Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : RX 100 mk 3 czy A 6000 z kitem



sandor
25-05-2015, 16:35
Witam
Szukam uniwersalnego aparatu. Wakacje, spacery, wycieczki, imieniny u cioci jadzi.
Priorytetem jest jakość /rozdzielczość i kolory/ jpegów.
Więc RX czy A 6000?

krystiano77
25-05-2015, 17:52
co dwa dni jest taki wątek. poczytaj o nex-ach, tam jest sporo zdjęć z a6000, to będziesz widział, czy Ci pasuje.

andrzejek
25-05-2015, 18:32
Zdecydowanie lepszy a 6000.Rx100iii jesli zalezy ci na gabarytach.

tomek s
25-05-2015, 20:49
Marny zysk z A6000 z kitem względem RX100 III, no chyba że w wadze i gabarytach, jeśli myślisz o innych obiektywach to owszem warto zastanowić się nad bezlusterkowcem.
Ja wybrałem do ciężkiego lustra RX-a i absolutnie nie żałuję bo to taka fajna, kompromisowa opcja. Wcześniej jako uzupełnienie miałem X100, którego również bardzo dobrze wspominam.
Do portretu lepszy X100, cała reszta raczej RX100 III.
https://www.youtube.com/watch?v=8xBrwQOfvF4
Pozdr

wdhiz
26-05-2015, 03:51
Nex jest małym aparatem a RX100 kieszonkowym i to jest zasadnicza różnica. Mam nexa 5n - mimo, że jest lekki, to noszenie go ze sobą jest kłopotliwe. Wymaga torby, paska albo futerału. RX100 ląduje w kieszeni i możesz o nim zapomnieć.
Miałem nexa na wakacjach na Bałkanach i na spacerach nosiłem go na smyczy na ręku, albo w dłoni. Średnio wygodne, ale aparat był gotowy do zdjęć w każdej chwili. RX100 sprawdziłby się wtedy lepiej.

stachmuszel
26-05-2015, 06:43
Wystarczy, ze dokupisz do a6000 np. Samyanga 12/2 do krajobrazu, architektury etc i szybko zapomnisz o eriksie.

Imho nawet na niskich ISO widać różnice.
http://www.soundimageplus.com/soundimageplus/2014/9/23/sony-rx10-and-a6000-image-quality-compared

PiKa
26-05-2015, 09:51
Ale tam porównują rx10 a nie rx100

Ja rx100 noszę w oryginalnym futerale, nie w kieszeni. W spodniach sobie nie wyobrażam noszenia, nie lubię wypchanych kieszeni, płaska komórka to max, rx100 jednak jest grubszy.

stachmuszel
26-05-2015, 14:31
Ale tam porównują rx10 a nie rx100...

Matryce w RX10 i RX100 mk2 i mk3 są te same.

tomek s
26-05-2015, 15:01
No toż pisałem, że oczywiste jeśli są w planach dodatkowe szkła to brać A6000, jeśli nie to już można pogdybać czy nie lepiej mały sprytny aparacik ;)
Stachmuszel, ale obiektywy RX100 i RX10 nie te same, jak dla mnie w 100-tce całkiem ostry (u mnie najczęściej używany na ekw. 24mm)
Pozdr

hostman22
26-05-2015, 17:12
rx10 cz rx100 będzie wystarczający, jak dodatkowo chcesz się bawić w wymianę obiektywów, to bierz a6000...

ReverseEsper
21-07-2015, 13:03
A6000 nie jest duży. Ale nie jest też szczególnie mały.
Jeśli nie chcesz w ogóle myśleć o aparacie tylko go zawsze mieć ( taka prawie komórka) to wybór w stajni Sony jest jeden : RX100 III ( albo IV )
Jeśli natomiast chcesz mieć jakieś opcje, to taki a6000 + 16-50 będzie znakomity. Za 100zł można dokupić Jupitera 8 (52/2) i zawsze można pobawić się głębią ostrości :)
Od A6000 mniejszy jest A5100. Ta sama jakość, minus wizjer, plus dotykowy ekran.

sandor
21-07-2015, 16:08
Długo wahałem się, ale ostatecznie kupiłem jakiś czas temu a6000.
Przeważył fakt, że posiadałem już SEL50 /z NEX C3/ i chęć fotografowania małej córeczki.
Aczkolwiek tylko do zastosowań wakacyjnych wybrałbym RX i pewnie tak zrobię za kilka lat.
z a6000 jestem bardzo zadowolony /szczególnie chodziło mi o AF z 50ką/i nie żałuje tego wyboru.
Przed zakupem a6000 myślałem nad stałką, która mogłaby zastąpić podobno bardzo słabego kita.
Okazało się, że nie taki diabeł straszny jak go malują i na razie kit razem z 50ką zostaje.
Dzięki wszystkim za rady.