PDA

Zobacz pełną wersję : statyw Camrock



sunshain
28-06-2014, 13:20
Czy warto kupić ten statyw dla amatora
- Camrock TH-70
http://allegro.pl/statyw-fotograficzny-camrock-th-70-torba-krakow-i4368495139.html

lub
- Camrock TC63
http://allegro.pl/show_item.php?item=4320784623

posiadam Nikon D3100

Bemko
28-06-2014, 13:39
To są plastikowe zabawki, którymi nie warto zawracać sobie głowy. Dużo lepszy, chociaż też droższy będzie TS53: http://camrock.pl/camrock-ts53,49.html lub jego klony, które zaczęły się pojawiać. Jest niemal w całości metalowy, ma możliwość szerszego rozstawienia nóg i odwrócenia głowicy. Głowica kulowa nie jest jakaś rewelacyjna, ale zawsze można ją zamienić, bo statyw ma standardowy gwint, a nogi są na prawdę porządnie wykonane.
Jeżeli wolisz inny typ głowicy, to jest jeszcze coś takiego, co występuje też m.in. pod nazwą RACAM 5315: http://fsfoto.pl/product_info.php/info/p830_Statyw-Racam-5315.html. To są te same nogi co w TS53, ale plastikowa głowica "video/3D". Mniej solidna, ale pracuje bardzo fajnie i płynnie. Mam dostęp do obu tych statywów, więc mam porównanie.
Do takiego lekkiego aparatu oba te statywy powinny sprawdzić się znakomicie i moim zdaniem jest to minimum w jakie warto inwestować pieniądze. Z tańszych po prostu nie będziesz zadowolony.

sunshain
28-06-2014, 14:00
z tych dwóch, który bardziej polecasz - cena taka sama

chyba kupię Camrock TS53 i dokupię głowicę

Bemko
28-06-2014, 14:37
To jest tak na prawdę kwestia tego jaki typ głowicy wolisz, a to zależy z kolei od rodzaju zdjęć jakie chcesz wykonywać. Kulowa daje większą swobodę, w tym przypadku jest solidniej wykonana, ale mniej precyzyjna. 3D umożliwia z kolei drobne korekty, precyzyjne kadrowanie, płynne filmowanie i sama trzyma ustawiony poziom, ale jest plastikowa. Na początek chyba wziąłbym jednak 3D - trochę łatwiej będzie Ci nad nią zapanować.

GonzoG
29-06-2014, 03:09
Czy warto kupić ten statyw dla amatora
- Camrock TH-70
http://allegro.pl/statyw-fotograficzny-camrock-th-70-torba-krakow-i4368495139.html

lub
- Camrock TC63
http://allegro.pl/show_item.php?item=4320784623

posiadam Nikon D3100

Żaden. Tylko wyrzucisz pieniądze, a za pół roku, góra rok kupisz kolejny statyw.
Poza tym w TC63 nie zmienisz głowicy.

Miałem niższą wersję tego TC63 - wytrzymał ok 4 miesięcy i wymiana na nowy, kolejny pół roku i wymiana, kolejny prawie rok, bo go już używałem jako drugi.... Wytrzymałość głowicy - tragiczna. Jak trochę za mocno dokręcisz śrubę blokującą obrót, to pęknie cała głowica.

Wytrzymałość nóg statywu - do pierwszego wgniecenia, o które z resztą nie trudno, później już tylko nadaje jak "ozdoba", albo do śmieci.


A co do głowicy - najtańsza w miarę sensowa głowica to ok 120-150zł. Szkoda takiej mocować na statywie za 60zł.

sunshain
29-06-2014, 14:03
to jaki statyw polecacie za rozsądne pieniądze.

GonzoG
29-06-2014, 14:21
Rozsądne pieniądze - czyli jakie ??
Dla mnie to 500-700zł za standardowy alu i do 1500zł za węglowy, dla innego 50zł, a dla jeszcze innego ze 3000zł....

sunshain
29-06-2014, 15:11
200-300 (350) zł

edit: statyw jak już będę używać w domu no może w porywach szaleństwa :-D 1-2 razy w roku zaczerpnie świeżego powietrza

mithr
29-06-2014, 16:34
Miałem tego Camrocka z linka i zdecydowanie nie polecam - chwieje się to na wszystkie strony, pachnie chińszczyzną i nie jest satysfakcjonujące. Może Velbon Sherpa 600? Solidne aluminium.

sunshain
23-07-2014, 16:16
najpóźniej w sierpniu muszę coś kupić - zastanawiam się nad Manfrotto P02

kuba3d6
04-08-2014, 23:50
Rozsądne pieniądze - czyli jakie ??
Dla mnie to 500-700zł za standardowy alu i do 1500zł za węglowy, dla innego 50zł, a dla jeszcze innego ze 3000zł....

coś byś polecał w kwocie 500-800zł z głowicą ? Jestem dość wysoki 190cm.

co sądzicie o zestawie Manfrotto 055XPROB + Triopo B2 ?

GonzoG
05-08-2014, 01:51
coś byś polecał w kwocie 500-800zł z głowicą ? Jestem dość wysoki 190cm.

co sądzicie o zestawie Manfrotto 055XPROB + Triopo B2 ?

055XPROB to świetny statyw.

Co do głowicy Triopo B-2 - przeciętna i ma niewygodne dokręcanie płytki - śruba 6-ciokątna z nacięciem na monetę.
Nie pamiętam też jak tam jest z blokadą płytki przed wysunięciem - czy ten bolec jest chowany, czy stały.

Mi osobiście z tej półki głowic, bardziej do gusty przypadły Freepower/Fancier/Weifeng/Besel
np. taka:
http://fripers.pl/product_info.php/info/p1480_Glowica-Kulowa-572H-FreePower.html

kuba3d6
05-08-2014, 08:25
Na portalu aukcyjnym znalazlem jeszcze zestaw XPROB z głowicą manfrotto 804c warto się tym zainteresować, czy głowice podane przez Ciebie będą lepsze ? Dodam że cena za taki komplet to 720 zł