Zobacz pełną wersję : Duża torba foto
Witam
poszukuję torbę foto na zestaw coś koło:
2x D610 (jedna sztuka z gripem)
sigma 35 1.4
nikkor 85 1.8
nikkor 50 1.8
tokina 16-28 2.8
samyang 8mm
Nikon Sb 900
YN 560 III
+ duperele typu zapasowe karty, baterie, ładowarki itp
Niestety nie bardzo mam możliwość pomacać torby (mam kawałek do najbliższego miejsca, gdzie mógłbym coś obejrzeć) Przeglądając internet wypatrzyłem 3 typy:
1. Lowepro Nova 200 aw - 250zł (http://store.lowepro.com/nova-200-aw)
2. Vanguard The Heralder 38 - 320zł (http://www.vanguardworld.com/index.php/en/pv/products/photo-video/detail-1-1-230-732.html)
3. Tamrac PRO 8 - 365zł (http://www.tamrac.com/products/pro8/)
4. Lowepro Stealth Reporter D550 AW - 400zł (http://store.lowepro.com/stealth-reporter-d550-aw)
5. Lowepro Pro Messenger 200 AW - 600zł! (http://store.lowepro.com/shoulder-bags/pro-messenger-200-aw)
Powiem szczerze, że najbardziej zastanawiam się pomiędzy torbami Lowepro (bo mam bardzo duże zaufanie do wyrobów tej firmy i zawsze byłem z nich zadowolony) Vanguard - wydaje się bardzo sensownie rozwiązana. Jednak nigdy nie miałem do czynienia z wyrobami Vanguarda i nie wiem jak jest z ich jakością... Tamrac jakoś do mnie nie przemawia - raz, że nie podoba mi się do końca fakt, że obiektywy lądują pod aparat, dwa że kiedyś miałem w rękach torbę tamraca i jakoś szczególnie się nie zachwyciłem. Do stawki w ostatnich dniach dołączyła D550 od Lowepro i póki co wychodzi na prowadzenie - co prawda kilka rozwiązań do mnie kompletnie nie przemawia ale ogólnie chyba wychodzi najsensowniej. Dziś wpadłem jeszcze na messengera... cóż cena trochę powala i zastanawia mnie czy nie jest zbyt "miękka" (nie wiem jak z ochroną sprzętu i nie wiem czy nie byłaby za mała ale jej wygląd jest rewelacyjny!!! Zwłaszcza chodzi o fakt, że jest mało "fotograficzna" z wyglądu, przynajmniej na pierwszy rzut oka ;) Może ktoś z Was miał do czynienia z ww modelami? A może coś innego w cenie raczej do 400zł?
Co do Tamraca Pro 8: ta torba nie pomieści powyższego sprzętu, jest za mała. Tutaj trzebaby Tamraca Pro 12. Nie bardzo rozumiem twojego stwierdzenia o obiektywach "lądujących pod aparatem". Mam torby Tamraca i nic mi tak nie ląduje. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że torby Lowepro są trwalsze od Tamracowych. Z kolei z Tamraca jakoś łatwiej wyciągam aparat.
Popatrz na modele Lowepro Urban Reporter 350 i Lowepro Classified 200AW - stosunkowo tanie i ciekawe konstrukcje.
@markB - opieram się na "rycinach" ze strony tamraca - tam wyraźnie widać, że 2 obiektywy ulokowane są pod aparatami piętrowo.
@burton - urban reporter wydaje mi się zwyczajnie za mały (w stosunku do messengera który ma przednią BARDZO pojemną przednią kieszeń a przy którym już się zastanawiam czy nie będzie za mały), co do Classiefielda to muszę przemyśleć...
EDIT:
Powiem szczerze, że na początku pomyślałem SUPER! ale kiedy zacząłem oglądać filmik o Classiefield to ta torba dla mnie raczej odpada - raz, raczej będzie za mała (to samo co z reporterem), dwa KOMPLETNIE nie przemawia do mnie sposób dostępu do sprzętu - zdecydowanie wolę by sprzęt był pod klapą torby.
cezary-k
15-05-2014, 10:29
Mam torbę Vanguard Heralder 38. Jakość wykonania naprawdę na najwyższym poziomie. Szelki widoczne na zdjęciach dokupuje się oddzielnie (około 150 zl). Ja ich nie mam i co do ich jakości/wygody się nie wypowiem. Torba godna polecenia.
Ok do stawki dorzucę jeszcze ThinkTanka Retrospective 30 - cena już kompletnie powala ale jest teraz promocja na te torby (oddając starą można dostać 100-200zł zniżki na nową) W zasadzie na placu boju pozostają:
1. Lowepro Stealth Reporter D550 AW (http://store.lowepro.com/stealth-reporter-d550-aw)
+wydaje się być najbardziej pojemna
+wydaje się najlepiej ochraniać sprzęt wewnątrz
+cena
+dodatki (saszetka, portfel na karty pamięci)
+dodatkowe zamknięcie głównej komory na suwak, pod klapą
-nie podoba mi się dodatkowy dostęp przez suwak w klapie (wolałbym aby dostęp był wyłącznie po podniesieniu klapy
-wydaje się mieć najmniej wygodny i wytrzymały pas na ramię
-"kobylasty" klockowy kształt i wygląd krzyczący droga torba foto z drogim sprzętem wewnątrz
2. Lowepro Pro Messenger 200 AW (http://store.lowepro.com/shoulder-bags/pro-messenger-200-aw#)
+zdecydowany plus za wygląd "nie foto"
+nie zapakowana do pełna "zmniejsza" swój rozmiar
+wydaje się być wygodniejsza od D550 (szerszy pas, mniej odstaje od ciała)
+szeroki konkretny pas na ramię
-cena!
-miękkość i brak usztywnień (mam wrażenie, że dużo słabiej chroni sprzęt wewnątrz w porównaniu do D550)
-chyba jednak mniej pojemna od D550 (mniejsza ilość "komór" na sprzęt)
-brak dodatkowego zamknięcia komory głównej pod klapą
-brak dodatków (portfelik na karty czy saszetka - mały minus ale jednak)
3. ThinkTank Retrospective 30 (http://ttfoto.pl/torby-na-ramie-seria-retrospective-retrospective%C2%AE-30--pinestone--o_l_219_438.html)
+WYGLĄD! - w zasadzie można się pokusić o stwierdzenie, że w ogóle nie wygląda jak torba foto - do tego ogólnie dla mnie najfajniejsza z wyglądu
+wydaje się mieć najwygodniejszy pas na ramię
+nie zapakowana do pełna "zmniejsza" swój rozmiar
+usztywniona (w stosunku do 200 AW)
-miękkość (mam wrażenie, że najsłabiej chroni sprzęt wewnątrz - nawet przegródki nie są wypchane pianką)
-pokrowiec przeciwdeszczowy zajmuje miejsce wewnątrz torby
-cena!!!
-chyba jednak mniej pojemna od D550 (mniejsza ilość "komór" na sprzęt)
-brak dodatkowego zamknięcia komory głównej pod klapą
-brak dodatków (portfelik na karty czy saszetka - mały minus ale jednak)
-materiał wydaje się być przemakalny (?)
Niestety jak już pisałem nie mam zbytnio możliwości pomacać tych toreb :( Dlatego też muszę się opierać na opiniach innych oraz zdjęciach/filmach z neta. Nie będę ukrywał że jeśli chodzi o wygląd najbardziej przemawia do mnie retrospective - torba kompletnie nie wygląda na torbę wypchaną drogim sprzętem, jednak przez to mam wrażenie gorszej ochrony tego sprzętu - torbą niby nie rzucam ale... Najrozsądniejsza wydaje się być D550 cena/jakość/możliwości ale krzyczy ona od razu TORBA FOTO ZE SPRZĘTEM W ŚRODKU!!! a to jej spory minus jak dla mnie :( Sam już nie wiem...
@markB - opieram się na "rycinach" ze strony tamraca - tam wyraźnie widać, że 2 obiektywy ulokowane są pod aparatami piętrowo.
Bo tak możesz, ale nie musisz. Ponadto tam jest przegródka na rzepach oddzielająca aparat od szkła. W Pro 8 zdecydowanie zbyt mało miejsca na inny obiektyw niż jakiś malutki. Można trzymać tam inne rzeczy, np. zapasowe aku lub baterie. Ale jeśli aparat pro lub z pionowym uchwytem, to tam już nic nie wlezie. Ponadto ta torba nie pomieści obiektywu typu 70(80)-200 ustawionego pionowo. Zbyt niska.
A myślałeś o Mekko?
Dla mnie te reportery wyglądają super, do rozważenia: http://www.foto-net.pl/sklep/produkt/Mekko-torba-Classic-C8-piaskowa.html
Mekko do mnie jakoś kompletnie nie przemawia... Ani wygląd ani niektóre rozwiązania. Zresztą gdzieś trafiłem na jakimś forum na wątek gdzie się naogladalem zdjęć poprutych toreb Mekko...
Wysłane z mojego Ascend Y300 przy użyciu Tapatalka
Wtrącę od siebie, że posiadam Vanguard Up Rise 38. Mieści D 800 z zamontowanym 24-70, obok 70-200. Jest jeszcze miejsce na jakąś pełnowymiarową lampę błyskową i ... zapomnij o wciskaniu innych rzeczy w sensie komfortu,że coś tam nie będzie stukać czy wycierać się o siebie.
Ok ale Vanguarda już odrzuciłem a tego modelu nawet nie brałem pod uwagę.
Wysłane z mojego Ascend Y300 przy użyciu Tapatalka
Ale dlaczego odrzuciłeś Vanguarda? Ja właśnie stoję przed wyborem torby, która na codzień pomieści mi:
Notebooka 15,6"
D7100 z gripem i Sigmą 17-50
Dodatkowym Nikkorem 55-300
I właśnie Vanguard Heralder 38 jest u mnie na razie top one.
Ma wyjmowany cały zasobnik na sprzęt foto jak i osobny pokrowiec na notebooka, więc łatwo torba może mi służyć jako torba podróżna - takie 2w1...
Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
trzcionek
26-06-2014, 17:28
Może troszeczkę obok tematu ale posiadam podobny ilościowy zestaw i torby mam juz serdecznie dość... za ciężkie to wszystko:/ dlatego przymierzam się do plecaka Lowepro runner 350AW. Jeśli masz możliwość pożyczyć od kogoś torbę, która pomieści to wszystko to proponuje się wybrać na repo jakieś albo na bardzo długi spacer i zobaczysz czy Ci wygodnie. Ja myślałem, że torba lepsza bo szybszy dostęp... ale jak ma się dwa body to tak się podpina szkła, żeby było praktycznie a nie żagluje nimi w torbie. Takie to moje przemyślenia ;)
ale żeby post nie był całkowicie OT to ODRADZAM torbę Camrock TANK X60 w ogóle nie jest sztywna przez co niewygodnie się ją nosi a wewnątrz, też nie grzeszy sztywnością.
Tak, tylko jak już pisałem plecak posiadam a mimo wszystko potrzebuje również torbę. A Camerocka w ogóle nie biorę pod uwagę.
Wczoraj odebrałem ww. Vanguard Heralder 38. Pierwsze wrażenie super. Jakość wykonania bardzo wysoka. Cieżko się do czegoś przyczepić. Torba jest bardzo pojemna. A jak wyjmę wkład foto, to robi się z niej duza torba podróżna. Za jakiś czas napiszę parę słów więcej.
Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Zaciekawiłeś mnie tą torbą Vanguard Heralder 38 , ale nie znalazłem jej nigdzie w tak atrakcyjnie niskiej cenie, więc gdzie ja można tak tanio kupić?
