Zobacz pełną wersję : Benro IT15
Maciek_66
21-09-2014, 10:30
Kupiłem sobie Benro IT15 i jakoś nie rozumiem, na czym polega "quick release". Jakbym nie próbował, to tą płytkę z aparatem trzeba przykręcić. Można jakby odciągnąć tą nakrętkę od płytki, ale to nic nie daje. I tak trzeba odkręcić, więc po co się ją odciąga? Instrukcja nic nie wyjaśnia, wujek Google też mi nie pomógł. Ma ktoś może taki statyw i może mi to wyjaśnić?
Pozdrawiam
Maciek
Nic nie trzeba odkręcać. Luzujesz śrubę blokującą i ściagasz aparat.
Maciek_66
21-09-2014, 10:43
No tak, ale odciągnięcie tej śruby mocującej nic nie daje, trzeba ją odkręcić, tak? Nie rozumiem po co ona się daje odciąga (tzn, przesuwa osiowo na sprężynie).
Po to, aby można było nią kręcić.
Maciek_66
21-09-2014, 10:55
Dzięki. U mnie w niektórych położeniach kręci się bez odciągania.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.