Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Benro IT15

  1. #1

    Domyślnie Benro IT15

    Kupiłem sobie Benro IT15 i jakoś nie rozumiem, na czym polega "quick release". Jakbym nie próbował, to tą płytkę z aparatem trzeba przykręcić. Można jakby odciągnąć tą nakrętkę od płytki, ale to nic nie daje. I tak trzeba odkręcić, więc po co się ją odciąga? Instrukcja nic nie wyjaśnia, wujek Google też mi nie pomógł. Ma ktoś może taki statyw i może mi to wyjaśnić?

    Pozdrawiam
    Maciek

  2. #2

    Domyślnie

    Nic nie trzeba odkręcać. Luzujesz śrubę blokującą i ściagasz aparat.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    No tak, ale odciągnięcie tej śruby mocującej nic nie daje, trzeba ją odkręcić, tak? Nie rozumiem po co ona się daje odciąga (tzn, przesuwa osiowo na sprężynie).

  4. #4

    Domyślnie

    Po to, aby można było nią kręcić.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki. U mnie w niektórych położeniach kręci się bez odciągania.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •