PDA

Zobacz pełną wersję : Projekt logo



RobertMiernik
28-04-2015, 12:42
Bry,

poszukuje sprawdzonego i _oczywiście_ niedrogiego logotwórcy z fajnymi pomysłami.

W sumie jedyne wymaganie jest takie, że logo, musi się składać z liter RM i najfajniej byłoby jakby to było tyle, tzn bez żadnych znaczków czy innych grafik, chociaż jak mnie powali znaczek to i znaczek może być wkomponowany ;)

Polecicie mi kogoś sprawdzonego?

shaolin
28-04-2015, 12:57
musi się składać z liter RM i najfajniej byłoby jakby to było tyle

Zrobilem:

RM

:mrgreen:

pincerna
28-04-2015, 13:09
Zrobilem:

RM

:mrgreen:

szybka reakcja:-) no ale w końcu miało byc RM no i jest i to bez zbędnych grafik:-)))

spiritus
28-04-2015, 13:16
Zrobilem:

RM

:mrgreen:

MISTRZ! :D


Parę lat temu trochę projektowałem (na kartce). Mam też znajomego co w tym temacie siedzi.

Nie obiecuję aaale może coś popróbuję później i przykłady na PW podeślę - może coś wybierzesz ;)

Jakieś szczególne uwagi co do tego (też pomaga) ? Ulubione kolory, czy ma mieć powiązanie z czymś itp itd.

vid3
28-04-2015, 13:17
Zadanie z gatunku narysuj 7 czerwonych linii : https://youtu.be/BKorP55Aqvg

RobertMiernik
28-04-2015, 13:19
Zrobilem:

RM

:mrgreen:

Kurcze genialne, takie proste, klasyczne bym powiedział, podejście do tematu, a jednak równocześnie świeże i nie przekombinowane.

;)


MISTRZ! :D


Parę lat temu trochę projektowałem (na kartce). Mam też znajomego co w tym temacie siedzi.

Nie obiecuję aaale może coś popróbuję później i przykłady na PW podeślę - może coś wybierzesz ;)

Jakieś szczególne uwagi co do tego (też pomaga) ? Ulubione kolory, czy ma mieć powiązanie z czymś itp itd.

Ulubionych kolorów nie mam raczej, poza tym że czerwony jest najszybszy a niebieski mi podkreśla głębie spojrzenia ;P

Zastosowanie - jako logo 'personalne' nie wiem czy istnieje coś takiego.

Z dodatkowych ułatwień - zajmuje się konsultingiem, więc wiecie - wiedza, mondrość, inteligencja, opanowanie i moc ;P

(Bo R jak Rozwaga a M jak Mondrość)

spiritus
28-04-2015, 13:28
Umieścić tam Twoje im i nazw czy tylko sygnet chcesz?

RobertMiernik
28-04-2015, 13:30
No właśnie tego nie przemyślałem do końca.

Tzn, na pewno chcę, żeby inicjały mogły funkcjonować oddzielnie, ale jako spójne rozwiązanie mogłaby też być wersja z inicjałami/logo + pełnym imieniem i nazwiskiem

thorcik
28-04-2015, 14:02
Kurcze genialne, takie proste, klasyczne bym powiedział, podejście do tematu, a jednak równocześnie świeże i nie przekombinowane.
Ulubionych kolorów nie mam raczej, poza tym że czerwony jest najszybszy a niebieski mi podkreśla głębie spojrzenia ;P


Zrobilem:
RM

FTFY :mrgreen:

RM

GrzesiekM
28-04-2015, 15:25
Robercie...ogłoś Forumowy casting :) dla zwyciężcy 6-pack markowego piwella z dyskontu i już projekty się posypią :)

MstrG
28-04-2015, 17:12
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://disaster.esy.es/nikoniarze/rm01.png)

thorcik
28-04-2015, 17:22
Robercie...ogłoś Forumowy casting :) dla zwyciężcy 6-pack markowego piwella z dyskontu i już projekty się posypią :)

Zwycięzca doda sobie do portfolio :twisted:

spiritus
28-04-2015, 17:32
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://disaster.esy.es/nikoniarze/rm01.png)

Zarąbiste ;)

Dla mnie takie to wyższa jazda :(
W czym działasz?

MstrG
28-04-2015, 17:34
Zarąbiste ;)

Dla mnie takie to wyższa jazda :(
W czym działasz?

Czasem coś tam grzebnę w PS.

spiritus
28-04-2015, 17:46
Czasem coś tam grzebnę w PS.

Aaa takie coś. Ja teściwo corela sobie zainstalowałem co by sobie program przypomnieć.


A to nie jest tak, że jak się w PS-ie zrobi to później to będzie inaczej wyglądać z kolorkami?

