PDA

Zobacz pełną wersję : Zakup kamerki za 1000zł - relacje w ministudio



Nifir
27-01-2015, 09:23
Hej, poszukuję kamerki która spełni poniższe funkcje:
- Focus od 10-20cm
- Możliwość pracy na zasilaczu
- Regulacja balansu bieli
- Regulacja ekspozycji - tryb manualny byłby genialny, choć jestem świadom, że w tej klasy kamerach może być bardzo ciężko o taką funkcję
- Możliwość pracy jako kamera internetowa
- Stabilizacja
- Może być CMOS - GlobalShutter mi nie straszny
- Mile widziana możliwość obsługi z poziomu komputera.

Cena jaką jestem w stanie zaakceptować to 1000-1200 zł.

Nifir
03-02-2015, 18:26
No dobra. Widzę, że nikt zdania nie ma. A co powiecie na sprzedaż D90 i zamiast kupowania nowej kamerki to kupić D7100, albo 70D?

puch24
03-02-2015, 18:47
Masz dużo szpejów do Nikona, to kup D7100. To o kilka generacji lepszy aparat od D90.

Nifir
04-02-2015, 00:11
Wiedziałem, że to kogoś zmotywuje. :)

Nie ukrywam, że D7100 wydaje mi się najlepszym pomysłem poza:
1) ceną - nawet jak sprzedam D90, to będę musiał dopłacić jakieś 2,5 tyś, a kamerkę mam za 1 tyś.
2) autofocus - oglądałem filmiki z D7100 i przy filmowaniu autofocus strasznie się gubi. Nie ukrywam, że będę też kręcił filmy przy niedużej odległości ~1-1,5m i obawiam się o dużą ilość nieostrych ujęć.

No dobrze, a 5D MkII? Sensor znacznie starszy, ale kurczę pełna klatka w tej samej cenie... Mk2 nie ma co prawda autofocusa podczas filmowania, ale jeżeli D7100 też ma kiepski focus, to wolę go ustawić w manual.

matys
06-02-2015, 00:42
Kurde weź ty sie zdecyduj, bo w temacie masz kamerkę do 1000 pln a nie 5D mk II

Antonioo
06-02-2015, 01:02
Kurde weź ty sie zdecyduj, bo w temacie masz kamerkę do 1000 pln a nie 5D mk II

Ale Kolega pisze o "sensorze", więc może w grę wchodzi sama matryca?:D

Nifir
06-02-2015, 01:41
Kurde weź ty sie zdecyduj, bo w temacie masz kamerkę do 1000 pln a nie 5D mk II

Czyli mam założyć dodatkowy temat o opcji lustrzanka zamiast kamery... :) No niestety gdybym mógł to zmieniłbym temat na bardziej czytelny, niestety nie mam takiej możliwości.

A myślałem, że jasno napisałem, że jeżeli zwiększyłbym budżet na "coś co może nagrywać filmy", to mogę sprzedać stare lustro i kupić za tą kasę lepsze z możliwością nagrywania filmów.

marcinpl
06-02-2015, 02:24
Z myślą o filmie brałbym bezlusterkowca. O AF przy filmowaniu Nikonem można zapomnieć (a przynajmniej d5200), taki NEX 5 radzi sobie znacznie lepiej, podejrzewam że nowszych konstrukcjach jest już tylko lepiej.
Ale jeśli film ma być tylko dodatkiem, to chyba faktycznie lepiej kupić d7100 i wykorzystać szkła które masz i przeboleć AF

matys
06-02-2015, 10:37
To wtedy może panas lx100 zd 4k

Antonioo
06-02-2015, 11:44
To już*nie wiem, czy nie lepiej by było GH3

Nifir
06-02-2015, 12:44
To wtedy może panas lx100 zd 4k

Jakkolwiek mój d90 nie byłby stary, to wydaje mi się to do gruntu złe by wymieniać lutrzankę na kompakt. MKII kusi FXem, a że w większości robię zdjęcia stałkami, to nie obawiam się o ceny szkieł. Szkoda tylko, że będę musiał zmieniać cały system.
Biorąc pod uwagę ceny NEX 5 na allegro, to jest to ciekawa opcja bez konieczności sprzedawania lustra.

marcinpl
06-02-2015, 15:55
Konkretnie miałem na myśli NEX-5N, ten filmuje fajnie, starszego nie znam. Ale traktuj to bardziej jako propozycję, nie mam porównania do typowych kamer w tej cenie

Nifir
06-02-2015, 22:14
W ogóle nie myślałem o bezlusterkowcach. Trochę wyleciałem z obiegu, a widzę, że Sony poszedł ostro w tą stronę, nawet z serią pro.