych więcej.

D5200 ciut droższy. Owszem. Ale jeśli chodzi o Pentaxa to masz pierwszą lepsza aukcję z brzegu:

- http://allegro.pl/pentax-k-50-18-55-wr-50-200-wr-nowe-f-v-gw-wa-wa-i5934904066.html

To TYLKO 220,00 zł więcej a z dwoma obiektywami i zaprawdę wyśmienita lustrzanka. Ma Pentax jeszcze dwie bardzo ważne zalety:
1. Podepniesz do niego /nawet słoik po majonezie :smile:/ wszelkie szkła z bagnetem K czyli nawet prehistoryczne manuale.
2. Jak ci w Bieszczadach prundu zabraknie z dedykowanego akumulatorka to wyjmiesz 4 paluszki z latarki i załadujesz do koszyczka który jest w zestawie i jeszcze dasz radę kilka foci zrobić w czasie ucieczki jak cię stado wilków gonić będzie. Dla potomnych ku pamięci pośmiertnie :lol:

zgera
27-01-2016, 22:02
Mam D90, D3100, D5100 i najczęściej używam D3100, wizjer nie jest wcale taki ciemny, jest taki sam jak w D90 jeśli chodzi o jasność tylko mniejszy.
11 punktów AF mnie wystarcza, używam na ogół tylko środkowego.
Jeśli ma to być Nikon w określonym budżecie to możesz śmiało brać ten zestaw, wątek będzie rozwojowy i za chwilę ktoś Ci doradzi D7200 albo coś droższego.

Perkoz_1
27-01-2016, 22:07
@zgera
Może i racja. Tak jak napisałem powyżej. D3200 + 18-105 można robić świetne foty. Oj można. Ale wad ma dużo. Niestety.

janek_p
27-01-2016, 22:27
A ja bym Ci doradził roczną używkę z niewielkim przebiegiem - jest końcówka Cashbacku, dużo osób pozbywa się sprzętu i możesz znaleźć aparat "prawie jak nowy" dobrych kilka stówek taniej.

no1
28-01-2016, 12:40
Kupuj, na poczatek bardzo dobry zestaw. Kupilem ten aparat z dwoma KIT-ami (18-55 i 55-200), potem dokupilem wlasnie 18-105 i nie zaluje. Z biegiem czasu zacznie Ci czegos brakowac, czy to bardziej rozbudowanego podrecznego menu, czy to lepszego swiatelka w obiektywie- i to bedzie znak, ze czas sie przesiasc na cos lepszego. Ale na poczatek jak najbardziej polecam taki zestaw!

zgera
28-01-2016, 15:30
@zgera
Może i racja. Tak jak napisałem powyżej. D3200 + 18-105 można robić świetne foty. Oj można. Ale wad ma dużo. Niestety.

Wymień te wady, brak konkretnych funkcji nie nazywamy wadami bo w danym sprzęcie ich nie ma.
Wadą we wszystkich Nikonach jest funkcja czyszczenia matrycy, niby jest a efekt marny.
Jeśli kupisz samochód bez klimatyzacji to będzie miał wadę czy ubogie wyposażenie?

GaijinPawel
28-01-2016, 15:41
Kup to co zamierzales, na poczatek to dobry sprzet. Zobaczysz z czasem co Ci trzeba to zdecydujesz czy wyzszy Nikon czy przesiadka na. cos innego. Ja przesiadam sie na bezlustro.

bolth
28-01-2016, 16:12
Dokładnie jak koledzy wyżej,pomijając kilka wypowiedzi bez sensu i nie na temat.

Też zaczynałem od 3x00 do tego dokupiłem Sigme 17-50 2.8 i zestaw bardzo dobry.Serię 5x00 przeskoczyłem na D90 i później na D7000 no i w końcu jutro ma być D700 jak napisał PiotrekW :)

[...to nie giełda...]