MstrG
28-04-2015, 17:57
Aaa takie coś. Ja teściwo corela sobie zainstalowałem co by sobie program przypomnieć.


A to nie jest tak, że jak się w PS-ie zrobi to później to będzie inaczej wyglądać z kolorkami?

A tam kolory. Ostatnio miałem telefon od kobitki, żeby usunąć zdjęcie z brązową kostką - ale ja nie miałem żadnej brązowej kostki :D była biała, szara, brudna szara i grafitowa, ale brązu niet :p
Zresztą:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/dress_color-1.png
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=258977)
obrazek prowadzi do tematu na forum, aby nie rozwijać wątku ze zdjęciem sukienki.

Borat1979
28-04-2015, 18:04
Czasem coś tam grzebnę w PS.

Pierwsza sprawa to logotyp robi się w wektorach :)
Logotypu wykonanego w programie do grafiki rastrowej nie można dowolnie skalować.

frostic
28-04-2015, 18:51
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://disaster.esy.es/nikoniarze/rm01.png)

A to taki powrót do przeszłości jest?
Może i pomysł byłoby do zaakceptowania ale dobre 30-40 lat temu ;)

Podstawa dobrego znaku to prostota, minimalizm, brak zbędnych szczegółów, rastrów, przecinających się linii itp… Zwłaszcza, jeśli w znak wpisujemy litery czy cyfry. Trzeba też pomyśleć o różnorodności tła, podkładów, sposobów użycia… Sporo tego jest, niestety.

Zaznaczam, że grafikiem nie jestem - za to wielu grafikom zapewniałem pełną miskę i ciepły kąt ;)
A przez 20 lat w branży reklamowej, wielu klientów musiałem bronić przed podobnymi kwiatkami...

MstrG - to nic osobistego. Odwaga w prezentowaniu pomysłów to też ważna cecha i zaleta! ;)

spiritus
28-04-2015, 18:53
Pierwsza sprawa to logotyp robi się w wektorach :)
Logotypu wykonanego w programie do grafiki rastrowej nie można dowolnie skalować.

W dół można ;)

Robisz projekt 100m x 100m i zmniejszasz dowolnie ;)

EDIT:
Co do prostoty to się zgodzę. W tych czasach modne i najbardziej użytkowe.

MstrG
28-04-2015, 19:26
A to taki powrót do przeszłości jest?
Może i pomysł byłoby do zaakceptowania ale dobre 30-40 lat temu ;)

Podstawa dobrego znaku to prostota, minimalizm, brak zbędnych szczegółów, rastrów, przecinających się linii itp… Zwłaszcza, jeśli w znak wpisujemy litery czy cyfry. Trzeba też pomyśleć o różnorodności tła, podkładów, sposobów użycia… Sporo tego jest, niestety.

Zaznaczam, że grafikiem nie jestem - za to wielu grafikom zapewniałem pełną miskę i ciepły kąt ;)
A przez 20 lat w branży reklamowej, wielu klientów musiałem bronić przed podobnymi kwiatkami...

MstrG - to nic osobistego. Odwaga w prezentowaniu pomysłów to też ważna cecha i zaleta! ;)

S4LYzqaoP9Y

Może faktycznie troszkę przesadziłem :) Wersja prosta:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://disaster.esy.es/nikoniarze/rm02.png)

Borat1979
28-04-2015, 20:06
W dół można ;)

Robisz projekt 100m x 100m i zmniejszasz dowolnie ;)
I spróbuj później takie logo wysłać do przygotowania np. gadżetów reklamowych :)

NegLTD
28-04-2015, 20:10
https://www.fiverr.com

tutaj za 5 dolców wszystko robią :) mają też dopłaty- np za wektor. widziałem ofertę 3 propozycje za 5 dolców i 7 za 10kę. taniej wychodzi niż 6pak piwa ;)

spiritus
28-04-2015, 20:18
I spróbuj później takie logo wysłać do przygotowania np. gadżetów reklamowych :)

oj tam oj tam :D

Jeszcze takie info do założyciela:
Niegdyś przeglądałem prace na tej stronie (http://fajnelogo.pl/html/contest). Możesz spokojnie ogłosić konkurs i zadeklarować odpowiednią (dla siebie) kwotę i coś tam wybierzesz.

NegLTD
28-04-2015, 21:00
oj tam oj tam :D

Jeszcze takie info do założyciela:
Niegdyś przeglądałem prace na tej stronie (http://fajnelogo.pl/html/contest). Możesz spokojnie ogłosić konkurs i zadeklarować odpowiednią (dla siebie) kwotę i coś tam wybierzesz.

http://corton.pl/ podobne tylko wszystko co z grafiką związane
swoją drogą znacie podobne strony ze zleceniami na fotografię?

