Czy warto kupić ten statyw dla amatora
- Camrock TH-70
http://allegro.pl/statyw-fotograficz...368495139.html
lub
- Camrock TC63
http://allegro.pl/show_item.php?item=4320784623
posiadam Nikon D3100
Szukaj
Czy warto kupić ten statyw dla amatora
- Camrock TH-70
http://allegro.pl/statyw-fotograficz...368495139.html
lub
- Camrock TC63
http://allegro.pl/show_item.php?item=4320784623
posiadam Nikon D3100
Ostatnio edytowane przez sunshain ; 28-06-2014 o 13:23
To są plastikowe zabawki, którymi nie warto zawracać sobie głowy. Dużo lepszy, chociaż też droższy będzie TS53: http://camrock.pl/camrock-ts53,49.html lub jego klony, które zaczęły się pojawiać. Jest niemal w całości metalowy, ma możliwość szerszego rozstawienia nóg i odwrócenia głowicy. Głowica kulowa nie jest jakaś rewelacyjna, ale zawsze można ją zamienić, bo statyw ma standardowy gwint, a nogi są na prawdę porządnie wykonane.
Jeżeli wolisz inny typ głowicy, to jest jeszcze coś takiego, co występuje też m.in. pod nazwą RACAM 5315: http://fsfoto.pl/product_info.php/in...acam-5315.html. To są te same nogi co w TS53, ale plastikowa głowica "video/3D". Mniej solidna, ale pracuje bardzo fajnie i płynnie. Mam dostęp do obu tych statywów, więc mam porównanie.
Do takiego lekkiego aparatu oba te statywy powinny sprawdzić się znakomicie i moim zdaniem jest to minimum w jakie warto inwestować pieniądze. Z tańszych po prostu nie będziesz zadowolony.
D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
Strona domowa Galeria dofsimulator.net
z tych dwóch, który bardziej polecasz - cena taka sama
chyba kupię Camrock TS53 i dokupię głowicę
To jest tak na prawdę kwestia tego jaki typ głowicy wolisz, a to zależy z kolei od rodzaju zdjęć jakie chcesz wykonywać. Kulowa daje większą swobodę, w tym przypadku jest solidniej wykonana, ale mniej precyzyjna. 3D umożliwia z kolei drobne korekty, precyzyjne kadrowanie, płynne filmowanie i sama trzyma ustawiony poziom, ale jest plastikowa. Na początek chyba wziąłbym jednak 3D - trochę łatwiej będzie Ci nad nią zapanować.
D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
Strona domowa Galeria dofsimulator.net
Żaden. Tylko wyrzucisz pieniądze, a za pół roku, góra rok kupisz kolejny statyw.
Poza tym w TC63 nie zmienisz głowicy.
Miałem niższą wersję tego TC63 - wytrzymał ok 4 miesięcy i wymiana na nowy, kolejny pół roku i wymiana, kolejny prawie rok, bo go już używałem jako drugi.... Wytrzymałość głowicy - tragiczna. Jak trochę za mocno dokręcisz śrubę blokującą obrót, to pęknie cała głowica.
Wytrzymałość nóg statywu - do pierwszego wgniecenia, o które z resztą nie trudno, później już tylko nadaje jak "ozdoba", albo do śmieci.
A co do głowicy - najtańsza w miarę sensowa głowica to ok 120-150zł. Szkoda takiej mocować na statywie za 60zł.
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
to jaki statyw polecacie za rozsądne pieniądze.
Rozsądne pieniądze - czyli jakie ??
Dla mnie to 500-700zł za standardowy alu i do 1500zł za węglowy, dla innego 50zł, a dla jeszcze innego ze 3000zł....
Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
Nikon D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1
200-300 (350) zł
edit: statyw jak już będę używać w domu no może w porywach szaleństwa1-2 razy w roku zaczerpnie świeżego powietrza
Ostatnio edytowane przez sunshain ; 29-06-2014 o 15:41
Miałem tego Camrocka z linka i zdecydowanie nie polecam - chwieje się to na wszystkie strony, pachnie chińszczyzną i nie jest satysfakcjonujące. Może Velbon Sherpa 600? Solidne aluminium.
Pozdrawiam!
J
najpóźniej w sierpniu muszę coś kupić - zastanawiam się nad Manfrotto P02
Skontaktuj się z nami