Mnie udało się znaleźć za 549 zł , ??????
Ale muszę przyznać że jest świetna , tez brałem pod uwagę Lowepro ale.......kto wie.
Mój typ to Nova Sport 35L AW, lub Urban Reporter 350.
Najbardziej zaciekawiło mnie to iż można używać jej jako torba na ramię i jako plecak !!!!
W ajkomp.pl ale już 38ki nie mają. Mają 33kę w bardzo dobrej cenie.
Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Paradiso Perduto
04-07-2014, 18:43
a ja polecam Lowepro Classfield 250AW - chyba w sam raz na Twoje potrzeby.
tutaj masz test: http://www.fotopolis.pl/n/10660/lowepro-classified-250-aw-test-torby/
sam używam i polecam.
tylko tamrac 12 pro zaspokoi twoje wymagania.
Panowie a miał ktoś może styczność z Lowepro Nova sport 17l ? Chcę tam zmieścić D600 z podpiętym 24-70, 180 2.8, sb-900, metza 50 i trochę baterii, karty, ładowarkę.... Ewentualnie jakaś inna torba w budżecie do 250-290zł
Panowie a miał ktoś może styczność z Lowepro Nova sport 17l ? Chcę tam zmieścić D600 z podpiętym 24-70, 180 2.8, sb-900, metza 50 i trochę baterii, karty, ładowarkę.... Ewentualnie jakaś inna torba w budżecie do 250-290zł
W ofertach handlowych Lowepro Nova sport 17wygląda na pojemną , nic bardziej mylnego . Noszę w niej D5300 z 70-300 , i 18-105 i czasami ładowarkę jak gdzieś dalej się wybieram . Owszem można do niej upchać jeszcze drugi obiektyw i lampę ale będzie ciasno nawet bez futerałów i w razie potrzeby szybkiej zmiany szkła koszmar z wyjmowaniem :-) .
Na zdjęciach z ofert wygląda nieźle , ale po pewnym czasie użytkowania torba rozchodzi się na boki ( tam gdzie mocowanie paska ) , kieszenie zewnętrzne siatkowe się rozciągają , a poza tym cena 350 zł (w żer dla skner) !!! .
W mpiku było najtaniej 220 zł .
Ogólnie wykonanie porządne .
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=db6ff25c5091a86e) 2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e6bcfadaf5529145)
Czyli dramatu nie ma. Sprzęt może i bym wcisnął ale widzę z już np z ładowarką do baterii będzie kłopot. Kurcze, będzie dylemat bo jutro wysyłam sprzedany plecak Cruplera i torbę Crumplera i nie mam w czym sprzętu trzymać.
Rozważam też kolejnego Crumplera a mianowicie Jackpacka 7500 ale ona jest strasznie płytka. Na placu boju jest jeszcze Crumpler Cupcake 7500 ale tu też mam wątpliwości czy sprzęt w całości spakuję.
Może Lowepro Nova Sport 35L AW
http://www.torbylowepro.pl/lowepro-nova-sport-35l-aw.html
Też oglądałem , ale to już "walizka" :-)
Tamrac pro 12
Wersja USA tamrac pro 16
Ostatnio szukałem torby pod d7100 z gripem, dwa dodatkowe obiektywy, lampę i inne duperele. Na forum polecono mi Crumpler Cupcake, wybrałem wersje 7500 (największą) i jestem bardzo zadowolony sprzęt mieści się bez problemu i mam miejsce na jeszcze jeden obiektyw (w planach tamron 70-300). Sama torba wykonana jest bardzo dobrze i wygląda uniwersalnie więc nie rzuca się w oczy :)
W cenie ok. 230 zł uważam że to bardzo dobry wybór :)
Jako wieloletni użytkownik Tamrac pro 12 dorzucam swoje trzy grosze.
Torba jest świetna i z czystym sumieniem polecam.
Pomieści naprawdę sporo, jest bardzo dobrze wykonana i przemyślana.
