PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o adaptall 2 nikon AI



ze-zak
12-11-2014, 20:19
Takie szybkie pytanie mam. Czy podpinając tamrona 90mm 2.5 za pomocą tego adaptera:

http://allegro.pl/adaptall-2-na-nikon-ai-i4766545235.html

do Nikona D7000 będę mógł sterować przesłoną z body w trybie A?
Na razie mam zwykły adapter i trochę upierdliwe jest ustawianie ostrości na pełnej dziurze i później przymykanie.

z góry dzięki za odpowiedź

zdyboo
12-11-2014, 21:16
Nie będziesz mógł, takie rzeczy zapewniają dopiero manuale ze stykami.
Natomiast upierdliwości się pozbędziesz. Przysłonę będziesz miał cały czas otwartą, aparat ją przymknie automatycznie tylko na czas robienia zdjęcia. Oryginalny Adaptall jest tak samo funkcjonalny jak szkło fabrycznie wyposażone w bagnet Ai lub Ai-S.

ze-zak
12-11-2014, 23:24
Dzięki zdyboo. Właśnie o tę upierdliwość najbardziej mi chodziło.