RobertMiernik
28-04-2015, 21:03
Dzięki tym, którzy już coś wysłali, dodam może bo nie napisałem na początku.

To nie powinno być logo fotograficzne, chcę mieć logo raczej biznesowe, bo na foto nie zarabiam i nie do tego miałoby to służyć.

Z dalszych podpowiedzi - szukam raczej czegoś 'lekkiego' ;)


!Agrest, dmk, MstrG, spiritus Dzięki!
shaolin i thorcik oczywiście też ;)

spiritus
28-04-2015, 21:23
swoją drogą znacie podobne strony ze zleceniami na fotografię?

+1
Miałem kiedyś na forum pisać takie pytanie aaale zapomniałem :/

Oczywiście podbijam i dołączam się do pytania ;)



!Agrest, dmk, MstrG, spiritus Dzięki!
shaolin i thorcik oczywiście też ;)

To czyli nikt nie wygrał "przetargu"? :D

RobertMiernik
28-04-2015, 21:53
Jeszcze jedna myśl, chyba najprościej byłoby połączyć zwyczajnie te dwie litery, nie mam niestety na razie pomysłu jak, ten wydaje się zbyt oczywisty. Czcionka też najlepsza jaką miał word ale dalej średnia.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://taharii.pl/_pliki/rm.jpg)

Czornyj
28-04-2015, 21:57
nie idź tą drogą ;)

RobertMiernik
28-04-2015, 22:09
No tą właśnie nie idę, dlatego piszę na forum, takie to sobie sam zrobić potrafię ale to nie to.

spiritus
28-04-2015, 22:21
Przynajmniej człowiek choć raz ruszy makówką :D

Po tym ostatnim coś takiego mi do głowy przyszło:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/Beznazwy_wwrsepn-2.jpg
źródło (http://s2.ifotos.pl/img/Beznazwy-_wwrsepn.jpg)


EDIT:
To nie to :/
Muszę poprawić

EDIT2:
Nie wiem czemu tak wkleiło :/
"R" ma być czarne a tło białe. Natomiast tło od "M" ma być czarne a nie takie przytłumione.

EDIT3:
Już poprawne ;)

NegLTD
28-04-2015, 22:21
Dzięki tym, którzy już coś wysłali, dodam może bo nie napisałem na początku.

To nie powinno być logo fotograficzne, chcę mieć logo raczej biznesowe, bo na foto nie zarabiam i nie do tego miałoby to służyć.

Z dalszych podpowiedzi - szukam raczej czegoś 'lekkiego' ;)


!Agrest, dmk, MstrG, spiritus Dzięki!
shaolin i thorcik oczywiście też ;)

typ biznesu? motto firmy? wartości? co w nim jest najważniejsze i czym się szczycisz poza inicjałami ;)

spiritus
28-04-2015, 22:31
typ biznesu? motto firmy? wartości? co w nim jest najważniejsze i czym się szczycisz poza inicjałami ;)

ooo to też ważne!

RobertMiernik
28-04-2015, 22:33
Ulubionych kolorów nie mam raczej, poza tym że czerwony jest najszybszy a niebieski mi podkreśla głębie spojrzenia ;P

Zastosowanie - jako logo 'personalne' nie wiem czy istnieje coś takiego.

Z dodatkowych ułatwień - zajmuje się konsultingiem, więc wiecie - wiedza, mondrość, inteligencja, opanowanie i moc ;P

(Bo R jak Rozwaga a M jak Mondrość)

Tak mniej więcej to wygląda.

MstrG
29-04-2015, 10:21
;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/dU820L-1.jpg
źródło (http://i.cubeupload.com/dU820L.jpg)

doktor
29-04-2015, 10:39
Widzę cudowny wątek do darcia łacha. Idąc tą drogą inicjały, jakie ma Rolls Royce mogą oznaczać Rozważny i Romantyczny.

MstrG
29-04-2015, 10:44
Widzę cudowny wątek do darcia łacha. Idąc tą drogą inicjały, jakie ma Rolls Royce mogą oznaczać Rozważny i Romantyczny.

RR to rojs rojs ;)

frostic
29-04-2015, 11:27
Osobiście proponowałbym iść w małe litery a nie drukowane.

Mała podpowiedź: małe r i m są wizualnie bardzo do siebie podobne. Może wystarczyć zestawić je obok siebie, popracować kolorem (max 2) i wyjdzie coś ciekawego jak m z dodatkowa nogą ;)

Mam jednego pomysła... Zaraz otworze super-mega graficzny program zwany Word i coś strzele ;)

Już mam… Kolory dowolne… Czcionka w sumie też przypadkowa:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img540/5899/x8S3N9.png)

spiritus
29-04-2015, 11:43
Osobiście proponowałbym iść w małe litery a nie drukowane.