Przy zakupie patrzyłem na Lowepro ale Tamrac wygrał ( i żeby nie było plecak mam Lowepro Primus i uważam go za najlepszy plecak ever! ;))
Coś czuję że mój Crumpler Gigolo jednak zostanie ze mna.
A ja polecam takie cuś (aukcja trwa jeszcze godzinę): http://allegro.pl/torba-nikon-oryginalny-design-dla-nikon-f2-akc-i4657891018.html
Coś czuję że mój Crumpler Gigolo jednak zostanie ze mna.
Jeśli ten Crumpler to model 9000/9500 to nie ma sensu zmieniać gdyż nie ma na co.
Do takiego właśnie wniosku doszedłem po 3 dniach przeglądania toreb
Mam model 9000
Ech... minęło już prawie pół roku a ja jak torby nie miałem tak nadal nie kupiłem ale teraz postanowiłem się spiąć w sobie i najpóźniej na mikołaja coś sobie jednak sprawić ;) Od mojego pierwszego posta zestaw trochę się zmienił i podejście do torby troszeńkę też. Obecnie szukam czegoś na:
D750 (w przyszłości będzie do niego grip)
D610
sigma 35 1.4
nikkor 85 1.8
nikkor 28 1.8
samyang 14 2.8
w przyszłości dojdzie jakiś fisheye
Nikon Sb 900
YN 560 III
+ duperele typu zapasowe karty, baterie, ładowarki itp
Rozpatruje te torby (ale jestem otwarty na propozycje):
1. Lowepro stealth reporter D550 (http://store.lowepro.com/stealth-reporter-d550-aw)
+wrażenie najlepszej ochrony sprzętu
+zamykana na suwak główna komora na sprzęt (!)
+najtańsza z wymienionych
+dodatki (saszetka, portfelik na karty)
-wydaje się mieć najmniej wygodny pas na ramię - przede wszystkim nie jest gumowany i boję się, że będzie się zsuwał z ramienia i trzeba będzie ją co chwila poprawiać
-WAGA!!! praktycznie 2,5KG sama torba!!! To tak jakby do pozostałych dorzucić kilo cukru... to mnie póki co najbardziej chyba powstrzymuje...
-najbardziej "kobylasta" i odstająca od ciała
2. Kata ReportIT-30 PL (http://www.kata-bags.com/reportit-30-pl-reporter-bag)
+raczej dobra ochrona sprzętu
+waga w stosunku do D550 ponad kilo mniej!
+kosmiczny ale wydający się wygodny pas na ramie i raczej tu nie ma opcji o ześlizgiwaniu się ;)
+praktycznie ta sama pojemność w stosunku do D550 ale mniej odstaje od ciała i wchodzi laptop 15'
-plastikowe sprzączki pasa naramiennego...(!)
-brak dodatkowego zamknięcia komory głównej (chyba raczej wolałbym mieć suwak, który dokładnie zamyka komorę ze sprzętem)
-czy ten pasek faktycznie jest tak wygodny jak wygląda...?
-mniej dodatkowych kieszonek i skrytek
3. ThinkTank Retrospective 30 (http://ttfoto.pl/torby-na-ramie-seria-retrospective-retrospective%C2%AE-30--pinestone--o_l_219_438.html)
+wygląd nie fotograficzny
+chyba najwygodniejszy pasek na ramię - przynajmniej takie wrażenie sprawia
+najmniej odstająca od ciała przy praktycznie tej samej teoretycznej pojemności
-miękkość (mam wrażenie, że najsłabiej chroni sprzęt wewnątrz - nawet przegródki nie są wypchane pianką)
-pokrowiec przeciwdeszczowy zajmuje miejsce wewnątrz torby
-cena!!!
-brak dodatkowego zamknięcia komory głównej pod klapą
-brak dodatków (portfelik na karty czy saszetka - mały minus ale jednak)
-materiał wydaje się być przemakalny (?)
