PDA

Zobacz pełną wersję : UNITRA Śnieżka R-206



spiritus
18-12-2014, 19:08
Dorwałem to radyjko od babci ostatnio (miała wyrzucać). Odpalam u siebie ale jak gdyby fal nie może znaleźć. Próbuję stroić na kanale U ale nic nie daje. Na S (słowacki/czeski?) udało mi się coś złapać. Chciałbym aby udało się złapać polskie stacje. Ktoś wie w czym może być problem? Wiem, że radyjko swoje lata ma ale miło by było gdyby się udało. Druga sprawa to czy da się go przestroić? Tzn aby łapało takie stacje jak rmf czy z-ka.

pawl_s
18-12-2014, 19:28
Wiem, że dużo lat temu była zmiana częstotliwości i trzeba było przestrajać radioodbiorniki. Wydaje mi się, że stad Twój problem. Czy to sie da zrobić w Śnieżce, pewnie tak, ale gdzie to jest dopiero pytanie.

pwaos
18-12-2014, 19:33
To radio jest bardzo wdzięczne do przestrojenia na współczesny zakres 88 - 108 MHz, więc nie wyrzucaj, tylko znajdź w okolicy jakiś warsztat RTV (o ile się jeszcze jakiś zachował). Za dwa piwa ktoś powinien to w wolnym czasie przestroić. Głowica (http://obrazki.elektroda.pl/8160699500_1340780839.jpg) w tym radiu jest dość prymitywna, tym łatwiej jest ją zmodyfikować. Jeśli chcesz się pobawić a masz zacięcie elektroniczne, na elektroda.pl ktoś powinien Ci pomóc i będziesz miał dużo satysfakcji. Do garażu takie radio jak znalazł. :)

Marek
18-12-2014, 19:39
a kiedyś się przestrajało w druga stronę... najczęściej te przywiozine zza zachodniej granicy, bo te z pewexu bywały dostosowane do demoludów :D

spiritus
18-12-2014, 19:58
W sumie to radio w tamtym roku jeszcze działało ;)
Nie chcę wyrzucać bo wiem jak potrafi grać :)

RTV warsztatu poszukam - może się coś znajdzie.
Co do elektroniki to najciemniej pod latarnią :D - studia mechatroniczne ale na tym się nie znam akurat :D

pawl_s
18-12-2014, 20:12
Jeśli w zeszłym roku działało, to coś innego jest nie tak.

zbyszekD7000
18-12-2014, 21:13
Działało bo np. RMF pomimo że stare częstotliwości już były odebrane to nadal nadawał również na starym paśmie (jako jedyny).

Spirytus, możesz sobie to zrobić sam bez ingerencji w elektronikę, zakupujesz coś co się nazywa konwerter za parę zł wpinasz toto pomiędzy antenę i głowicę i masz wszystkie stacje po nowemu :)

zbyszekD7000
18-12-2014, 21:45
Np takie coś:
http://www.old.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=12513&Konwerter%20UKF%20samochodowy&nadkat=&kat=KONWERTERY%20G%A3OWICE
Albo
http://old.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=7135
Albo
http://old.nowyelektronik.com.pl/old/searchsklep.php?mode=opis&nr=5066&Konwerter%20UKF%20K8E%20OIRT-CCIR%20pasma%20radiowego&nadkat=&kat=KONWERTERY%20G%A3OWICE

124miko
19-12-2014, 00:42
Dorwałem to radyjko od babci ostatnio (miała wyrzucać). Odpalam u siebie ale jak gdyby fal nie może znaleźć. Próbuję stroić na kanale U ale nic nie daje. Na S (słowacki/czeski?) udało mi się coś złapać...

Na U nadawali pewnie Ukraińcy i przestali w związku z trudną i napiętą sytuacją wewnętrzną. Musisz nacisnąć klawisz P.

gALL
19-12-2014, 01:07
http://www.radiomuseum.org/r/diora_sniezka_r_206r20.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1062819#1062819 - masz caly opis jak przestroic.

spiritus
19-12-2014, 01:47
Na U nadawali pewnie Ukraińcy i przestali w związku z trudną i napiętą sytuacją wewnętrzną. Musisz nacisnąć klawisz P.

Nie ma P :P
Jest U, D, S, K1 i K2 ;)

@gALL
Oczywiście poczytam i sprawdzę. Dzięki ;)


@Zbyszek
Trochę toto drogie ;)
Może uda się taniej :P

zbyszekD7000
19-12-2014, 17:21
Drogo? :( Pomiędzy 15-30 zł
Tu nic nie ingerujesz w samo radio jeśli się nie uda ( a to raczej niemożliwe) przy samodzielnym przestrajaniu bez wiedzy na ten temat i przyrządów możesz tylko s kopać na tyle że już nic z tego nie wyjdzie. ;)

gALL
20-12-2014, 11:43
Nie przesadzaj z komplikacja przestrojenia radia co ma taka budowe, jak konstrukcja cepa. Kiedys przestroilem pare radioodbiornikow ZRK i Diory. Lubie grzebac w roznych urzadzeniach i te z lat 80-tych sa dosc wdzieczne. Lutownica, multimetr i troche umiejetnosci manualnych wystarczy. Oczywiscie jak ktos boi sie cos popsuc, lepiej kupic gotowca. Ale za 30zl beda wszystkie potrzebne czesci i do tego masa zabawy oraz piers wypieta do orderu, jak samemu osiagnie sie zamierzony efekt. Do tego wiedza zdobyta bezcenna.

zbyszekD7000
20-12-2014, 14:12
Jasne ;) poczytaj tylko fora i tych biedaków szukających pomocy, ratunku, pomocy, co teraz zrobić bo już nic nie działa, a robili to na bazie wiedzy internetowej, gotowców, ale bez wiedzy podstawowej. Ja tylko zwróciłem na to uwagę, żeby autor się potem nie zdziwił jak coś nie wyjdzie.

pwaos
20-12-2014, 15:44
Szkoda strzelać do komara z armaty, tzn. montować albo dokładać konwerter. To i tak pogorszy odporność na silne sygnały tego układu wejściowego. Znalazł bym jakiegoś znajomego znajomego, co to się tym para na co dzień, umówił się z nim na jakiś weekendowy czteropak i w trakcie degustacji załatwił temat. Wszyscy byli by zadowoleni. :)

spiritus
20-12-2014, 16:02
Jak się coś spapra to i tak i tak zostawię. Ładnie się prezentuje ;)
Najwyżej na coś przerobię, schowek czy cuś.

zbyszekD7000
20-12-2014, 17:12
Sam zdecydujesz, rozwiązania masz różne podane :)

freefly
20-12-2014, 18:45
Drogo? :( Pomiędzy 15-30 zł
Tu nic nie ingerujesz w samo radio jeśli się nie uda ( a to raczej niemożliwe) przy samodzielnym przestrajaniu bez wiedzy na ten temat i przyrządów możesz tylko s kopać na tyle że już nic z tego nie wyjdzie. ;)

Przecież i tak radio jest bezużyteczne, bo "nie gra". Jeśli zepsuje to i tak zepsuje przedmiot w pewnym sensie już zepsuty na swój sposób. Na wartości estetycznej nic nie straci, a na użytkowej również ;)