Mała podpowiedź: małe r i m są wizualnie bardzo do siebie podobne. Może wystarczyć zestawić je obok siebie, popracować kolorem (max 2) i wyjdzie coś ciekawego jak m z dodatkowa nogą ;)

Mam jednego pomysła... Zaraz otworze super-mega graficzny program zwany Word i coś strzele ;)

Już mam… Kolory dowolne… Czcionka w sumie też przypadkowa:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img540/5899/x8S3N9.png)

O to chodzi?
Wcześniej na PW do Roberta to podesłałem.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/04/rm2png_wwrarnn-2.png
źródło (http://s2.ifotos.pl/img/rm2png_wwrarnn.png)


EDIT:
Teraz dopiero obrazek wstawiłeś. Jak pisałem post to jeszcze go nie było ;)

frostic
29-04-2015, 11:44
Ten klimat właśnie choć to wygląda trochę jak r n ;)

Tylko raczej bez obwódek wokół liter (bo z nimi zawsze jest kłopot) i z nieco zmodyfikowaną kolorystyką - zależnie jaki odcień różowego lubi nasz kolega ;)

Oj, jak dobrze z Wami popisać po dłuższej przerwie - jeszcze tylko czekam na jakąś "wojenkę" i będzie kompletnie jak dawniej ;);)

sailor
29-04-2015, 12:05
jeszcze tylko czekam na jakąś "wojenkę" i będzie kompletnie jak dawniej ;);)

czekaj czekaj tylko zjem snaidanie :P

spiritus
29-04-2015, 12:08
Ten klimat właśnie choć to wygląda trochę jak r n ;)

Tylko raczej bez obwódek wokół liter (bo z nimi zawsze jest kłopot) i z nieco zmodyfikowaną kolorystyką - zależnie jaki odcień różowego lubi nasz kolega ;)

Oj, jak dobrze z Wami popisać po dłuższej przerwie - jeszcze tylko czekam na jakąś "wojenkę" i będzie kompletnie jak dawniej ;);)

Gdybym obwódki nie dał to by się nie nałożyły tak fajnie literki ;)

Hmm r n mówisz? Można dodać jeszcze jeden pomost aby było r m aale mi się to wtedy nie widzi jakoś :/

Z resztą...co my tu debatujemy jak to nie dla nas logo? :D
Robert niech się wypowie jakoś szczególniej bo takim robieniem "na siłę" bez podpowiedzi nie dojdziemy do końca ;)
Najlepiej gdyby do jakiegoś projektu mówił czy coś zmodyfikować czy coś usunąć. Tak w "coś fajnego" ciężko będzie trafić bo każdy ma różne gusta i guściki ;)

frostic
29-04-2015, 12:38
czekaj czekaj tylko zjem snaidanie :P

Na Ciebie liczę najbardziej!
Chyba pora strzelić kilka aktów ;);)

MstrG
29-04-2015, 21:42
Cisza się jakaś zrobiła :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://disaster.esy.es/nikoniarze/robert.png)

spiritus
29-04-2015, 22:15
Cisza się jakaś zrobiła :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://disaster.esy.es/nikoniarze/robert.png)

Może od razu jego własnoręczny podpis? :D

.:Gerard:.
29-04-2015, 22:41
Robciu jest taki program jak
GreenBox LogoMaker 3.0
łatwy w obsłudze tylko na początku musisz z drukarnia się dogadać w jakim formacie i rozdzielczości zapisać, bo ja jak kiedyś sobie zrobiłem to w PS-sie szlo ale w drukarni na Corelu nie mogli otworzyć.
Mozna swoje obiekty czy zdjęcia dokładać, przezroczystość, cienie, 2D i wiele innych bajerów.

Tutaj jeszcze scren-y nowszej i niestety platnej wersji LogoMaker 4 (https://www.google.de/search?q=LogoMaker+4&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4kRBVcnQCYLKaJ_vgbAB&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1467&bih=723)

doktor
30-04-2015, 08:50
obciu jest taki program jak
GreenBox LogoMaker 3.0
łatwy w obsłudze tylko na początku musisz z drukarnia się dogadać w jakim formacie i rozdzielczości zapisać, bo ja jak kiedyś sobie zrobiłem to w PS-sie szlo ale w drukarni na Corelu nie mogli otworzyć.

Popraw mnie jeśli źle się domyślam, ale sądzę, że oddałeś drukarni plik .cdr. Dawniej Corel był zwany rip-killerem, gdyż plik przyniesiony na dyskietce potrafił obciążyć ripa na kilkanaście godzin. Wiązało się to z posiadanymi przez Adobe prawami do poscscriptu, za których używanie kazało sobie płacić, a twórcy oprogramowania usiłowali to obejść. Nie wierzę, żeby Corel nie był w stanie wypuścić pdfa, bo z plikiem pdf każdy, nawet średnio kumaty, drukarz sobie poradzi. Istotne jest jeszcze to, że różne wersje pdfa obsługują różne "bajery", a wersji jest sporo od powiedzmy 1.2 (Adobe Reader 3) do wersji 1.7 (Reader 8 ).
To, co zwykle powoduje, że plik się nie otwiera, to przezroczystości, pseudo-3D i temu podobne bajery.

frostic
30-04-2015, 13:18
A są jeszcze drukarnie przyjmujące pliki otwarte? Podziwiać odwagę zarówno twórcy jak i drukarza ;)

.:Gerard:.
30-04-2015, 19:39
Popraw mnie jeśli źle się domyślam, ale sądzę, że oddałeś drukarni plik .cdr.

Było to ponad 6 lat temu, miałem chyba któryś z tych PNG, TIFF albo GIFF a nie chce kłamać, czy oni właśnie w tym cdr. nie chcieli ode mnie, coś mi gdzieś dzwoni, od jakiegoś czasu mam kaczy łeb i nic nie pamiętam.
Z ostatnim projektem poszło gładko, sailor mi pomógł, a właśnie, nie przysłał mi pliku macierzystego :) znowu pewnie wór talarów zażąda :wink:


A są jeszcze drukarnie przyjmujące pliki otwarte? Podziwiać odwagę zarówno twórcy jak i drukarza ;)

A jak mieli zbudować ze zdjęcia które zrobiłem + parę obiektów, napisów zrobionych przeze mnie ?
Ja to posklejałem według mojej wizji a oni mieli wydrukować, jak wspomniałem nie wyszło to tak "kolorowo",
przypominam sobie ze zaniosłem im to w częściach a oni odbudowywali, w dodatku z rozdzielczością mieli problem, oczywiście z mojej winy, któryś obiekt był piksel-owo nienadający się do rozmiaru reklamy 3X2m.

Korzystałem z trzech drukarni i nigdy nie było problemu, wiadomo ze to nie to samo co duży projekt ale z PDF-u nadruki na ubrania robią bez problemu.

Przyznam się szczerze ze dzisiaj zleciłbym projekt drukarni, moje logo pozostało tylko na rachunkach i wizytówkach,
planuje za jakieś dwa lata zmianę auta i wtedy zlecę komuś, tym razem będzie to w kolorze jasno szarym z jakimś kolorowym akcentem, stonowanie i z klasa :)

Borat1979
30-04-2015, 20:26
Gdybym obwódki nie dał to by się nie nałożyły tak fajnie literki ;)

Obwódka jest zbędna bo literki są w innych kolorach. W ogóle wszelkiego rodzaju obwódki to nie te czasy :)


Popraw mnie jeśli źle się domyślam, ale sądzę, że oddałeś drukarni plik .cdr. Dawniej Corel był zwany rip-killerem, gdyż plik przyniesiony na dyskietce potrafił obciążyć ripa na kilkanaście godzin. Wiązało się to z posiadanymi przez Adobe prawami do poscscriptu, za których używanie kazało sobie płacić, a twórcy oprogramowania usiłowali to obejść. Nie wierzę, żeby Corel nie był w stanie wypuścić pdfa, bo z plikiem pdf każdy, nawet średnio kumaty, drukarz sobie poradzi. Istotne jest jeszcze to, że różne wersje pdfa obsługują różne "bajery", a wersji jest sporo od powiedzmy 1.2 (Adobe Reader 3) do wersji 1.7 (Reader 8 ).
To, co zwykle powoduje, że plik się nie otwiera, to przezroczystości, pseudo-3D i temu podobne bajery.
Od dobrych kilku lat corel eksportuje i importuje każdy format adobe od epsa czy ai po pdf


albo GIFF
...no z gifa to by był dopiero wydruk :)

sailor
30-04-2015, 21:14
Na Ciebie liczę najbardziej!
Chyba pora strzelić kilka aktów ;);)

w tym wieku pozostaly mi juz tylko akty rozpaczy :D

choc w sumie masz racje... notes z pomyslami peka w szwach..

