Zobacz pełną wersję : Rozterka -pełna klatka czy zmiana systemu na Fuji ?
Witam szanowne grono .
Jako iż moje D 200 znalazło nowego właściciela (drogą kradzieży ) , jestem zmuszony nabyć nowe body , i w tudzież mam dylemat .
Aparatu używam TYLKO i wyłącznie amatorsko , głównie do moich wypraw motocyklowych. De dwieście było po prostu idealne do tego rodzaju turystyki ...
Tak więc : mając spory zapas starych szkieł pod FF mogę kupić samo body d700, sprzedać szkła DX i złożyć całkiem fajny zestaw do podróży . Niby wszystko ok ale jest jedno małe ale ...taki zestaw ma swoją wadę - gabaryty ... do tej pory nie było to problem gdyż nie było aparatów które mogły być konkurentem dla lustrzaniki pod względem jakości zdjęć .... nie było do momentu aż ktoś wymyślił aparat bezlusterkowy zamknięty w dość poręcznym body ...
Ostatnio miałem okazje podróżowac przez kilka dni z motocyklistą ze słowacji który wyprzedał cały swój zestaw od Canona i jeździł z Fuji ex1 + 18-55 i był bardzo zadowolony ze swego wyboru ( zdjecia z wyprawy do norwegii tego Pana gdzie sie spotkalismy :https://plus.google.com/105684701014573134207/posts/A5NFqhMkPZd?pid=6035632672491474994&oid=105684701014573134207 ).
Faktycznie miejsca w bagażu to nie zajmuje zbyt wiele , mam jednak opory jak ten aparat zniesie np. stepy mongolii czy piaski Maroka ? Co z matrycą przy zmianie szkła - nic jej przecież nie chroni podczas tej operacji, jak ma to miejsce w lustrzankach gdzie matryca "siedzi" za lustrem ?
Może ktoś z szanownych kolegów miał podobne rozterki ?
Kolega Słowak bardzo ładne zdjęcia zrobił. IMHO do fotografii jaką uprawiasz to się nawet nie zastanawiaj. Poczujesz radość z fotografowania.
Nie wiem o jakich warunkach myślisz. Piaski, temperatura? Jak kupisz uszczelniony korpus z uszczelnionym obiektywem, to z pewnością da radę w tak ciężkich warunkach. Ale ciężkie to jakie? Chcesz wyciągnąć aparat podczas burzy piaskowej? Bo jeśli nie, to każdy korpus fuji i nie tylko chyba da radę.
Do wykonania zdjęć, które zrobił kolega Słowak styka każdy aparat za circa 1500 PLN. Przy wyborze tego samego szkła, co miał pan Słowak nie musisz zmieniać obiektywów, bo kryje 28mm, 35mm i 50mm a to wszystko, co człowiekowi potrzeba (no, może wedle indywidualnych preferencji 24mm albo 85mm). Fuji to niegłupi pomysł, robi ładne zdjęcia.
Ladna okolica, to i zdjecia ladne. Ale zarty na bok, Fuji to aparaty stworzone do fotografii podrozniczej. Jesli spodziewasz sie bardzo trudnych warunkow, kup X-T1 (uszczelniony i do -10) w kazdym innym wypadku wystarczy tani obecnie X-E1. Jesli zalezy Ci na szybkim AF, poczekaj pare dni na X-T10. Twoj kolega uzywal nie tylko 18-55, ale rowniez 35/1.4 18/2 i 55-200. Jesli uwazasz, ze 18mm to zbyt wasko, pomysl o 14/2.8 lub Zeiss 12/2.8 ewentualnie bez AF, ale tanio 12/2 Samyang. Do tego cos jasnego np 35/1.4 i tele 55-200 lub budzetowo a tez niezle 50-230. Jesli po szerokosci wystarczy 16mm, to moze warto zakupic kit X-T10 + 16-50II. D700 + szkla, to kloc, wiem bo sam dzwigalem :)
... Może ktoś z szanownych kolegów miał podobne rozterki ?
Przesiadłem sie z D700+24-70-200II+stałki. I powiem, że na początku byłem wkurzony. I to bardzo.
Że nie zrobiłem tego wcześniej :D
... nie zrobiłem tego wcześniej :D
Na jakim zestawie teraz pracujesz i jak długo ?
xt1+12-18-27-35+18-55 i czekam na 90/2,0. zestaw gości u mnie od roku. Chwilę po tym jak xt1 stało się dostępne.
xt1 za drogi jak dla mnie - myslałem raczej o xe2 - za reszte kasy na moto po afryce :-)
XT-1 jest uszczelniany, więc zniesie więcej. Do tego też uszczelniane 18-135mm i w drogę!
cezar1972
05-06-2015, 10:30
jak chcesz pójść w bezlusterkowce to przejrzyj jeszcze ofertę Olympusa. Tam również znajdziesz uszczelniane body i obiektywy. Co prawda matryca jest mniejsza od APSC, ale za to też mniejsze są rozmiary body i szkieł. Sprzęcik na podróże jak znalazł - mały, poręczny i świetnie wykonany.
Nevin zmieniaj smialo na x e1 , ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony i podobnie do Ciebie uprawiam turystyke motocyklową. Miałem dość w upalne dni taszczyć ze sobą body z dwoma obiektywami i do tego w ciuchach motocyklowych. Najpierw kupiłem x30 i tak mi się spodobał ten komfort fizyczny że dokupilem xe1 z 18-55 i 50-230 razem to waży mniej niż s5pro z 35.
