muszyn
27-01-2015, 18:57
Cześć.
Jestem całkowitym amatorem, który zainteresował się jakiś czas temu fotografią. Po przeczytaniu podstawowych artykułów/książek próbuję robić zdjęcia. Póki co kompaktem Fuji finepix s2950 bo akurat taki miałem pod ręką.
Po ostatnim"spacerze" zauważyłem dziwne artefakty na zdjęciach, które wcześniej nie występowały. Nie ustąpiły po czyszczeniu obiektywu:) Czy macie może jakieś wskazówki co to? Jak je usunąć?
Oryginalne zdjęcie(pomniejszone do 800x600):
http://fotozrzut.pl/zdjecia/0a1fd72a7c.jpg
"Zbliżenie" artefaktów(przy oglądaniu zdjęcia w skali 1:1)
http://fotozrzut.pl/zdjecia/add744b005.png
ISO 200 f/10 1/1000s
Wygląda jakby zdjęcie było czymś " posypane"..?
Dzięki za pomoc
Jestem całkowitym amatorem, który zainteresował się jakiś czas temu fotografią. Po przeczytaniu podstawowych artykułów/książek próbuję robić zdjęcia. Póki co kompaktem Fuji finepix s2950 bo akurat taki miałem pod ręką.
Po ostatnim"spacerze" zauważyłem dziwne artefakty na zdjęciach, które wcześniej nie występowały. Nie ustąpiły po czyszczeniu obiektywu:) Czy macie może jakieś wskazówki co to? Jak je usunąć?
Oryginalne zdjęcie(pomniejszone do 800x600):
http://fotozrzut.pl/zdjecia/0a1fd72a7c.jpg
"Zbliżenie" artefaktów(przy oglądaniu zdjęcia w skali 1:1)
http://fotozrzut.pl/zdjecia/add744b005.png
ISO 200 f/10 1/1000s
Wygląda jakby zdjęcie było czymś " posypane"..?
Dzięki za pomoc