RobertMiernik
30-04-2015, 21:48
Na razie najbardziej podchodzi mi projekt shao,
pierwszy od góry i lewej

http://imageshack.com/a/img910/2028/gZIuqp.jpg

Jeśli macie pomysły podobne to zapraszam, jak na razie każdy z uczestników na duże piwo zarobił, zgłaszać się można w Warszawie albo przy forumowo-plenerowych spotkaniach ;]

Borat1979
30-04-2015, 22:37
Na razie najbardziej podchodzi mi projekt shao,
pierwszy od góry i lewej

http://imageshack.com/a/img910/2028/gZIuqp.jpg

Jeśli macie pomysły podobne to zapraszam, jak na razie każdy z uczestników na duże piwo zarobił, zgłaszać się można w Warszawie albo przy forumowo-plenerowych spotkaniach ;]

Moim zdaniem lepszy jest ten poniżej

Czornyj
30-04-2015, 22:40
zdecydowanie lepsze

MstrG
30-04-2015, 23:00
Też uważam, że ten niżej jest lepszy :p

Jak prostota, to proszszsz:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://disaster.esy.es/nikoniarze/robm.jpg)

Czornyj
30-04-2015, 23:19
połączone rm odmieniane przez przypadki to gdzieś z pierwszych 1000 wyników wyrzucanych przez google grafika dla "RM logo" :lol: Też nie idź tą drogą ;)

RobertMiernik
30-04-2015, 23:26
Też nie idź tą drogą ;)

jakaś alternatywa?

Czornyj
30-04-2015, 23:32
Miałem na myśli projekty oparte na ligaturze rm w minuskule, ten logotyp Shao z negatywem majuskuły R w M nie urywa może d... ale jest w miarę oryginalny i trzyma jako-taki poziom ;)

shaolin
30-04-2015, 23:34
Miałem na myśli projekty oparte na ligaturze rm w minuskule, ten logotyp Shao z negatywem majuskuły R w M nie urywa może d...
Ty, Ty... :twisted:

ale jest w miarę oryginalny i trzyma jako-taki poziom ;)
Ok, wybaczam... :mrgreen:

Tak naprawde to nie projekt, to raczej wskazowka o czym myslalem bo tak se maznalem na szybko przed spaniem ale jak sie Robertowi (i niektorym tutaj) podoba to milo.

NegLTD
30-04-2015, 23:42
Tak mniej więcej to wygląda. (podstrona 4)
co robi trener personalny bo nie wiem co w YT wpisać plus how to create logo żeby najlepsze logo wymyślić :P Jakie motto ma konsulting?

Podnieś szefie stawkę do kraty piwa bo jak się do jutra z projektem nie wyrobimy to od jutra będziemy o suchej buzi projektować :D Jutro święto państwowe to stawka idzie razy dwa :P

Czornyj
30-04-2015, 23:42
Tak naprawde to nie projekt, to raczej wskazowka o czym myslalem bo tak se maznalem na szybko przed spaniem ale jak sie Robertowi (i niektorym tutaj) podoba to milo.

Jak na szkic nie jest źle ;)

Aternatywa to profesjonalny spec od brandingu, ale to astronomiczny koszt (polecam pooglądać folio mojego znajomego - Lukasza Kulakowskuego na behu, skurczybyk jest mistrzem wszechświata! https://www.behance.net/emptypagestudio)

Ze zwykłymi grafikami będzie loteria - ja np. w przypływach weny twórczej popełniłem kilka znośnych znaków (m.in. logotyp naszego forum, z którego do dziś jestem zadowolony), ale to na zasadzie "raz do roku to i kuro pierdnie". Ogólnie temat przej..., niewdzięczny i potwornie niedoceniany (pomijając high end).

Czornyj
30-04-2015, 23:57
...aaa! Z forumowych szpeców bardzo niezły jest stig (Marcin Saldat), machnął w cholerę fajnych znaczków, warto podpytać o wycenkę ;)
http://saldat.pl/html/port-logo.htm

doktor
01-05-2015, 00:01
Czornyj, nie demonizuj. Zwykły grafik zrobił logo Nike'a za co dostał (a właściwie dostała) 35 dolców. Jest na świecie tysiące zwykłych grafików, którzy są zwykli dlatego, że nie byli w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Bo gdyby byli, to zostaliby wicemistrrzami wszechświata.

Czornyj
01-05-2015, 00:16
35 dolków, a potem brylantowy pierścionek z wygrawerowanym swooshem i kopertę akcji Nike - spokojna głowa, dobry spec od brandingu z głodu nie zginie ;)

Nie twierdzę, że nie da się znaleźć dobrego grafika który za psi uj zrobi nam dobry znak - twierdzę, że będzie to loteria.

