PDA

Zobacz pełną wersję : Sony vs Samsung



emerlu
13-02-2015, 12:26
Hej, szukam aparatu kompaktowego z wymiennymi obiektywami i matrycą APSC. Liczy się dla mnie jakość obrazu JPEG. Nie interesuje mnie wizjer. Mam na oku dwa modele Sony A5100 + 20mm f/2,8 oraz Samsug NX500 z kitem lub 16mm f/2,4 który ukaże się w marcu. Co Wy wybralibyscie, cena tutaj jest drugorzędna bo NX na początku na pewno będzie droższy. Najważniejsze to czy matryca Samsunga zaczerpnięta z większego modelu pokonuje ta od Sony?

Daniel*1977
13-02-2015, 19:57
O Sony się nie wypowiem, ale tu możesz obejrzeć moje zdjęcia z NX1 (https://s.yimg.com/pw/images/spaceball.gif.v999.1423850160?images/spaceball.gif.37), na pewno NX500 będzie równie szybki i dokładny, ponieważ będzie miał to co NX1 poza obudową.

Lucas1981r
13-02-2015, 20:06
z tych co wymieniles ja bralbym Samsunga,a patrzyles jeszcze na Fuji?

emerlu
13-02-2015, 20:19
Nie chce Fuji bo zależy mi na trybie HDR i trybie panoramy, wiem wiem to nieprofesjonalne ale nie jestem profesjonalnym fotografem, nie stałem nawet koło niego a lubię te tryby. Twierdzicie wiec ze Samsung bebechami wygrywa zdecydowanie z Sony? Mówisz ze będzie tak samo szybki i dokładny jak NX1 no pewnie tak bo bebechy te same pytanie tylko czy NX1 jest ponad A6000?

puch24
13-02-2015, 20:33
NX500 jeszcze nikt nie miał w ręku, a NX1 oficjalnie nie jest jeszcze dostępny u nas w sklepach, więc tak naprawdę trudno cokolwiek powiedzieć.

emerlu
13-02-2015, 22:29
To prawda a możecie mi coś powiedzieć o obiektywie samsunga kit w NX500 czy to dobre szkło czy lepsze od 20mm f/2,8 Sony?

puch24
13-02-2015, 23:20
Nie wiem, który obiektyw będzie w komplecie z NX500 - o który Ci chodzi? Samsung robi cztery zoomy "standardowe".

emerlu
13-02-2015, 23:22
Prawdopodobnie 16-50mm f/3,5-5,6

puch24
13-02-2015, 23:35
To dobry obiektyw, a czy lepszy od Sony - nie wiem, nie używałem Sony. Teoretycznie Sony powinno być lepsze jako stałka.

emerlu
21-02-2015, 14:04
I cały czas nie mogę się zdecydować, cenowo wychodzi podobnie, zmieszczę się w 3000PLN. Co do A5100 oglądałem go ale jakość wykonania mnie bardzo zniechęciła. Będę bardzo wdzięczny za każda z Waszych opinii co wybrać.

Sony A6000 + 20mm f/2,8

Samsung NX500 + kit 16-50 f/3,5-5,6

puch24
21-02-2015, 14:58
No ale jak wydać opinię o aparacie (NX500), który znamy tylko "na papierze"?
Gdybym nie miał NX300, to mając inne Samsungi, obiektywy, itd., interesowałbym się NX500.
Sony A6000 ma wizjer elektroniczny, którego Samsung nie ma - zastanów się, na ile to jest Ci potrzebne.

Lucas1981r
21-02-2015, 16:27
I cały czas nie mogę się zdecydować, cenowo wychodzi podobnie, zmieszczę się w 3000PLN.
Sony A6000 + 20mm f/2,8
Samsung NX500 + kit 16-50 f/3,5-5,6

Troche dziwnie porownywac stalke do obiektywu kitowego....kit bardziej uniwersalny..stalka jasniejsza...zalezy co potrzebujesz.
Druga sprawa NX500 jest nowoscia i obardzony podatkiem od nowosci - warto poczekac aby stanial.

Inna sprawa czy taki NX300m nie wystarczylby Ci z 16-50? - Kup na amazonie u sasiadow..a za reszte dokup sobie stalke taka jaka bedzie potrzebowal, np. 16 mm f/2.4 , 20 mm f/2.8 , 30 mm f/2.0 albo 45 mm f/1.8 ;)

emerlu
21-02-2015, 16:48
Pieniądze nie są tu aż tak ważne jakość obrazu się liczy.

tomek67
21-02-2015, 20:21
Sony A6000 + 20mm f/2,8
Samsung NX500 + kit 16-50 f/3,5-5,6
Bardzo lubię jak bezluterkowiec ma dotykowy ekran.
Szybko można wybrać gdzie ma być ustawiona ostrość.
Jeśli używa się jasnych szkieł to jest dość ważne.
W Sony A6000 trzeba się trochę naklikać w tym celu.

emerlu
21-02-2015, 22:14
To właśnie zaleta Samsunga ale Sony ma świetne opinie na temat matrycy. No i jakoś mam obiekcje do firmy Samsung...

puch24
21-02-2015, 22:36
A co Ci się nie podoba w firmie Samsung? Nie jest to może absolutna pierwsza liga, ale nie mam zastrzeżeń do jakości wykonania itp.

