Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Pentax K-S2

  1. #1

    Domyślnie Pentax K-S2

    http://www.chip.pl/news/sprzet/kamer...a-na-swiecie-1

    Obudowa: odporna na kurz i trudne warunki pogodowe. W kluczowych miejscach założono aż sto uszczelek. Uchylny wyświetlacz LCD z technologią Air Gapless, pokryty specjalną warstwą żywicy pomiędzy panelem ochronnym a właściwym wyświetlaczem. Pozwala to na obniżenie poziomu odblasków i dyspersji światła. System autofocus z modułem SAFOXX. 11 czujników, w tym 9 krzyżowych w środku pola. Według producenta pozwala to na żłapanie ostrości przy oświetleniu -3 EV. Do tego dochodzi również funkcja blokady AF, dzięki której wybrany obiekt urzymywany jest w polu ostrości. 20.12 megapikselowa matryca CMOS o częstotliwości ISO51200, która w połączeniu z procesorem obrazu PRIME MII zapewnia według producenta minimalne szumy, nawet na najwyższym ISO. Tutaj pozostajemy sceptyczni, dopóki nie będziemy mogli przetestować tego modelu. Wbudowany mechanizm redukcji wstrząsów/stabilizacji obrazu + symulator filtru AA, który w odróżnieniu od zwykłego filtru AA może zostać po prostu wyłączony (można też po prostu zmniejszyć poziom tego efektu, w zależności od fotografowanej sceny). Wizjer optyczny z "prawie 100% polem widzenia" Migawka o szybkości 1/6000 sekundy oraz funkcja zdjęć seryjnych (5,5 klatki na sekundę) Możliwość bezprzewodowego połączenia aparatu ze smartfonem, za pomocą sieci Wi-Fi lub modułu NFC. Możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD i z dźwiękiem stereo. 77-segmentowy czujnik pomiaru światła Naddźćwiękowy mechanizm DR usuwania kurzu z matrycy.






    Nowy kit



    https://www.youtube.com/watch?v=3Lhh4vLusb8

    Czytelniejsza specyfikacja:
    20.12 million pixel CMOS sensor (no low-pass filter)
    Image processing engine: PRIME MII
    Dust and water sealed in 100 places
    Dual dial
    Full HD video
    77 segment metering
    LCD vari-angle screen
    AF system SAFOX X. 11 AF points of which 9 are cross points (-3EV)
    AF hold function
    Highest ISO sensitivity: 51,200
    In-body camera shake correction
    Low-pass selector
    Built-in GPS unit O-GPS1
    View finder field of view: 100%
    Fastest shutter speed: 1/6,000 seconds
    Continuous shooting: 5.5 fps
    Wi-Fi built-in
    Smartphone Integration


    HD Pentax-DA 18-50mm f/4-5.6 DC WR RE lens specifications:
    Lens design: 11 elements in 8 groups with anomalous dispersion and aspherical elements
    HD coating
    Quick Shift Focus
    Retractable mechanism
    Total length: 41mm
    "Drip-proof" sealing in 9 places
    SP coating on the front element
    DC motor
    Circular aperture
    Supplied lens hood

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli to taka matryca, jak w A3K to jest OK
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    ..a już myślałem że pełna klatka

    Nawet ciekawie wygląda specyfikacja ale ciężko będzie Pentaxowi w Polsce przedrzeć się pośród konkurencji.
    Poza tym że K-S1 dostał tytuł najgorszego aparatu roku 2014
    http://petapixel.com/2014/12/11/best...-camera-store/

    W K-S2
    - brak np. 1080 60p co w zasadzie jest już standardem.
    - waga jednak za duża ale patrząc na bardzo dobrą solidność, materiały i uszczelnienia aparatu (miałem K-5 który budową zawstydza inne systemy) to nie jest źle.
    Podoba mi się w nim min.
    - ze ma filmy poklatkowe w rozdzielczości 4K

    Czyżby kitowy obiektyw (w końcu) nie będzie irytującą "wiertarką"?
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 10-02-2015 o 14:28

  5. #5

    Domyślnie

    Szczerze patrzac na reszte (miejsca od 1 do 3 the best/the worst) + komentarze do ich opinii to nawet nie czytalbym tego - poziom chip.pl
    Raczej jezeli chodzi o temat "the best and the worst of 2014" to czekam na filmik Matt Grangera (TheNikonGuy) -> https://www.youtube.com/user/thatnikonguy/videos

    Wszystkie nowe obiektywy jakie ostatnio sie pokazuja maja naped DC

    Sample pierwsze: http://www.ricoh-imaging.co.jp/engli...ducts/k-s2/ex/

    W euro juz cena: http://www.euro.com.pl/search/lustrz...l?keyword=k-s2

  6. #6

    Domyślnie

    Napęd DC to żaden cud.Zwykły silnik, tyle, że w obiektywie.
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  7. #7

    Domyślnie

    O rety. Prawie cztery kafle z kitem...
    Sie pytam - za co ?
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    O rety. Prawie cztery kafle z kitem...
    Sie pytam - za co ?
    Gdzie Ty widzisz 4 kafle?!?
    2899 samo body, 3299 z kitem na start - a znajac Pentaxa cena szybko opadnie.
    Przypomnij cene D5300 na starcie lub 700d?

  9. #9

    Domyślnie

    Drogo i tak.
    Za drogo.
    D5100 z 18-105 i zabawa murowana za pol ceny.
    Inne pewnie tez by sie znalazły jakies opcje.

    Miałem P kiedys. Szkieł w sumie zero. Pobawiłem sie i sprzedałem. Stare manuale to nie wszystko...
    Mz
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Drogo i tak.
    Za drogo.
    D5100 z 18-105 i zabawa murowana za pol ceny.
    Inne pewnie tez by sie znalazły jakies opcje.
    Nie odpowiedziales na pytanie - ile kosztowal D5300 na wejsciu - tak samo ile kosztowal D5100? - kazdy wie ze to cena wyjsciowa na rynek z dodanym podatkiem od nowosci ktora szybko opadnie - jak w przypadku kazdego aparatu innej parki - wiec takie hejtowanie to troche słabe...
    Oczywiscie ja tez wolalbym cos z bardziej "cywilowana cena/unormowana" juz
    a zamiast D5100 wolalbym K-50 +18-55 WR +50-200 WR


    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Miałem P kiedys. Szkieł w sumie zero. Pobawiłem sie i sprzedałem. Stare manuale to nie wszystko...
    Mz
    No to jak miales "szkiel w sumie zero" to o czym tu rozmawiac?
    No zgadza sie ze stare manuale to nie wszystko - to sie dotyczy kazdej marki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •