Zobacz pełną wersję : Rozbudowa PC pod gry
Chciałbym rozbudować swojemu szkodnikowi PC-ta - główne użytkowanie to oczywiście gry. Obecny komp ma jakieś 4 lata i nawet myślałem o wymianie na jakiegoś "gotowca", ale w sumie buda jest OK, ostatnio dorzucony SSD jako dysk systemowy.... o tym że w nowych będzie Win 10 nie wspominając. Stanęło na przebudowie....
Potrzebna będzie
- płyta główna - pod Intela
- procek (nie musi być odblokowany - młody nie bawi się w kręcenie)
-RAM
-karta graficzna (mlody zażyczył sobie nVidie) - na razie hula pod FHD.
-zasilacz
Budżetu nie podaję - powiedzmy TitanX to za wysoko, ale 980 ujdzie.
Czego oczekuję? Żeby było solidne, bezproblemowe, wytrzymało kilka lat zanim zrobi się zbyt przestarzałe - wolę solidność kosztem ceny.
Jakieś propozycje od forumowej braci bardziej w temacie mile widziane...
Dzięki
ShutterStill
25-10-2015, 21:11
To ja polecę to co ja mam:
i7 4770k + H100i (podkręcony jednym kliknięciem w BIOS do 4.4)
+ Asus hero VI ROG
+ corsair 860i platinum modular
+ SSD wedle uznania
+ radeon 295x2 (wiem wspominałeś o nvidia ale taka 980 się chowa)
+ ram też wedle uznania
Możesz podobnie z i7 6700k i DDR 4 ale tego nie znam to ciężko mi się wypowiadać.
Pozdrawiam
Dzięki.
SSD i HDD mam, młody zapiera się na nVidię ....
.... coś czuję że zlecę komuś kumatemu to zadanie. ;)
ShutterStill
25-10-2015, 21:59
młody zapiera się na nVidię ....
To pokaż mu to
http://www.benchmark.pl/ranking/gpu?tfd
To ta na samej górze [emoji1]
14740 vs 11120 (gtx980 )
RobertMiernik
25-10-2015, 22:07
radek jest już niedostępny, poniżej 3500 nie znajdziesz raczej, dodatkowo ludzka nVidia będzie minimum 3 stówki tańsza
Dzięki.
SSD i HDD mam, młody zapiera się na nVidię ....
.... coś czuję że zlecę komuś kumatemu to zadanie. ;)
ShutterStill
25-10-2015, 22:39
radek jest już niedostępny, poniżej 3500 nie znajdziesz raczej, dodatkowo ludzka nVidia będzie minimum 3 stówki tańsza
http://www.amazon.fr/gp/aw/d/B00JMI5HPO/ref=mp_s_a_1_1?qid=1445805541&sr=8-1&pi=AC_SX110_SY165_QL70&keywords=Radeon+295x2&dpPl=1&dpID=41zbxAVYfgL&ref=plSrch
Pierwszy z brzegu
ShutterStill
25-10-2015, 22:41
W co gra młody?
Nie mam pojęcia - czasem przez ramię widzę że biega i strzela ;)
Tak jak pisałem - chciałbym mieć znowu kilka lat spokoju .może i TitanaX bym wcisnął?
ShutterStill
25-10-2015, 22:48
To już lepiej gtx980 ti
ShutterStill
25-10-2015, 22:49
Ja mam w battlefield 4 w zależności od mapy 160-200 fps
Przy 1920x1200
RobertMiernik
25-10-2015, 22:51
Pierwszy z brzegu z francji...
980ti polecam raczej radki jak to radki lubia dzialas "inaczej"
ShutterStill
25-10-2015, 22:54
Wysyłka do Polski bez problemu więc nie wiem w czym rzecz?
No dobra 980ti, proc i7 - jaki zasilacz: coby dłuższą chwilę podziałał i wystarczył mocowo?
RobertMiernik
25-10-2015, 23:13
Mimo, że nadmiarowo wziąłem 850W bo przewiduję możliwość dołożenia drugiej karty jeśli nie daj boże w 4k coś będę chciał majstrować.
Ogólnie 700 minimum bym brał.
Ja mam AX860i od Corsair
Edit: a dłupa, nie crosair tylko be quiet, zapomniałem że zmieniłem zdanie
Be quiet! Power Zone CM 850W BN212
MSI Z97A GAMING 6, USB 3.1
i7-4790K
Corsair H110
HyperX DDR3 Savage 32GB/2400 (4*8GB) CL11
ShutterStill
25-10-2015, 23:59
No dobra 980ti, proc i7 - jaki zasilacz: coby dłuższą chwilę podziałał i wystarczył mocowo?
Bierz ten co Robert poleca albo ten co się nad nim zastanawiał. Ja go mam ponad 2 lata i polecam.