A ja polecę coś z micro 4/3 OM-D E-M5. Bardzo szybki AF, swietna stabilizacja, uszczelnienia, wysokie użyteczne iso. Duzy wybór szkieł. Atrakcyjna cena. Ja używam z Panasem 20 1.7 i zestaw jest super
Do klimatów podróżniczych to raczej mirrorless z możliwie dużym przetwornikiem, czyli Sony a6000 albo Fuji XT1 a do tego po dwa szkiełka, jeden zoom i jedna jasna stałka. Podstawowy aparat koniecznie z EVF i pewnym AF. Do tego drugi, tańszy model aparatu jako zapas i jazda.
D700 + mały zoom + stałka też będzie spoko, ale trochę miejsca zajmie w bagażu. Przewagą będzie GO ale w turystyce motocyklowej to chyba drugorzędne, co?
RobertMiernik
05-06-2015, 20:43
Ewentualnie też, jeśli kwota nie gra roli, możesz połączyć oba kawałki tortu i zaszaleć czymś w stylu Sony A7 albo jeszcze lepiej A7 II.
Masz i rozmiar i pełną klatkę w jednym...
...jeszcze, żeby szkieł dedykowanych było więcej...
(ale przez przejściówkę można podłączyć wszystko co się tylko rusza...)
Jak szalec, to szalec. Kup Leice i pare tanich Summiluxow, bedziesz mial bezlustro, pelna klatke i zadnych problemow z AF-em ;)
RobertMiernik
05-06-2015, 22:00
Jak szalec, to szalec. Kup Leice i pare tanich Summiluxow, bedziesz mial bezlustro, pelna klatke i zadnych problemow z AF-em ;)
Bo najmniej problemów z AF jest w puszkach bez AF ;]
Fuji X-E1 to cudny aparat, mysle ze jakbys taki wybral to nie bedziesz zalowal. male to (zwlaszcza z 18-55) a kompromisow jakosciowych nie ma.
Lucas1981r
06-06-2015, 12:58
Biora pod uwage a6000 i jezeli komus nie potrzebny wizjer to mozna smialo tez polecic NX500.
Tak z ciekawosci z uszczelnianych body APS-C (plus obiektyw) jakie sa teraz puszki w bezlusterkowcach?
w Fuji - X-T1 (jeszcze jakis?)
Olympus - OM-D E-M5 (cos jeszcze z micro 4/3?)
Samsung - NX1
Sony - ??
z lustrzanek (nie odbiegajacych bardzo wielkoscia od bezlusterkowcow) uszczelnionych jest chyba tylko K-S2
Jako motocyklista używam NEX-ów ze szkłami 16-50, 30/2.8 EX, FD100/4 macro i styka :) Aaaaaa i do tego Hero 3B. Super jakość, pełne zadowolenie, miejsce na gorzałkę w sakwie. LwG :)
Ewentualnie też, jeśli kwota nie gra roli, możesz połączyć oba kawałki tortu i zaszaleć czymś w stylu Sony A7 albo jeszcze lepiej A7 II.
Masz i rozmiar i pełną klatkę w jednym...
Faktycznie, zestaw-marzenie dla motocyklisty ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.camerasize.com/lenses/393-1.png)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.camerasize.com/cameras/579-3-1.png)
Na moto to bardziej coś w tym kierunku
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.camerasize.com/lenses/360-1.png)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.camerasize.com/cameras/535-3-1.png)
RobertMiernik
08-06-2015, 10:06
Wrzuć jeszcze 70-200...
Ja kiedys robiłem takie zestawienie dla siebie z cenami i rozmiarami i wniosek jest jeden: jak rozmiar/waga maja znaczenie to tylko m4/3. Szkła są dużo mniejsze i lżejsze. Body tez oczywiscie. APS-c od Fuji jest raz ze drogie a 2 ze gabarytowo i wagowo takie same jak pełna klatka Sony a7X. Czyli jak lepsza jakość to Sony, jak rozmiar to Olympus/Panasonic. Fuji bym omijał szerokim łukiem. Nie dlatego ze jest zły ale nie jest najmniejszy i nie jest najtańszy no i nie jest pełna klatka jak podobny rozmiarowo a7.
Fuji bym omijał szerokim łukiem. Nie dlatego ze jest zły ale nie jest najmniejszy i nie jest najtańszy no i nie jest pełna klatka jak podobny rozmiarowo a7.
jesli chodzi o korpus, to pewnie X-T1 jest podobny wielkosciwo do a7. nie mialem w reku, wierze na slowo. ale w Sony ma odpowiednika obiektywu XF 18-55 - malego i naprawde porzadnego optycznie. w Sony albo jest optyczna mizeria albo wiaderko Zeissa...
i tu dochodzimy do gwozdzia programu: owszem, zestaw X-E1 + 18-55 nie jest najmniejszy mozliwy ani nie ma najlepszej matrycy. ale w tej cenie daje swiene mozliwosci...
Witam ponownie
Otóż tak : zakupiłem i sprzedaje xe-2 , fajny sprzęt ale jednak nie dla mnie niestety ... zostaje jednak przy nikonie i swojej szklarni . Teraz zaś dylemat ( jak kobieta w ciąży) skoro to ma być to puszka na kolejne kilka lat to 300s czy może nowszy d 7100 ? Tylko te dwie puszki biorę uwagę .
Jak nie potrzebujesz dużej szybkostrzelności z dużym buforem, a raczej aparatu do wszystkiego, to zdecydowanie D7100.
nie - bufor mi nie przeszkadza - celny AF to podstawa
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.