PDA

Zobacz pełną wersję : statyw do 100-150 PLN



markm
19-05-2007, 16:52
Potrzebuję statyw na D50 z obiektywem max Nikkor 70-300 VR / Tokina 12-24.
Czy coś godnego polecenia dla amatora w tej kategorii cenowej?

markm
19-05-2007, 16:58
Dodam jeszcze, że mam coś takiego - First FT-361 i rusza się to to na boki po założeniu aparatu, więc raczej szukam czegoś przynajmniej półkę wyżej :-)

markm
20-05-2007, 15:03
A może hesja coś zaproponuje z rabatem urodzinowym :-)

Dyziek
20-05-2007, 15:21
Może jednak dorzuć 100 i kup statyw GoldPhoto YH324 - 219,00zł?

Poczytaj sobie o nim tu --->http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22676

-malcoln-
20-05-2007, 18:40
w tym przedziale cenowym to zadużo niezdziałąsz, chyba że cos z drugiej ręki dorwiesz, ale tak to jak przedmowca, musisz dorzucic pare złoty bo w tej cene to wiekszsoc bedą plastiki itd - a nie są to bardzo stabilne sprzety.

markm
20-05-2007, 21:47
Może jednak dorzuć 100 i kup statyw GoldPhoto YH324 - 219,00zł?

Poczytaj sobie o nim tu --->http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=22676

Wygląda nieźle, ale waży prawie 2kg. W sumie wolałbym coś lżejszego (wystarczy mi obciążenie do 2kg) ale może się nie znam po prostu i stabilny musi tyle ważyć?

odie83
20-05-2007, 22:04
Wygląda nieźle, ale waży prawie 2kg. W sumie wolałbym coś lżejszego (wystarczy mi obciążenie do 2kg) ale może się nie znam po prostu i stabilny musi tyle ważyć?
jeśli chcesz lżejszy i stabilny to szykuj kilka tys. zł.
za 150 to każdy będzie taki sam, i każdy będzie się telepał nawet z kompaktem na pokładzie więc nie ma różnicy co kupisz...
ok 350zł, to albo to co ja mam albo jakiś tańszy Slik lub Velbon Sherpa 600

450yamaha
20-05-2007, 22:56
Szczerze mówiąc przesadzacie troche ;) Ja kiedyś próbowalem jakimś takim tanim monopodem do 100zl robic i wcale nie jest tak zle.

Szuwar
21-05-2007, 00:11
Wszelkie dywagacje moim zdaniem są o kant ...... rozbić. Wg mnie : dobre zdjęcia (czytaj nieporuszone) = dobry, solidny statyw. Miałem Velbona CX 660 i nie raz szlag mnie trafił. Nie zawsze pasuje robienie foty bez wyciągania nóg, nie mówiąc o kolumnie. Lepiej dozbierać i kupić coś porządnego.
Życzę cierpliwości :-D

adrian
21-05-2007, 00:48
Za taką kasę nie kupuj statywu! Tutaj na serio nie ma co oszczędzać, bo pożytek będziesz miał z tego mały jak Cię do białej gorączki doprowadzi ustawianie takiego statywu. Przeważnie wszystko jest "gumowe" i ciężko to cholerstwo precyzyjnie ustawić, poza tym dochodzi chybotanie, brak poziomicy itp. Taka jest niestety smutna prawda :/

Jacek_Z
21-05-2007, 01:23
czytam i nie wierzę. masz VR w teleobiektywie i w planach 12-24. Z ręki możesz zejść do 1/30 lub niżej w szerokim kącie.
Po co ci statyw? taki co waży mniej niz 2 kg i kosztuje mniej niz 150 zł to powoli ci najwyżej na podobne czasy.
Kup już lepiej monopod. Statywów mam kilka, ale najlżejszy z głowica wazy chyba z 3-4 kg. A najcięższy około 6 kg (i studyjny kolumnowy ze 30 kg - ale go nie liczę)

Seeker
21-05-2007, 04:18
"Wygląda nieźle, ale waży prawie 2kg."

Moj z glowica wazy 3.8 kG, ale w praktyce nie ciezar najbardzij przeszkadza. Raczej pewien dyskomfort ruchowy ;)

Przy wspomnianym przedziale cenowym nie bedziesz mial ani statywu, ani kasy. Wersja Jacka brzmi calkiem rozsadnie.

Szuwar
21-05-2007, 07:54
Jeżeli jesteś uparty :mrgreen: to zaglądnij na giełdę forumową: krzysio ma do sprzedania coś co całkowicie zniechęci Cię w przyszłości do oszczędzania na sprzęcie :mrgreen:

Pozdrawiam

markm
22-05-2007, 20:00
czytam i nie wierzę. masz VR w teleobiektywie i w planach 12-24. Z ręki możesz zejść do 1/30 lub niżej w szerokim kącie.
Po co ci statyw? taki co waży mniej niz 2 kg i kosztuje mniej niz 150 zł to powoli ci najwyżej na podobne czasy.
Kup już lepiej monopod. Statywów mam kilka, ale najlżejszy z głowica wazy chyba z 3-4 kg. A najcięższy około 6 kg (i studyjny kolumnowy ze 30 kg - ale go nie liczę)

VRa jeszcze nie mam. Na razie mam zwykłe G :-(
A statyw chciałem do zdjęć nocnych.

Jacek_Z
22-05-2007, 20:08
do nocnych VR to i tak za mało. Potrzebujesz czaów kilka sekund (chyba, że lubisz ISO 1600 i kiepskie fotki).
Monopod tez odpada. Statyw i to solidny. Licz sie z wydatkiem w okolicach 300 zł.

markm
23-05-2007, 19:14
Dzięki za wszystkie rady. Wniosek dla mnie taki, lepiej poczekać i kupić coś lepszego niż wydać na szmelc i żałować ;-)