PDA

Zobacz pełną wersję : Benro IT15



Maciek_66
21-09-2014, 10:30
Kupiłem sobie Benro IT15 i jakoś nie rozumiem, na czym polega "quick release". Jakbym nie próbował, to tą płytkę z aparatem trzeba przykręcić. Można jakby odciągnąć tą nakrętkę od płytki, ale to nic nie daje. I tak trzeba odkręcić, więc po co się ją odciąga? Instrukcja nic nie wyjaśnia, wujek Google też mi nie pomógł. Ma ktoś może taki statyw i może mi to wyjaśnić?

Pozdrawiam
Maciek

GonzoG
21-09-2014, 10:38
Nic nie trzeba odkręcać. Luzujesz śrubę blokującą i ściagasz aparat.

Maciek_66
21-09-2014, 10:43
No tak, ale odciągnięcie tej śruby mocującej nic nie daje, trzeba ją odkręcić, tak? Nie rozumiem po co ona się daje odciąga (tzn, przesuwa osiowo na sprężynie).

GonzoG
21-09-2014, 10:52
Po to, aby można było nią kręcić.

Maciek_66
21-09-2014, 10:55
Dzięki. U mnie w niektórych położeniach kręci się bez odciągania.