C_K
12-12-2015, 20:04
Witam
Czasami przydałby mi się statyw. Nie mówię o wieszaniu na nim zestawu D4 + 600mm ale zwykłe używanie typu:
- od czasu do czasu fotka wieczorem
- czasem pamiątka na tle czegoś gdy nie ma w pobliżu nikogo kto pstryknąłby mi
- ewentualnie podczas kręcenia kilku minut filmu obiektom niemal statycznym
Dlatego chciałam kupic tani lekki statyw. Problem w tym że maja one rózne głowice i nie wiem która głowica jest lepsza/gorsza lub bardziej dopasowana do tego co chciałabym zrobić.
Jako że budżet to max 300 zł wybrałam następujące 3 modele które odpowiadają mi marką, ciężarem oraz ogólnie gabarytowo
Będę wieszała na nim D7100 z sigmą 17-50 2.8 lub 85-tką 1.8 więc lżejsze szkła. Mam jeszcze pare tele ale raczej nie przewiduję ich montowania na statywie (70-300 VR i T 7200 2.8 )
1. Slik SPRINT PRO II 3WAY SH-704E
2. Slik SPRINT PRO EZ SH-707E
3. Slik PRO 330 DX + głowica (głowica taka: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/slik-pro-330-dx.html )
Który z nich i dlaczego ? Chyba ze do 300 zł jest coś lepszego.
pozdrawiam i dziękuje.
Czasami przydałby mi się statyw. Nie mówię o wieszaniu na nim zestawu D4 + 600mm ale zwykłe używanie typu:
- od czasu do czasu fotka wieczorem
- czasem pamiątka na tle czegoś gdy nie ma w pobliżu nikogo kto pstryknąłby mi
- ewentualnie podczas kręcenia kilku minut filmu obiektom niemal statycznym
Dlatego chciałam kupic tani lekki statyw. Problem w tym że maja one rózne głowice i nie wiem która głowica jest lepsza/gorsza lub bardziej dopasowana do tego co chciałabym zrobić.
Jako że budżet to max 300 zł wybrałam następujące 3 modele które odpowiadają mi marką, ciężarem oraz ogólnie gabarytowo
Będę wieszała na nim D7100 z sigmą 17-50 2.8 lub 85-tką 1.8 więc lżejsze szkła. Mam jeszcze pare tele ale raczej nie przewiduję ich montowania na statywie (70-300 VR i T 7200 2.8 )
1. Slik SPRINT PRO II 3WAY SH-704E
2. Slik SPRINT PRO EZ SH-707E
3. Slik PRO 330 DX + głowica (głowica taka: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/slik-pro-330-dx.html )
Który z nich i dlaczego ? Chyba ze do 300 zł jest coś lepszego.
pozdrawiam i dziękuje.