Mój kumpel ostatnio ostatnio nękał mnie o logo dla swojej firmy budowlanej - wysłałem go na drzewo, bo nie czuję się mocny w temacie. Wrócił biedniejszy o kilka stów wydanych na poszukiwania nieodkrytych geniuszy designu, podstępnie przyniósł kilka butelek dobrego wina i efekt był taki, że chcąc-nie-chcąc musiałem mu ten logotyp zaprojektować...

doktor
01-05-2015, 14:15
Nie wchodząc w szczegóły zbierała pieniądze na kurs malarstwa, a padło na nią bo termin był krótki. Profity były grubo po fakcie (niektórzy artyści dostają pośmiertne), a przy okazji musiała przebrnąć przez bandę marudzących baranów, którzy szukali dziury w całym krytykując projekt. Projekt przeszedł właściwie tylko dzięki presji czasu.
Są tacy, którzy się w tym specjalizują, ale nie jest to wiedza niedostępna. Jest też masa zdolnych ludzi, którzy nigdy nie trafili na fartowne zlecenie i grają ogony.

Czornyj
01-05-2015, 18:00
To chyba nie jestem w temacie, bo jakoś ta masa zdolnych ludzi nie rzuciła mi się w oczy. Masa tandeciarzy, dyletantów i kiczowników - to i owszem, złodziei "inspirujących" się cudzymi portfolio - całe mnóstwo, nawet miszczuf popełniających potworne knoty za ciężką kasiorę (jak np. ostatnio Pągowski w przypadku niesławnej identyfikacji !Pomorze). Ale jasne, muszą gdzieś być, każdy kiedyś zaczynał ;)

sorch62
01-05-2015, 22:16
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/rm-1.jpg
źródło (http://static.pokazywarka.pl/i/5831712/463980/rm.jpg)

NegLTD
02-05-2015, 13:54
To chyba nie jestem w temacie, bo jakoś ta masa zdolnych ludzi nie rzuciła mi się w oczy. Masa tandeciarzy, dyletantów i kiczowników - to i owszem, złodziei "inspirujących" się cudzymi portfolio - całe mnóstwo, nawet miszczuf popełniających potworne knoty za ciężką kasiorę (jak np. ostatnio Pągowski w przypadku niesławnej identyfikacji !Pomorze). Ale jasne, muszą gdzieś być, każdy kiedyś zaczynał ;)

Nie strasz- artystów docenia się po śmierci a kicz jest dobry bo się sprzedaje i odbiorca jest zadowolony. Wolę chcę nigdy nie być artystą tylko rzemieślnikiem

NegLTD
02-05-2015, 14:00
...aaa! Z forumowych szpeców bardzo niezły jest stig (Marcin Saldat), machnął w cholerę fajnych znaczków, warto podpytać o wycenkę ;)
http://saldat.pl/html/port-logo.htm

niczego nie urywa :D

doktor
02-05-2015, 20:56
niczego nie urywa

bez zadka wyglądam znacznie mniej atrakcyjnie.


Wolę chcę nigdy nie być artystą tylko rzemieślnikiem
Gubiem siem.

notdot
02-05-2015, 21:03
niczego nie urywa :Dpropozycje tutaj pokazane dotychczas również nie (z całym szacunkiem do ich autorów) ;-)

sorch62
02-05-2015, 23:16
Próbujemy dalej ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/rm1-1.jpg
źródło (http://static.pokazywarka.pl/i/5833414/575419/rm1.jpg)

freefly
03-05-2015, 00:06
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/1gkmsx-1.jpg
źródło (http://i59.tinypic.com/1gkmsx.jpg)

spiritus
03-05-2015, 00:07
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/1gkmsx-1.jpg
źródło (http://i59.tinypic.com/1gkmsx.jpg)

ooo kuźwa :D
hahahaha :d


wygrał internety ;)

frostic
03-05-2015, 22:51
Bo samo logo d. urywac nie powinno, tylko historia, która jego nosiciel napisze. Popatrzcie na znaki dziesiątek znanych marek. Pierwszych lepszych. Komuś coś urwało? Raczej nie. Ale te miliardy dolcow stojące za nimi to już inna bajka... I jakos tak od razu logosy te nam w oczach pieknieja. Prawda?

Nie zmienia to faktu, jak celnie zauważył Czornyj, że wykonanie logo jest dla każdego grafika zadaniem najtrudniejszym. I 99% profesjonalistów omija temat jak ognia. Łatwiej jest zrobić dobra stronę WWW.