Pomóżcie błagam, najlepiej jakby wypowiedziały się osoby, które danej torby używają, używały bądź miały z nią styczność. Jestem już praktycznie przekonany do D550 ale trochę odstrasza mnie jej "kobylastość" i przede wszystkim WAGA! No i jakby mógł się ktoś wypowiedzieć kto miał z nią styczność jak trzyma się pas na ramieniu, zsuwa się czy raczej się trzyma???
Wszystkie, które wymieniłeś z tego co widzę mieszczą drugą puszkę bez obiektywu. Nie wiem czy takie rozwiązanie ci pasuje.
Polecam sprawdzić Tamrac PRO 8.
Jest co prawda ciężka ale zdecydowanie najtańsza z podanych :)
Bardzo dobrze wykonana, zapięcie komory na suwak, dwie puszki z podpiętymi szkłami i sporo miejsca na inne klamoty.
Jak pisałem chyba wcześniej, mam PRO 12 i jestem bardzo zadowolony.
Z tego co widzę po rozmiarach i po fotkach na necie to spokojnie dwa body z podpięty szkłami wejdą, szkłami w dół. Jedynie retrospectiwe może temu nie podołać.
Klepane i smyrane po ekranie szmartfona
Faktycznie - właśnie obejrzałem filmik z tą D550 w roli głównej ;)
Z trzech, które wymieniłeś ja bym pewnie wybrał Lowepro. Mam ich plecak i jest genialny.
Też się ku niej skłaniam tylko ta waga... 2,5kg sama torba!
Klepane i smyrane po ekranie szmartfona
Do tamraca nie mam zaufania - miałem kilka w rękach i jakoś wolę wyroby lowepro. Do tego może to pierdół ale -1 dla dość cienkiej poduszki na pasku na ramię i kolejny -1 za fakt iż w komorze głównej na górnej klapie są metalowe suwaki, które mogą rysować sprzęt (mam tak w obecnej torbie i strasznie mnie to wku... ;-)
Klepane i smyrane po ekranie szmartfona
Co to "kobylastości" Lowepro D550 - jest mniejsza od Katy.
Wymiary Kata w rzucie z góry - 42x31, Lowepro - 41x28
Może tylko sprawiać takie wrażenie, bo nie jest zrobiona w prostokącie.
Waga - fakt, Lowepro ogólnie są dość ciężkie, ale za to solidnie chronią sprzęt.
Stealt Reporter ma wkładany cały środek, a sama torba też jest jeszcze z dość grubego materiału. Poza tym na dole jest schowany pokrowiec przeciwdeszczowy, więc masz dodatkową amortyzację. Kata pokrowiec chowa na "tylnej" ściance.
Jest jeszcze Lowepro Stealt Reporter D650 AW - zmieści laptopa 17" (39.2 x 4 x 27cm) i bez problemów cały twój sprzęt.
ThinkTank jest mała w porównaniu do pozostałych dwóch. Nie tylko nie zmieścisz tam 2 body, to będzie problem, aby wcisnąć połowę sprzętu z twojej listy.
D650 wydaje mi się jest już za duża. A ThinkTanka w zasadzie już dorzuciłem.
Klepane i smyrane po ekranie szmartfona
Ja mam Lowepro Stealth Reporter D650 AW, torba jest rewelacyjna, mieści wszystkie moje graty :)
Jedynym minusem jest właśnie przegroda na laptopa. Nie da się jej usunąć powiększając tym samym miejsce w komorze głównej. Jedyne wyjście to ją na tyle poszerzyć, aby wchodziły w nią lampy.
No chyba, że ktoś nosi w niej zawsze laptopa, to faktycznie jest potrzebna.
No właśnie dla mnie najlepsza by była jakaś wersja d500 aby była identyczna ale pomniejszona wyłącznie o miejsce na laptopa.
