PDA

Zobacz pełną wersję : olympus czy sony?



martaroo
19-04-2015, 14:09
Sony a5100/6000 czy Olympus OM-D EM10? Jak uważacie? :)

morzon
19-04-2015, 14:58
Rewelacyjnie zadane pytanie. Do damskiej torebki Olympus, bo ładniejszy.

tomek s
19-04-2015, 14:59
Weź cokolwiek.

andrzejek
20-04-2015, 10:53
Olympus:+- fajna stabilizacja w korpusie, duzy zestaw lekkich i niewielkich szkiel
-jak dla mnie guzikologia i menu nieprzyjazne, ale to kwestia gustu, kom us innemu wyda sie odwrotnie
Radze sprawdzic jak sie trzyma w rece, wybrac cos pasujacego

d90
20-04-2015, 19:14
E tam
Nie znacie sie :P
Tylko pentax :)

Kedirak
20-04-2015, 20:18
Oly :) wypłuwał dobre kolorki i dlatego kupiłem e-pm1 3 lata temu i nadal go używam. Jednak "kto nie maszeruje ten ginie" i obecne olympusy nie są już czymś takim superfajnym jak kiedyś były na tle innych narzędzi do focenia.

Może warto nabyć e-pm2 ? Paskudny może nieco, ale matryca ta sama a cena dobra ;)

Maciej90
20-04-2015, 20:25
EM10, bo stabilizacja + dobra optyka + możliwość podpięcia gripa.

matys
21-04-2015, 00:41
Na tak zadane pytanie....

Tylko WD-40

Spajd
21-04-2015, 09:34
Olympus, mniejsza optyka o rewelacyjnych parametrach, matryca bijąca cześć konstrukcji aps-c i ogólnie większy wybór w szklarni, a menu kwestia gustu i przyzwyczajenia:)

qbic
21-04-2015, 09:43
http://www.googlefight.com/index.php?word1=Sony+a5100&word2=OM-D+EM10

DarekK D5000
21-04-2015, 14:53
Niebezpieczny temat założyłeś: apsc vs 4/3 :)

puch24
21-04-2015, 15:07
"łaś", nie "łeś".

martaroo
22-04-2015, 14:53
"łaś", nie "łeś".

W końcu ktoś zauważył, że jestem kobietą, dziękuję :D

puch24
22-04-2015, 15:02
No bo przecież to nie do pomyślenia, żeby kobieta fotografowała... czymś więcej niż komórą lub najprostszym kompaktem. ;-)
Proponuję, by, dla uniknięcia takich nieporozumień, Panie rozpoczynały każdy wpis od deklaracji "Uwaga, jestem kobietą". ;-)
I nie w końcu... ;-) Zauważyłem na początku.

DarekK D5000
22-04-2015, 15:15
Ale przypał, najmocniej przepraszam :)
Ja nadal upieram się przy a6000 i jak dobrze pojdzie, dzisiaj będzie mój :)

martaroo
22-04-2015, 19:23
Nie pierwszy raz już mnie to spotkało, nic się nie stało :D i tak najbardziej bawią mnie wypowiedzi typu: "kupiłem sobie nowy aparat, aaaa mój stary taki słaby to pójdzie dla żony" :D
Moje wątpliwości dalej pozostają nierozwiane, wybór ciężki, choć widzę, że większość skłania się ku 4/3, i ja chyba również... ale - łamiąc kolejny stereotyp - mnie, jako kobiecie, tak czysto wizualnie wcale nie podoba się bardziej Olympus niż Sony :D

DarekK D5000
22-04-2015, 19:46
No i stało się, jest mój, mój, My :)
Cieszę się jak dziecko, stare a głupie :)

martaroo
22-04-2015, 20:33
Ohohoho też bym się cieszyła, i mam nadzieję, że niedługo już będę :D
To teraz - jeśli można - poproszę o pierwsze wrażenia, zdjęcia... wszystko co może zaciekawić :D

DarekK D5000
22-04-2015, 20:53
Nic nowego pewnie nie napisze, co juz było opisane, przez ponad rok. Póki co ładuje się od 0-23% już 2h!
Ciekawy opis użytkownika https://tomiga.wordpress.com/2014/07/19/recenzja-sony-a6000-okiem-uzytkownika-nex-5n/

Lucas1981r
23-04-2015, 00:48
Sony a5100/6000 czy Olympus OM-D EM10? Jak uważacie? :)

a jakie zdjecia? juz wiesz jakie chcesz kupic obiektywy?

martaroo
27-04-2015, 01:46
a jakie zdjecia? juz wiesz jakie chcesz kupic obiektywy?

Na początku chciałabym poeksperymentować trochę z analogowymi, które posiadam z Zenitów: Helios-44M 2/58 i Helios-44-2 2/58. Zadbane, w dobrym stanie, więc czemu nie wykorzystać? :) z czasem planuję rozejrzeć się za jakimś obiektywem do makro, ponieważ uwielbiam fotografować detale. To w pierwszej kolejności.



Ja nadal upieram się przy a6000 i jak dobrze pojdzie, dzisiaj będzie mój :)

A co Cię tak ostateczie skłoniło do wyboru a6000? I jak sprawuje się aparat po kilku dniach użytkowania? Automatyczne przełączanie się między wizjerem a ekranem nie sprawia kłopotów? :D