Pamiętaj żeby był modularny więc będziesz miał kable tylko te co potrzebujesz. Platinum żeby był jak najbardziej oszczędny. Gtx 980ti potrzebuje mało prądu ale zawsze lepiej mieć zapas. Płacisz i tak za to co sprzęt pociągnie z PSU a nie za to ile PSU może dać
I5 z gtx 970 i tez da rade. Pchanie sie w i7 i 980 to strata kasy, ale kto bogatemu zabroni.
ShutterStill
26-10-2015, 00:11
Dla jednego strata kasy, dla innego zapas wydajność.
Zależy jak kto patrzy
i7-6700K, 16GB RAM, GTX980 ( ewntualnie ti ), zasilacz na przykład HX750i.
Chłodzenie CPU - zależnie od tego jaką masz budę. Zaproponowałbym Noctua NH-D15, ale może się nie zmieścić.- wtedy i tak sugerowałbym poszukać czegoś od Noctua, moim zdaniem warto. H100 bez mocnego kręcenia CPU będzie bez sensu.
Edit:
Mobo - ja lubię gigabyte więc wybrałbym coś z modeli Z170X Gaming, koniecznie z gniazdem m.2 PCIe 32Gb/s.
Za zdebikiem po co to i7.
i5 spokojnie starczy na pare lat
Tak myślę czy w tej chwili nie wrzucić tylko zasilacza i grafiki, zobaczyć jak to hula a w drugim rzucie zrobić MOBO, CPU i RAM.
Jakiejś konkretnej firmy karty polecacie? Dawno temu EVGA uchodziła za porządną firmę a teraz?
ShutterStill
26-10-2015, 11:44
Dobry pomysł. Evga będzie bardzo dobra z super obsługą klienta.
MSI Gaming będzie pewnie trochę tańsze i cichsze.
Kup mu PS4 i masz z głowy temat grania. W PC zawsze będzie coś co można zmienić na lepsze :)
Za zdebikiem po co to i7.
i5 spokojnie starczy na pare lat
i7 ma wyższe zegary prosto z pudełka, a młody podobno nie bawi się w OC. Poza tym, i7 ma więcej cache ( co w grach rzadko ma duże znaczenie ) i HT. Co kto lubi, moim zdaniem wydając tyle kasy lepiej wziąć najlepszy procesor na półce, szczególnie, że różnica nie jest gigantyczna ( 500 PLN ). Z drugiej strony, jeżeli wybór będzie między szybkim dyskiem PCIe i i5 a i7 i dyskiem SATA, to już bym się poważnie zastanowił.
A jaki sprzęt teraz masz ? Bo to da nam pewien punkt odniesienia.
Jakaś płyta MSI na Z77 (G43), i5-3450 Ivy Bridge, 8G RAM @665 MHz, GTX 560, Systemowy SSD Szajsung 850 Pro, do tego 1T HDD, buda Fractal Design coś tam coś tam.
Ciągle się zastanawiam czy już iść na całość (poza budą i SSD), czy jeszcze reanimować nową grafiką i zasilaczem.
ShutterStill
26-10-2015, 16:43
Idź na całość, chyba że chcesz się ciągle zastanawiać "czy byłoby jeszcze lepiej jakbym wymienił resztę? " :)
Chyba tak się skończy - zostanie SSD i może buda. Razem z 980 Ti w 10k powinienem się zamknąć. Chyba ostatni duży prezent dla młodego - potem studia i niech sam sobie zarabia na zabawki ;)
Zdecydowanie PS4. Po co mu komp za 10k PLN, który za 2 lata I tak pójdzie na smietnik. Ale Twoje pieniądze, więc sam decyduj.
ShutterStill
27-10-2015, 22:29
Ekonomia mówi NIE PCtom ale ja bym do konsoli nie wrócił.
Co do konsoli - jest PS3, tylko ma kłopoty z odpaleniem Excela ;)
Ekonomia to mi od dawna mówi że trzeba było gumki użyć... ;)
Żeby było śmieszniej młody stwierdził że chce tylko grafe i nie chce większego przemeblowania. Mówisz-masz!
ShutterStill
27-10-2015, 23:42
No i z głowy ;)
Teraz tylko mu fajną grafe za to że chłopak ekonomicznie myśli :)
Zobaczymy co się da upchnąć do tej konfiguracji.
ShutterStill
28-10-2015, 01:46
I czy miejsca starczy w budzie i czy psu pociągnie
PSU tak czy inaczej do wymiany - ma już swoje lata a i za słaby będzie do "970". Czy karta wejdzie to się okaże w praniu.
ShutterStill
28-10-2015, 11:31
970 mało prądu ciagnie
Okazało się że psu ma 600W, po południu odbieram z zainstalowaną 970 (lekko podkręconą). Liczę na 2 lata spokoju, potem pewnie nowy komp. Dziękuję wszystkim za porady.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.