Klepane i smyrane po ekranie szmartfona
Ja mam D400 i jes tak:
D5200 + S17-50/2.8 nad tym D610+grip + T24-70/2.8 - obiektywy w jednym kierunku. Zaznaczam raz jeszcze - na dole siedzi D5200, który jest ze 2 cm niższy od D610
16-28/2.8, 70-200/2.8 i 85/1.8G
2 lampy błyskowe, komplet zapasowych aku AA i polar.
Wszystko upchane na siłę, aparat wystaje jakieś 2-3cm powyżej zamka. Żadnych ładowarek, kabelków, czy innych trochę większych rzeczy, bo już po prostu nie da się ich wcisnąć.
Porównując to co mam do twojego sprzętu D400 AW będzie wyglądać tak:
(70-200/2.8 zamiast 2 twoich szkieł, 2 body z obiektywami (28/35 i 85) i 2 lampy - SB-910 i YN-560.
W saszetce ładowarka, kable, mydelniczka na YN-560, zestaw do czyszczenia (szmatki, płyn i pędzelek)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/103388806/IMG_20141025_151934.jpeg)
D550 AW jest 5cm szersza i pozwoli aparaty ustawić kierunkami na przemian, przez co nie będzie jeden wystawał ponad torbę. Może uda się wtedy upchać jeszcze rybie oko.
Natomiast jak być chciał wrzucić jeszcze jakieś wyzwalacze, czy inne graty, to zapomnij... potrzebna będzie kolejna torba.
Rossi_PL
04-11-2014, 21:16
Parę miesięcy zbieram się już żeby napisać coś konkretnego o ThinkTank'u Retrospective 20, którą mam przyjemność posiadać od jakiegoś czasu i zebrać się nie mogę;-) W niedalekim czasie postaram sie wrzucić zdjęcia jak to się wszystko pakuje w torbie bo to często lepsze rozwiązanie niż 500słów, które zaraz tu wyleje;-)
Skoro już temat jest z naciskiem na dużą torbę to na razie tak z grubsza podam conieco informacji o ThinkTank'u Retrospective 20 a więc model "wyższy" o ok 4-5cm od Retrospective 10 dzięki czemu pionowo w dół wchodzi D700+Grip+N80-200 2.8 więc baaardzo wygodnie. To samo jest ze "starym" N AF300/4 (zauwazalnie dłuższy obiektyw), które to ma oryginalną usztywnianą skórzaną skarpetę na przednią soczewkę i dlatego może oprzeć się na dnie ale nadal komfortowo zapinamy górną klapę. Teraz uwaga - Retrospective 30 jest poszerzoną wersją 10 a więc nie włożymy komfortowo pionowo w dół dluższych szkieł ale zyskujemy na szerokości. Żeby mieć możliwość pionowego załadunku musimy się obejrzeć za 20 lub szerszą i wyższą 40. Przy czym polecam przestudiowac masę filmów na YT z tymi torbami bo to już spore kobyły;-)
Teraz odnośnie Retrospective 20, skupmy się na samej możliwości załadunku. Da się tak zapakować: Fischa, T17-35 bez osłony, N35 DX z osłoną, N85 1.8g z osłoną, N80-200 bez osłony, SB800, D700+Grip+N50 1.8g z osłoną, D7100+Grip, Polar 77mm w pudle+redukcje, Blenda złożona, okrągła 50-60cm... Na upartego wejdą w przednią kieszeń jeszcze: 2xYN560II bądź...trzecie body;-) Teraz nie pamiętam dokładnie ale waży to wszystko ok 8-9kg... i jak na taki pakunek o dziwo! torba nie urywa ramienia dzięki fenomenalnemu szerokiemu i grubemu paskowi. Nigdy nie miałem potrzeby iść aż z takim załadunkiem, zawsze staram się przewidzieć co i jak będę fotografował i dobieram odpowiednie obiektywy.
Trzy największe zalety TT R20 to: 1-Pakujemy body z podpietym 80-200 lub 300/4, 2-Wygląd, 3-szeroki, gruby pas naramienny. O resztę spostrzeżeń pokuszę się w niedalekiej przyszłości.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.