Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Pentax K-S2



wuzet
09-02-2015, 20:27
http://www.chip.pl/news/sprzet/kamery-i-aparaty/2015/02/pentax-k-s2-oto-najmniejsza-lustrzanka-na-swiecie-1

Obudowa: odporna na kurz i trudne warunki pogodowe. W kluczowych miejscach założono aż sto uszczelek. Uchylny wyświetlacz LCD z technologią Air Gapless, pokryty specjalną warstwą żywicy pomiędzy panelem ochronnym a właściwym wyświetlaczem. Pozwala to na obniżenie poziomu odblasków i dyspersji światła. System autofocus z modułem SAFOXX. 11 czujników, w tym 9 krzyżowych w środku pola. Według producenta pozwala to na żłapanie ostrości przy oświetleniu -3 EV. Do tego dochodzi również funkcja blokady AF, dzięki której wybrany obiekt urzymywany jest w polu ostrości. 20.12 megapikselowa matryca CMOS o częstotliwości ISO51200, która w połączeniu z procesorem obrazu PRIME MII zapewnia według producenta minimalne szumy, nawet na najwyższym ISO. Tutaj pozostajemy sceptyczni, dopóki nie będziemy mogli przetestować tego modelu. Wbudowany mechanizm redukcji wstrząsów/stabilizacji obrazu + symulator filtru AA, który w odróżnieniu od zwykłego filtru AA może zostać po prostu wyłączony (można też po prostu zmniejszyć poziom tego efektu, w zależności od fotografowanej sceny). Wizjer optyczny z "prawie 100% polem widzenia" Migawka o szybkości 1/6000 sekundy oraz funkcja zdjęć seryjnych (5,5 klatki na sekundę) Możliwość bezprzewodowego połączenia aparatu ze smartfonem, za pomocą sieci Wi-Fi lub modułu NFC. Możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i z dźwiękiem stereo. 77-segmentowy czujnik pomiaru światła Naddźćwiękowy mechanizm DR usuwania kurzu z matrycy.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/Z8O3JqKWVMjEiCbbNu4R-1.jpeg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-MfV8oRu2Z54/VNj4t6Kr-_I/AAAAAAAANzs/YxJiqFQdlRo/w640-h660-no/Z8O3JqKWVMjEiCbbNu4R.jpeg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/150209_ks2_ru_02-1.jpg
źródło (http://www.dcfever.com/articles/news/2015/02/150209_ks2_ru_02.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/150209_ks2_ru_03-1.jpg
źródło (http://www.dcfever.com/articles/news/2015/02/150209_ks2_ru_03.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/150209_ks2_ru_04-1.jpg
źródło (http://www.dcfever.com/articles/news/2015/02/150209_ks2_ru_04.jpg)


Nowy kit


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/150209_ks2_ru_07-1.jpg
źródło (http://www.dcfever.com/articles/news/2015/02/150209_ks2_ru_07.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/150209_ks2_ru_05-1.jpg
źródło (http://www.dcfever.com/articles/news/2015/02/150209_ks2_ru_05.jpg)

https://www.youtube.com/watch?v=3Lhh4vLusb8

Czytelniejsza specyfikacja:
20.12 million pixel CMOS sensor (no low-pass filter)
Image processing engine: PRIME MII
Dust and water sealed in 100 places
Dual dial
Full HD video
77 segment metering
LCD vari-angle screen
AF system SAFOX X. 11 AF points of which 9 are cross points (-3EV)
AF hold function
Highest ISO sensitivity: 51,200
In-body camera shake correction
Low-pass selector
Built-in GPS unit O-GPS1
View finder field of view: 100%
Fastest shutter speed: 1/6,000 seconds
Continuous shooting: 5.5 fps
Wi-Fi built-in
Smartphone Integration


HD Pentax-DA 18-50mm f/4-5.6 DC WR RE lens specifications:
Lens design: 11 elements in 8 groups with anomalous dispersion and aspherical elements
HD coating
Quick Shift Focus
Retractable mechanism
Total length: 41mm
"Drip-proof" sealing in 9 places
SP coating on the front element
DC motor
Circular aperture
Supplied lens hood

Remol71
09-02-2015, 21:08
Jeśli to taka matryca, jak w A3K to jest OK :)

