Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Rozterka -pełna klatka czy zmiana systemu na Fuji ?

    Witam szanowne grono .
    Jako iż moje D 200 znalazło nowego właściciela (drogą kradzieży ) , jestem zmuszony nabyć nowe body , i w tudzież mam dylemat .
    Aparatu używam TYLKO i wyłącznie amatorsko , głównie do moich wypraw motocyklowych. De dwieście było po prostu idealne do tego rodzaju turystyki ...
    Tak więc : mając spory zapas starych szkieł pod FF mogę kupić samo body d700, sprzedać szkła DX i złożyć całkiem fajny zestaw do podróży . Niby wszystko ok ale jest jedno małe ale ...taki zestaw ma swoją wadę - gabaryty ... do tej pory nie było to problem gdyż nie było aparatów które mogły być konkurentem dla lustrzaniki pod względem jakości zdjęć .... nie było do momentu aż ktoś wymyślił aparat bezlusterkowy zamknięty w dość poręcznym body ...
    Ostatnio miałem okazje podróżowac przez kilka dni z motocyklistą ze słowacji który wyprzedał cały swój zestaw od Canona i jeździł z Fuji ex1 + 18-55 i był bardzo zadowolony ze swego wyboru ( zdjecia z wyprawy do norwegii tego Pana gdzie sie spotkalismy :https://plus.google.com/105684701014...01014573134207 ).

    Faktycznie miejsca w bagażu to nie zajmuje zbyt wiele , mam jednak opory jak ten aparat zniesie np. stepy mongolii czy piaski Maroka ? Co z matrycą przy zmianie szkła - nic jej przecież nie chroni podczas tej operacji, jak ma to miejsce w lustrzankach gdzie matryca "siedzi" za lustrem ?
    Może ktoś z szanownych kolegów miał podobne rozterki ?

  2. #2

    Domyślnie

    Kolega Słowak bardzo ładne zdjęcia zrobił. IMHO do fotografii jaką uprawiasz to się nawet nie zastanawiaj. Poczujesz radość z fotografowania.
    Nie wiem o jakich warunkach myślisz. Piaski, temperatura? Jak kupisz uszczelniony korpus z uszczelnionym obiektywem, to z pewnością da radę w tak ciężkich warunkach. Ale ciężkie to jakie? Chcesz wyciągnąć aparat podczas burzy piaskowej? Bo jeśli nie, to każdy korpus fuji i nie tylko chyba da radę.
    Ostatnio edytowane przez basket ; 31-05-2015 o 19:25
    Fuji

  3. #3

    Domyślnie

    Do wykonania zdjęć, które zrobił kolega Słowak styka każdy aparat za circa 1500 PLN. Przy wyborze tego samego szkła, co miał pan Słowak nie musisz zmieniać obiektywów, bo kryje 28mm, 35mm i 50mm a to wszystko, co człowiekowi potrzeba (no, może wedle indywidualnych preferencji 24mm albo 85mm). Fuji to niegłupi pomysł, robi ładne zdjęcia.

  4. #4

    Domyślnie

    Ladna okolica, to i zdjecia ladne. Ale zarty na bok, Fuji to aparaty stworzone do fotografii podrozniczej. Jesli spodziewasz sie bardzo trudnych warunkow, kup X-T1 (uszczelniony i do -10) w kazdym innym wypadku wystarczy tani obecnie X-E1. Jesli zalezy Ci na szybkim AF, poczekaj pare dni na X-T10. Twoj kolega uzywal nie tylko 18-55, ale rowniez 35/1.4 18/2 i 55-200. Jesli uwazasz, ze 18mm to zbyt wasko, pomysl o 14/2.8 lub Zeiss 12/2.8 ewentualnie bez AF, ale tanio 12/2 Samyang. Do tego cos jasnego np 35/1.4 i tele 55-200 lub budzetowo a tez niezle 50-230. Jesli po szerokosci wystarczy 16mm, to moze warto zakupic kit X-T10 + 16-50II. D700 + szkla, to kloc, wiem bo sam dzwigalem
    Hobby polega na tym, by przy maksymalnych nakładach osiągnąć minimalny efekt.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nevin Zobacz posta
    ... Może ktoś z szanownych kolegów miał podobne rozterki ?
    Przesiadłem sie z D700+24-70-200II+stałki. I powiem, że na początku byłem wkurzony. I to bardzo.

    Że nie zrobiłem tego wcześniej

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek2004 Zobacz posta
    ... nie zrobiłem tego wcześniej
    Na jakim zestawie teraz pracujesz i jak długo ?

  7. #7

    Domyślnie

    xt1+12-18-27-35+18-55 i czekam na 90/2,0. zestaw gości u mnie od roku. Chwilę po tym jak xt1 stało się dostępne.

  8. #8

    Domyślnie

    xt1 za drogi jak dla mnie - myslałem raczej o xe2 - za reszte kasy na moto po afryce

  9. #9

    Domyślnie

    XT-1 jest uszczelniany, więc zniesie więcej. Do tego też uszczelniane 18-135mm i w drogę!

  10. #10

    Domyślnie

    jak chcesz pójść w bezlusterkowce to przejrzyj jeszcze ofertę Olympusa. Tam również znajdziesz uszczelniane body i obiektywy. Co prawda matryca jest mniejsza od APSC, ale za to też mniejsze są rozmiary body i szkieł. Sprzęcik na podróże jak znalazł - mały, poręczny i świetnie wykonany.
    Były: Nikon D80, D90, N 18-105 VR; N 50/1.8D; N 105 2.8, N 35 1.8G
    Panasonic GX 1, P 14-42,
    Olympus E-PL5, O 14-42 1.3,5:5,6 II R, O 40-150 1.4:5,6 R, O 45 f 1.8
    Jest: Fuji X-T10, F 16-50 II, F 35 1.4; SB900; Manfrotto 190DB z głowicą 141 RC

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •