PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie ws. pilota do aparatu



magdula87
25-08-2014, 20:41
Panowie/ Panie,
Blondynka ma pytanie :)

Mam pilota na podczerwień oczywiście jakiegoś chińczyka, pisze na nim tylko "For Nikon" oraz "made in China" na baterię CR2025.
Moje pytanie dotyczy żywotności baterii w takim pilocie? Na ile starcza, ile zdjęć można nią wyzwolić, oczywiście pi razy drzwi. Ponieważ pierwszą baterią zrobiłam kilkanaście fotek, później pilot do toploadera z aparatem i przy następnej okazji użycia okazało się, że bateria padła. Z drugą baterią niemal identycznie.
Więc albo pilot był zbyt mocno ściśnięty w torbie, bądź one tak ciągną baterię?

jarekf34
25-08-2014, 20:45
Miałem zamiennik jak i oryginał i bateria cały czas ta sama, ba nawet zamiennik był raz wyprany w pralce (pozostał w kieszeni :)) i działał dalej na tej samej baterii... tak że chyba są oki :)

zbyszekD7000
25-08-2014, 21:07
Mnie na jednej bakterii działa już 3 lata (jest używany)

2pompony
25-08-2014, 21:11
Ja miałem oryginalnego pilota i czwarty rok ciągnę na jednej baterii (a używam). Coś stanowczo jest nie tak w Twoim pilocie...

GonzoG
26-08-2014, 00:56
Zamiennik za 10zł na pierwszej baterii wytrzymał jakieś 3-4 lata, przy czym narobił się tysiące zdjęć.

bognik
26-08-2014, 09:24
Zamiennik za 10zł na pierwszej baterii wytrzymał jakieś 3-4 lata, przy czym narobił się tysiące zdjęć.
U mnie tak samo ;)

magdula87
26-08-2014, 09:53
Dziękuję za odpowiedzi :)

skarcity
26-08-2014, 12:12
Mój zamiennik padł po kilku zdjęciach, ale bateria działa ponad rok w moim zegarku. Co ciekawe pilot z baterią kosztował 7 zł, bateria do zegarka 12 :-)

Pozdrawiam

magdula87
26-08-2014, 13:05
Spróbuję go zareklamować, bo jest nowy, a jak nie to kupię inny. Przynajmniej teraz wiem, że nie powinnien pożerać baterii tak szybko :)

Sławomir
01-09-2014, 10:04
Mój zamiennik padł po kilku zdjęciach, ale bateria działa ponad rok w moim zegarku. Co ciekawe pilot z baterią kosztował 7 zł, bateria do zegarka 12 :-)

Pozdrawiam

cytat z filmu: "wiesz jak dorobiłem się pierwszego miliona? kupiłem szczaw w butelkach po 80 gr. Wylałem zawartość i sprzedałem butelki po 1 zł."