Lucas1981r
10-02-2015, 04:51
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/pentax-k-s2-najmniejsza-uszczelniania-lustrzanka.html

https://www.youtube.com/watch?v=Z3M5lz4Du1s

maxwawa
10-02-2015, 14:17
..a już myślałem że pełna klatka;)

Nawet ciekawie wygląda specyfikacja ale ciężko będzie Pentaxowi w Polsce przedrzeć się pośród konkurencji.
Poza tym że K-S1 dostał tytuł najgorszego aparatu roku 2014
http://petapixel.com/2014/12/11/best-worst-cameras-lenses-2014-according-camera-store/

W K-S2
- brak np. 1080 60p co w zasadzie jest już standardem.
- waga jednak za duża ale patrząc na bardzo dobrą solidność, materiały i uszczelnienia aparatu (miałem K-5 który budową zawstydza inne systemy) to nie jest źle.
Podoba mi się w nim min.
- ze ma filmy poklatkowe w rozdzielczości 4K

Czyżby kitowy obiektyw (w końcu) nie będzie irytującą "wiertarką"?

Lucas1981r
11-02-2015, 00:46
Szczerze patrzac na reszte (miejsca od 1 do 3 the best/the worst) + komentarze do ich opinii to nawet nie czytalbym tego :) - poziom chip.pl :D
Raczej jezeli chodzi o temat "the best and the worst of 2014" to czekam na filmik Matt Grangera (TheNikonGuy) -> https://www.youtube.com/user/thatnikonguy/videos

Wszystkie nowe obiektywy jakie ostatnio sie pokazuja maja naped DC ;)

Sample pierwsze: http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/products/k-s2/ex/

W euro juz cena: http://www.euro.com.pl/search/lustrzanki.bhtml?keyword=k-s2

Remol71
11-02-2015, 07:55
Napęd DC to żaden cud.Zwykły silnik, tyle, że w obiektywie.

d90
11-02-2015, 20:51
O rety. Prawie cztery kafle z kitem...
Sie pytam - za co ?

Lucas1981r
11-02-2015, 23:45
O rety. Prawie cztery kafle z kitem...
Sie pytam - za co ?

Gdzie Ty widzisz 4 kafle?!?
2899 samo body, 3299 z kitem na start - a znajac Pentaxa cena szybko opadnie.
Przypomnij cene D5300 na starcie lub 700d? :)

d90
12-02-2015, 11:34
Drogo i tak.
Za drogo.
D5100 z 18-105 i zabawa murowana za pol ceny.
Inne pewnie tez by sie znalazły jakies opcje.

Miałem P kiedys. Szkieł w sumie zero. Pobawiłem sie i sprzedałem. Stare manuale to nie wszystko...
Mz

Lucas1981r
12-02-2015, 12:58
Drogo i tak.
Za drogo.
D5100 z 18-105 i zabawa murowana za pol ceny.
Inne pewnie tez by sie znalazły jakies opcje.

Nie odpowiedziales na pytanie - ile kosztowal D5300 na wejsciu - tak samo ile kosztowal D5100? - kazdy wie ze to cena wyjsciowa na rynek z dodanym podatkiem od nowosci ktora szybko opadnie - jak w przypadku kazdego aparatu innej parki - wiec takie hejtowanie to troche słabe...
Oczywiscie ja tez wolalbym cos z bardziej "cywilowana cena/unormowana" juz :)
a zamiast D5100 wolalbym K-50 +18-55 WR +50-200 WR :)




Miałem P kiedys. Szkieł w sumie zero. Pobawiłem sie i sprzedałem. Stare manuale to nie wszystko...
Mz

No to jak miales "szkiel w sumie zero" to o czym tu rozmawiac? :mrgreen:
No zgadza sie ze stare manuale to nie wszystko - to sie dotyczy kazdej marki :D

d90
12-02-2015, 16:30
Jadę wlasnie do pracy. W plecaku mam 50, 85, 180mm.
Gdzie w P znajdę takie słoiki ? Siedzą tez dwie sztuki sb. Znajadę w P takie ?
Bez sensu gadanie. System fajny do zabawy. Tylko tyle.
Moze jako puszka i jedno szkło to sie ten P nada. Ale poza tym...
Z reszta, jak jedna puszka do zabaw, to jakies tanie a3000 i tańsze i na pewno da nie gorsze foty.
A cenowo to mozna poszaleć i starych szkieł dokupic w jego cenie.

Pentak to średniaka ma fajnego. Ale to inna działka.

Lucas1981r
13-02-2015, 18:06
Jadę wlasnie do pracy. W plecaku mam 50, 85, 180mm.
Gdzie w P znajdę takie słoiki ? Siedzą tez dwie sztuki sb. Znajadę w P takie ?
Bez sensu gadanie. System fajny do zabawy. Tylko tyle.
Moze jako puszka i jedno szkło to sie ten P nada. Ale poza tym...
Z reszta, jak jedna puszka do zabaw, to jakies tanie a3000 i tańsze i na pewno da nie gorsze foty.
A cenowo to mozna poszaleć i starych szkieł dokupic w jego cenie.


Boze co za dyrdymaly opowiadasz/piszesz...az szkoda komentowac..ale spoko - niech ci bedzie - system "tylko" do zabawy i "bez szkiel" (nie ma zadnej 50mm :lol: , nic w okolicach 85mm :lol: , ani nic w okolicach 180mm :lol )....hehe tylko "stare manuale"...heheee :lol: - dzieki za humor 13 w piatek :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/02/PentaxKmountlensroadmap2015updated-1.jpg
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2015/02/Pentax-K-mount-lens-roadmap-2015-updated.jpg)

d90
14-02-2015, 08:59
Piatek nie piatek, ale w sobotę luknalem.
Odpowiedników nie znalazłem. Podaj linki zatem, bo chyba mam braki - albo i nie...
Dopisany to tego niech bedzie 35mm. Bez tego tez zyc nie mogę.
No i 50,85,180mm.
Podlinkuj sklepowe strony ze szkłami.
Na pewno ktos skorzysta.


Bo takie tabele to ... :)

puch24
14-02-2015, 13:11
Pewnie nie zwróciłeś uwagi, że jest to "Current line-up", więc tabela jak najbardziej na miejscu.
Inna sprawa, że brakuje w niej dokładnie takich obiektywów, jakie wymieniłeś.

Remol71
14-02-2015, 13:55
To jest tabela. Tabelami zdjęć się nie robi. Idź do sklepu i kup. Tego nie ma nawet na znanym portalu aukcyjnym. Nawet, gdy już przyjdzie paczka z długo wyczekiwanym obiektywem, to cena powala. Powiedzmy, że odpowiednikami 85mm są 70/2.4 i 77/1.8. Tu cena szokuje, na dzień dzisiejszy 2400pln i 4000pln. To dramat za taką jasność i brak przyzwoitego AF. 85/1.8 USM Canona 1400pln i leży na półce. Bardzo dobry optycznie, trudno mu coś zarzucić. Jak komuś mało to ma 85L o jakości której Pentax nie osiągnie za 100 lat. Takie są FAKTY.

puch24
14-02-2015, 14:04
To akurat jest prawda.
Ale tabelka jako taka jest prawdziwa. ;-)
Najwspanialsze korpusy Pentaxa nic nie poradzą, gdy niedostatek obiektywów. Chyba, że Pentax liczy na to, że nadal będzie "jechał" na zapleczu niezliczonych starych obiektywów z bagnetem K wszelkich marek. Nie wiem, jak w najnowszych korpusach, ale w starszych możliwy był pomiar światła przy przysłonie roboczej, i praca ze starymi obiektywami K nie była nawet bardzo niedogodna. Może Pentax na to liczy?

Remol71
14-02-2015, 14:16
Obserwuję sobie Pentaxa, bo ma pewne zalety, ważne akurat dla mnie:
1. Szczelne małe puszki, solidnie wykonane, przykładowo K-50.
2. Dobry wizjer 100%
3. Mierzy światło nawet przez musztardówkę
4. Można zasilać paluszkami.
5. AF wszystko krzyżowe.
6. Stabilizuje musztardówki po wpisaniu ogniskowej
7. Dobre matryce

To są poważne atuty w stosunku do konkurencyjnych małych puszek. Wadą jest brak gripa. Lecz cóż po tych zaletach, małe stałki są absurdalnie drogie, napędzane śrubokrętem. Ze szczelnych szkieł za ludzkie pieniądze to tylko kity, a te nie powalają niestety. Ich jakość jest nieadekwatna do body. Brakuje mi tu czegoś na miarę szczelnego canona 17-40/4L USM.

Lucas1981r
16-02-2015, 19:27
Dopisany to tego niech bedzie 35mm. Bez tego tez zyc nie mogę.
No i 50,85,180mm.
Podlinkuj sklepowe strony ze szkłami.
Na pewno ktos skorzysta.