KaarooL
21-02-2015, 22:51
Kupując sprzęt takiej czy innej firmy głosujecie portfelem, na to co będzie dostępne na rynku za 3 lata... Wnioski są raczej proste, hehe. Sony i Fuji pchają rynek foto do przodu i to konkretnie.

emerlu
21-02-2015, 22:56
To może nie ma odniesienia do aparatów ale mam tablet Samsunga oraz telewizor i na papierze są wręcz rewelacyjne a w życiu okazały się dużo gorsze od konkurencji Sony i Apple.

puch24
21-02-2015, 23:05
Apple jest może lepsze, ale odbija się to na cenie.
Aparaty Samsunga też mają różne niedociągnięcia, bo to stosunkowy nowicjusz w tej dziedzinie - no ale np. Sony czy Panasonic też nie mają w tej dziedzinie wieloletniego doświadczenia, i zdarzają im się potknięcia. Ale Samsungi mają też zalety.

kiemlo
21-02-2015, 23:11
Sony wychowało się na Minolcie. Panasonic pcha szklarnię Leiki, nie mówiąc o kompaktach z kropką :)
Biorąc pod uwagę niedawne afery z telewizorami Samsunga obawiałbym się o to, czy ich aparat nie robi zdjęć bez wiedzy właściciela lub dokleja reklamy (w mocnych punktach of coz) :)

puch24
21-02-2015, 23:24
OK, to zakleję obiektywy i matryce, by moje Samsungi przestały robić zdjęcia.

jazco
22-02-2015, 13:54
Jeśli jesteś zainteresowany również video, to wziąłbym Samasunga.
Jeśli bardziej potrzebujesz wizjera, to Sony.

Chyba tyle w temacie.

emerlu
22-02-2015, 14:03
No właśnie nie interesuje mnie ani wideo ani wizjer poniżej wpisze rzeczy ktore mnie interesują:

- jakość zdjeć
- zdjęcia w słabym oświetleniu, alejki oświetlone wieczorem
- zdjęcia w ruchu
- tryb HDR
- tryb panoramy

Lucas1981r
22-02-2015, 20:17
Kupując sprzęt takiej czy innej firmy głosujecie portfelem, na to co będzie dostępne na rynku za 3 lata... Wnioski są raczej proste, hehe. Sony i Fuji pchają rynek foto do przodu i to konkretnie.

To co bedzie za 3 lata to nigdy nic nie wiadomo...tendencje ktora firma pcha do przodu dany rynek czesto sie zmienia...wiec nigdy nic ni wiadomo.
Sony moze pcha rynek...ale dzieki matrycom ktore kupuje konkurencja takze. :)



To może nie ma odniesienia do aparatów ale mam tablet Samsunga oraz telewizor i na papierze są wręcz rewelacyjne a w życiu okazały się dużo gorsze od konkurencji Sony i Apple.

Od Apple to raczej tak,ale od Sony to tu nie zgodzilbym sie. ))


Sony wychowało się na Minolcie. Panasonic pcha szklarnię Leiki, nie mówiąc o kompaktach z kropką :)


A no tak....bo Samsung nigdy nie robil aparatow i dopiero zaczyna...hehee ;)

emerlu
22-02-2015, 22:50
Tak naprawdę to tylko jakość obrazu się liczy takze podpowiedzcie w tej kwestii.

matys
23-02-2015, 20:32
Tak naprawdę to tylko jakość obrazu się liczy takze podpowiedzcie w tej kwestii.


W tym przypadku bierz cokolwiek!

emerlu
23-02-2015, 20:44
Żaden nie jest lepszy pod tym względem?

Daniel*1977
01-03-2015, 20:28
W kwestii obrazu z NX1 mogę pokazać to zdjęcie. Zdjęcie jest bez obróbki zmienione jest tylko światło na "tungsten" w Lr.
Co prawda to z pliku RAW, ale to chyba nie jest problemem :)

Samsung NX1 | NX 85mm F1.4 | ƒ/4.0 | 1 | ISO100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/16018883053_52ed1d2533_c-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/qpwXQR)No post processing (https://flic.kr/p/qpwXQR) by Daniel Kulinski (https://www.flickr.com/people/7729940@N06/), on Flickr