PDA

Zobacz pełną wersję : Leica m3 digital



Franek_
01-10-2014, 12:42
Wrzuciłem na AO, ale tam mało sprzętowo, wrzucę i tu. Facet w garażu chce przedłubać Leikę m3 na cyfrówkę (matryca z NEXa albo Sony a7). Konikę już przerobił, nawet sample są. To jest prawdziwy lans, a nie jakieś stylizowane Fuji=)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/YE4Z3C-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img674/184/YE4Z3C.jpg)

Link:

http://frankencamera.wordpress.com/

shaolin
01-10-2014, 13:02
Najs, ale moglby robic w druga strone ;)

Franek_
01-10-2014, 13:05
W druga stronę Leika sama zrobiła:

http://www.leicastore.pl/leica-m-p-black.html

shaolin
01-10-2014, 13:10
Eh, ubiegli mnie ;( :D

pit.
01-10-2014, 13:26
65 tysięcy złociszy ...

Franek_
01-10-2014, 13:29
Za frajer to się ekranik sam nie usunie...

Z drugiej strony, to edycja limitowana, kolekcjonerska - to zawsze takie śmieszne pieniądze kosztuje.

pit.
01-10-2014, 13:44
No w sumie to logiczne, co nie znaczy przystępne. Ale cuius regio, eius religio.

!AGresT
01-10-2014, 15:26
Mogli chociaż dołożyć wajchę do naciągu migawki.

Franek_
01-10-2014, 15:40
E tam, wajchę... Zabrali kropkę, zabrali ekranik, zabrali jpgi, zabrali kręcenie filmów, dołożyli 40 dychy do ceny i pewnie wszystkie 600 sztuk już dawno sprzedanych.

WojtehP
01-10-2014, 15:58
to ja wolę w druga stronę ... niech mi dołożą obiektyw np luxa 35 niech dołożą lampę niech dołożą małe RAW oraz odchylany ekran i wystawią cenę 5 tys - jeśli za zabieranie cena rośnie to za dokładanie musi maleć

Franek_
01-10-2014, 16:08
Ma to sens. Uderzaj do Maria, niech pocztą ambasadorską Twój postulat śle. Na Berdyczów.

JacekB
01-10-2014, 18:43
E tam, wajchę... Zabrali kropkę, zabrali ekranik, zabrali jpgi, zabrali kręcenie filmów, dołożyli 40 dychy do ceny i pewnie wszystkie 600 sztuk już dawno sprzedanych.

Teoretycznie można se jeszcze zamówić:
http://www.leica-store-muenchen.de/de/fotografie/fotografie/kategorie/leica-neuheiten/produkt/leica-m-edition-leica-60.html

Mnie się najbardziej podoba ze wszystkich cyfrowych aparatów, jakie kiedykolwiek widziałem na żywo bądź na obrazku. Jest prawie tak fajna jak oryginał. :mrgreen:

GL
03-10-2014, 10:33
Odkąd pojawiła się Leica Monochrom wszyscy czekali na ten krok. Ciekawe jaki będzie następny, ograniczenie programowe do 36 klatek na dzień?

JacekB
03-10-2014, 10:59
To akurat byłoby nie całkiem zgodne z oryginałem. Na M3 spokojnie idzie wyciągnąć 38-39 klatek z 36-klatkowego filmu. :)

WojtehP
03-10-2014, 11:16
filmów w kieszeni mogłeś mieć nawet 100 ... zrobią jednorazowe karty pamięci z nadanym już profilem kolorystycznym ... zanim włożysz do body musisz wybrać czy karta to Trix B&W czy może Reala 100

sokrates
03-10-2014, 12:04
I z takiej karty żadnych plików na kompa bo zablokowane - pozostaje iść tylko do specjalnego LABu i wywołać na papier ;-)

puch24
03-10-2014, 12:56
Sandisk wypuścił karty SD WORM (Write Once Read Many), czyli z jednorazowym zapisem, w 2008 roku. Podobno pierwszym wielkim odbiorcą była japońska policja (zapis do celów dowodowych), ale były (nie wiem, czy nadal są) dostępne także dla zwykłych zjadaczy chleba.

Xformat
07-10-2014, 09:05
Za 30k sprzedam sonego a7 z zaklejonym taśmą lcd. Swoją drogą, od początku revolty chciałem taki aparat bez lcd.