Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Nikon d3200 18-105vr

    Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy i od razu pytam.

    Dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografią i upatrzyłem taki oto zestaw:

    https://saturn.pl/foto-i-kamery/lust...d3200-18-105vr

    Chciałbym zaczerpnąć waszej opinii nt. powyższego zestawu dla początkującego.

    Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi

  2. #2
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Co chciałbyś wiedzieć?
    Obiektyw na dobre opinie i na początek to dobry wybór, D3200 również na początek wystarczy, musisz wiedzieć że seria D3XXX w stosunku do serii D5XXX jest znacznie okrojona z funkcji, ale brak tych funkcji nie przeszkadza w robieniu zdjęć.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  3. #3

    Domyślnie

    Na początku planowałem wydać ~1500zł, później jak widać powyżej doszło do 1900zł, a do D5200 trzeba dołożyć jeszcze kilka stówek. Zawsze wyznaczając jakąś kwotę, dokładając "parę złotych" znajdzie się coś lepszego - i tak bez końca (ale już powiedziałem sobie STOP)

    Sądzę, iż dla początkującego i tak będzie wystarczająco funkcji do poznania.

    Chciałbym wiedzieć jak sprawuje się ten model w praktyce użytkowników.

  4. #4

    Domyślnie

    Gdybym miał teraz wybierać, to zamiast d5100 z 18-105 brałbym tańszy d3100 + 18-105 + np 35 1.8. I byłoby super A przecież w końcu i tak wszyscy kupimy d700 czy jeszcze coś lepszego

  5. #5

    Domyślnie

    @FlashingLights

    Leniwy jesteś. O takim zestawie było dużo na tym forum wałkowane. Ale troszkę podpowiem i wypunktuję z racji tego, że sam jestem posiadaczem takiego zestawu. I tak bardzo szczerze:
    Zalety:
    - tania puszka z napakowaną matrycą z bardzo dobrym optycznie spacer-zoomem;
    - prostota obsługi, szczególnie, że posiada świetny tryb podpowiedzi dla początkujących;
    - jakość wykonania body i obiektywu bardzo dobra jak za tą kasę;
    - funkcjonalny tryb LiveView. Szybkośc ostrzenia w tym trybie - średnia
    - JAK SIĘ UMIE TO MOŻNA TYM ZESTAWEM ROBIĆ ŚWIETNE ZDJĘCIA.
    Wady;
    - dużo pikseli na matrycy daje to, że już powyżej ISO 800 zaczyna się szum;
    - mało co jest pod klawiszami bo większość nastaw ukryta jest w menu i jest to wysoce upierdliwe czasami;
    - cieniutko z dynamiką matrycy jeśli porównuje się ją do konkurencji lub nawet do leciwego D5100;
    - TYLKO 11 pól autofocusa w tym jeden krzyżowy;
    - wizjer - ciemnica i marność w % zobrazowania kadru. PORAŻKA.
    - tryb zdjęć seryjnych w JPEG - jak cię mogę. Bez szału z szybkością i w zapychaniu bufora. W RAW - jeszcze gorzej. Ale można przeżyć;
    - tryby balansu bieli - jakeś takeś lekko dziwne. Kłamią.

    Reasumując - za 1899 zł TERAZ bym już tego nie kupił. Kupił bym za niecałe 250,00 zł więcej Pentaxa K-50 z dwoma obiektywami / 18-55 i 55 -200/. Jest takich zestawów pełno po sklepach i na Alledrogo. To o kilka klas lepszy sprzęt niż Nikoś D3200. Niestety taka prawda. Jedyne dobro w proponowanym przez ciebie zestawie to Nikkor 18-105. Pentax takiego dobrego kita nie ma.

    PS. A jak już pociąga cię drużyna "Żółto - Czarnych" to poszukaj z tym samym obiektywem D5200. Niewiele droższy ( bo wyprzedaże końcówki modelu w sklepach) a z lepszą matrycą o mniejszych szumach i świetnej dynamice oraz z 39-cioma punktami autofocusa w tym 11-oma krzyżowymi, zwiększonej ilości trybów fotografowania, szybszym trybem seryjnym i gibanym wyświetlaczem. Znajdziesz taki nowy zestaw w cenie polecanego przeze mnie Pentaxa.
    Ostatnio edytowane przez Perkoz_1 ; 27-01-2016 o 21:52

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FlashingLights Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy i od razu pytam.

    Dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografią i upatrzyłem taki oto zestaw:

    https://saturn.pl/foto-i-kamery/lust...d3200-18-105vr

    Chciałbym zaczerpnąć waszej opinii nt. powyższego zestawu dla początkującego.

    Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi
    A czemu Nikon D3200, a nie bezlusterkowce od Samsunga, czy Olympusa ??
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 27-01-2016 o 21:55
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie, bezlusterkowce to już od dawna świetna alternatywa dla amatorskich lustrzanek, sony, samsung, olympus, panasonic, fuji często coś ciekawego można kupić w cenie 1500-1900zł.
    D3200 to bardzo dobry aparat, 18-105 bardzo dobry obiektyw.

  8. #8

    Domyślnie

    Z takim samym obiektywem kosztuje 2400zł, więc nie takie pare zł. Tak jak wspomniałem wyżej, zawsze znajdzie się zestaw lepszy o kilka złotych więcej.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FlashingLights Zobacz posta
    Z takim samym obiektywem kosztuje 2400zł, więc nie takie pare zł. Tak jak wspomniałem wyżej, zawsze znajdzie się zestaw lepszy o kilka złotych więcej.
    D5200 ciut droższy. Owszem. Ale jeśli chodzi o Pentaxa to masz pierwszą lepsza aukcję z brzegu:

    - http://allegro.pl/pentax-k-50-18-55-...934904066.html

    To TYLKO 220,00 zł więcej a z dwoma obiektywami i zaprawdę wyśmienita lustrzanka. Ma Pentax jeszcze dwie bardzo ważne zalety:
    1. Podepniesz do niego /nawet słoik po majonezie / wszelkie szkła z bagnetem K czyli nawet prehistoryczne manuale.
    2. Jak ci w Bieszczadach prundu zabraknie z dedykowanego akumulatorka to wyjmiesz 4 paluszki z latarki i załadujesz do koszyczka który jest w zestawie i jeszcze dasz radę kilka foci zrobić w czasie ucieczki jak cię stado wilków gonić będzie. Dla potomnych ku pamięci pośmiertnie

  10. #10
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Mam D90, D3100, D5100 i najczęściej używam D3100, wizjer nie jest wcale taki ciemny, jest taki sam jak w D90 jeśli chodzi o jasność tylko mniejszy.
    11 punktów AF mnie wystarcza, używam na ogół tylko środkowego.
    Jeśli ma to być Nikon w określonym budżecie to możesz śmiało brać ten zestaw, wątek będzie rozwojowy i za chwilę ktoś Ci doradzi D7200 albo coś droższego.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d3200+ 18-105VR - Robienie zdjęć na weselu jako gość
    By jagodziarz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 17:33
  2. Problem z AF - Nikon d5200 18-105vr
    By lukzeel in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 17:18
  3. Znaleziono Nikon D5000, Nikkor 18-105VR
    By slivus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 01:37
  4. Skradziony Nikon D90 i nikkor 18-105VR
    By Włóczykij in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 12:24
  5. nikon 55-200VR czy 18-105VR
    By krissd40 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 21:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •