Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Co wybrać?



driver91
27-06-2014, 19:26
Witam, dopiero wkraczam w świat fotografii, także jestem początkujący, chciałbym zakupić jakiś dobry, nie drogi i łatwy w obsłudze sprzęt.

Moje propozycje zakupu:

- Nikon D5100 + 18-105 VR
- Nikon D5100 + 18-55 mm VR + 55-300 mm VR
- Nikon D3300 + 18-105 VR

Znajomi polecają mi żebym wybrał pierwszą opcje, lecz czy nie lepiej zakupić z obiektywem 55-300?.
Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze.

PiotrekW
27-06-2014, 19:48
Pierwszy zestaw będzie doskonały na początek przygody z fotografią. Jeżeli tylko pieniądze nie stanowią problemu to bierz śmiało.

Przemek-83
27-06-2014, 19:56
Cololwiek wybierzesz będzie dobre zwłaszcza,że mało wiesz a tym bardziej ,że nie lubisz czytać identycznych tematów w których było już wszystko opisane za i przeciw.
Skoro to początek to może zacznij od czegoś tańszego 3100/40/70. To nadal sprzęt który robi świetne zdjęcia a to że kupisz owy np 5100 nie znaczy dosłownie nic.Możliwe ,że nie odnajdziesz się w temacie a wtedy mniej kasy utopisz.

ZaaaaK
27-06-2014, 20:03
d200 + 12-24 + 35 + 70-300 ;-)

Przemekkk666
27-06-2014, 20:09
lecz czy nie lepiej zakupić z obiektywem 55-300?.


Teleobiektyw dobrze mieć, pózniej możesz żałować, że nie kupiłeś :) Ja akurat używam 55-300vr i bardzo sobie chwalę.

bolth
27-06-2014, 20:57
Ile mozna chlopie

Przemekkk666
27-06-2014, 21:40
Ile mozna chlopie

? Czy to do mnie?

nikoniarz
27-06-2014, 21:40
Ile mozna chlopie

A dokładniej?

bolth
27-06-2014, 22:12
Sorki chopaki,do autora wątku bo ostatnio tylko takie same tematy powstają,chyba idzie lato :)

nikoniarz
27-06-2014, 22:18
Sorki chopaki,do autora wątku bo ostatnio tylko takie same tematy powstają,chyba idzie lato :)

Nie ma za co przepraszać, ale jeśli nie cytujesz do czego się odnosisz to zwykle wychodzi, że do pierwszego postu powyżej.

Andrzej1974
28-06-2014, 09:17
Sorki chopaki,do autora wątku bo ostatnio tylko takie same tematy powstają,chyba idzie lato :)

Lato już jest. ;-)