Bo takie tabele to ... :)

Hehee :)
Prosze
fotozakupy.pl czy fotostrada.pl i jest kilka jeszcze np. cyfrowe.pl itp.

zgadza sie - tez uwazam ze 35 jest wazna.
Porownujac to co jest na dzien dzisiejszy:
35mm - w Pentaxie masz 35/2.4 , 35/2 , 31/1.8LE - zgadza sie nie ma jasniejszego na dzisiejszy dzien - jedynie zostaje posilkowac sie Sigma 35/1.4
50mm - 50/1.8 , 50/1.4 , 55/1.4 - i znow Sigma 50/1.4
85mm - zgadza sie nie ma (moze wznowia produkcje) zostaje 70/2.4 , 77/1.8LE - Sigma 85/1.4
180mm - masz 200/2.8
pomiedzy 35mm a 50mm masz jeszcze 43/1.9LE




Najwspanialsze korpusy Pentaxa nic nie poradzą, gdy niedostatek obiektywów. Chyba, że Pentax liczy na to, że nadal będzie "jechał" na zapleczu niezliczonych starych obiektywów z bagnetem K wszelkich marek. Nie wiem, jak w najnowszych korpusach, ale w starszych możliwy był pomiar światła przy przysłonie roboczej, i praca ze starymi obiektywami K nie była nawet bardzo niedogodna. Może Pentax na to liczy?

Puch24 zapomniales ze od kiedy Pentax zostal wykupiony przez Ricoh (2lata?) w koncu cos ruszylo - zapowiadane sa kolejne obiektywy - wiec raczej mowienie ze Pentax liczy ze na starych obiektywach bedzie jechal to troche chyba nietrafione spostrzezenie.
Co do zabawy ze starymi obiektywami nic sie nie zmienilo. - nadal masz pomiar swiatla, ostrosc na nieskonczonosc, stabilizacje ze starymi obiektywami, potwierdzenie ostrosci,a takze Focus Peaking.



To jest tabela. Tabelami zdjęć się nie robi. Idź do sklepu i kup. Tego nie ma nawet na znanym portalu aukcyjnym. Nawet, gdy już przyjdzie paczka z długo wyczekiwanym obiektywem, to cena powala. Powiedzmy, że odpowiednikami 85mm są 70/2.4 i 77/1.8. Tu cena szokuje, na dzień dzisiejszy 2400pln i 4000pln. To dramat za taką jasność i brak przyzwoitego AF. 85/1.8 USM Canona 1400pln i leży na półce. Bardzo dobry optycznie, trudno mu coś zarzucić. Jak komuś mało to ma 85L o jakości której Pentax nie osiągnie za 100 lat. Takie są FAKTY.

Bylem w sklepie - fotostrada w BlueCity i sa obiektywy :) widac ze jak ktos szuka dziury w calym to zawsze cos znajdzie - zamiast robic zdjecia :)
Juz pisalem ze zgadza sie ze 85 na dzien dzisiejszy w systemie P nie ma i trzeba sie posilkowac 85 Sigmy,albo wybrac jeden z w/w przez Ciebie - tylko pamietajmy ze 70/2.4 to obiektyw z grupy nalesniki - stad pewnie wyzsza cena - choc ciemniejszy ale ostry od pelnej dziury.
Czy cena 77 szokuje - mialem przyjemnosc bawienia sie nim - i patrzac na wykonanie i obrazek nie uwazam aby byla jakas wielce ogromna - choc mogla by byc nizsza - mam 2 kumpli z C FF ktorzy chetnie siegaja po ten obiektyw i cenia go za obrazek i bokeh.
Co do jakosci to widze ze naprawde nie uzywales nigdy w zyciu zadnej stalki z LE :)



Lecz cóż po tych zaletach, małe stałki są absurdalnie drogie, napędzane śrubokrętem. Ze szczelnych szkieł za ludzkie pieniądze to tylko kity, a te nie powalają niestety. Ich jakość jest nieadekwatna do body. Brakuje mi tu czegoś na miarę szczelnego canona 17-40/4L USM.

Ze uszczelnionych to chyba tylko 20-40mm/2.8-4 DC WR, chyba ze 17-70/4 SDM ale brak uszczelnien. :/

Powoli wszystkie obiektywy sa odswiezane i dodawany jest naped DC i powloki HD.