A jaka jest metoda na odpowiednie logo?
Albo szczęśliwy traf albo 3 propozycje - wybierz jedną.
A potem zapracuj żeby logo stało się rozpoznawalne ;)

RobertMiernik
03-05-2015, 23:08
Jeszcze mi doróbcie do wersji shao i sorch62 wersję z pełnym imieniem nazwiskiem (logo + dane) i będę najszczęśliwszym miernikiem na forum ;]

Dzięki, wszystkim.
Zobaczę jak to wygląda na prawdziwej pieczątce i jeśli nie zadziała wersja forumowa, będę ścigał wymienionych w tym wątku szczęśliwców. Niestety nie ślizgnę na to więcej niż dwie stówy, więc wicemistrzowie polski raczej nie będą zainteresowani tego typu fuchą, ale wrzuciliście ilość kontaktów wystarczającą na sto wersji minimum :)

slivus
03-05-2015, 23:25
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/05/outphpi986254_42927432970943040955012587-1.jpg
źródło (http://fotoo.pl//out.php?i=986254_429274-329709430409550-1258719624-n.jpg)

spiritus
03-05-2015, 23:43
Jeszcze mi doróbcie do wersji shao i sorch62 wersję z pełnym imieniem nazwiskiem (logo + dane) i będę najszczęśliwszym miernikiem na forum ;]

Dzięki, wszystkim.
Zobaczę jak to wygląda na prawdziwej pieczątce i jeśli nie zadziała wersja forumowa, będę ścigał wymienionych w tym wątku szczęśliwców. Niestety nie ślizgnę na to więcej niż dwie stówy, więc wicemistrzowie polski raczej nie będą zainteresowani tego typu fuchą, ale wrzuciliście ilość kontaktów wystarczającą na sto wersji minimum :)

Ale wątek jako, że w CAFE to chyba nie umrze bo coraz lepsze "propozycje" się pojawiają :D

RobertMiernik
03-05-2015, 23:58
Oby!

Prezo
16-06-2015, 19:08
Proszę o pomoc również ja.. :)
Takie coś udało mi się stworzyć, ale chciałbym prosić o małe dopracowanie...
Najlepiej jakby kontur był czarny, białe wypełnienie.
Oczywiście bez tła, więc .png chyba, aby można było później wrzucić na jakąś grafikę.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapodaj.net/images/af1bca5ef44b4.jpg)

Logo, jak i grafikę migawki w .png również mam jakby coś.. :D

spiritus
16-06-2015, 19:39
Nie widać obrazka.

Prezo
16-06-2015, 19:43
Wrzucam jeszcze raz, ponieważ nie mogę edytować..


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/11605722993002688714.jpg)

spiritus
16-06-2015, 19:48
Czyli całość na biało a tylko obwódka ma być czarna?

Prezo
16-06-2015, 19:50
Ewentualnie poproszę dwie wersje: białą i czarną

spiritus
16-06-2015, 19:54
Takie coś?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/4jpg_wssssaw-1.jpg
źródło (http://s3.ifotos.pl/img/4jpg_wssssaw.jpg)

Prezo
16-06-2015, 19:59
Ok, ale może bez takiego duuużego cienia..
Ewentualnie tak jak pisałem wyżej dwie wersje: biała i czarna.

spiritus
16-06-2015, 20:17
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/bjpg_wsssaep-1.jpg
źródło (http://s2.ifotos.pl/img/bjpg_wsssaep.jpg)

Prezo
16-06-2015, 20:19
Jednak poproszę dwie wersje kolorystyczne :)

spiritus
16-06-2015, 20:22
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/czjpg_wsssawe-1.jpg
źródło (http://s10.ifotos.pl/img/czjpg_wsssawe.jpg)

Prezo
16-06-2015, 20:30
Dwie w sensie: całą białą i całą czarną :D
Obie poproszę w .png.

spiritus
16-06-2015, 20:44
Eeee to ja już zgłupiałem. Sory :D
Chyba się nie rozumiemy. Może ktoś inny coś? :)

Prezo
16-06-2015, 20:50
Chodzi mi o dwie wersje: białą i czarną.
Czarną taką jak załączyłem w projekcie, tyle, że bardziej dopracowaną.

stock
16-06-2015, 21:19
a wizytówki też wydrukowac i banery i zawieźć pod dom ?

.:Gerard:.
16-06-2015, 22:48
http://workupload.com/archive/7BMrr16P

ten biały będzie bielszy :-)
http://workupload.com/file/X85hMT7X

Rafał_Sz
17-06-2015, 06:35
Chodzi mi o dwie wersje: białą i czarną.
Czarną taką jak załączyłem w projekcie, tyle, że bardziej dopracowaną.

Arial w logo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Taka moja mała sugestia.

Prezo
17-06-2015, 09:11
http://workupload.com/archive/7BMrr16P

ten biały będzie bielszy :-)
http://workupload.com/file/X85hMT7X

Dzięki wielkie :)