PDA

Zobacz pełną wersję : Praga gdzie?



willy_fil_
04-05-2014, 10:32
Witam serdecznie.

Wybieram się z rodzinką do stolicy Czech. Termin prawdopodobny to połowa sierpnia. Po przekalkulowaniu najchętniej wybiorę się samochodem. Jeśli ktoś może to proszę mi polecić jakiś nie wiem hotel, pensjonat, kwaterę - słowem lokum na dwie, trzy noce. Miejsce oczywiście sprawdzone... Sam kiedyś bywałem w Pradze i spałem u takiej strasznie miłej Pani Ani, praktycznie w samym centrum, obok była superowa knajpka z niedrogim i smacznym jedzeniem. Niestety Pani Ania już nie wynajmuje a nie bardzo chce polecać inne kwaterki.
Pomożecie?

pozdrawiam Rafał

sokolnik
04-05-2014, 18:40
Witam serdecznie.

Wybieram się z rodzinką do stolicy Czech. Termin prawdopodobny to połowa sierpnia. Po przekalkulowaniu najchętniej wybiorę się samochodem. Jeśli ktoś może to proszę mi polecić jakiś nie wiem hotel, pensjonat, kwaterę - słowem lokum na dwie, trzy noce. Miejsce oczywiście sprawdzone... Sam kiedyś bywałem w Pradze i spałem u takiej strasznie miłej Pani Ani, praktycznie w samym centrum, obok była superowa knajpka z niedrogim i smacznym jedzeniem. Niestety Pani Ania już nie wynajmuje a nie bardzo chce polecać inne kwaterki.
Pomożecie?

pozdrawiam Rafał

hmm samochodem? Do centrum? Wiesz ile za parkingi zapłacisz? Ja byłem w Pradze rok temu, wybrałem Polskiego Busa (16 os paczka) boo szybko i weselej :)
ja mieszkałem tu (https://plus.google.com/109149157702129312314/about?gl=pl&hl=pl). Spokojna okolica, blisko metro, sklepy itp
tylko że ja mieszkałem w hostelu, pokoje 2os z własną łazienką pod klucz na korytarzu. Kuchnia wspólna na piętrze, obsługa pomocna, było świetnie :)
i tak od 10 do 2 w nocy siedziało się "na mieście" :)

kjeld
05-05-2014, 00:25
Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwą, nie tylko turystyczną, Pragę, polecam hotel Aron na Zizkowie, ul. Żerotinova 39. Byłem tam w zeszłym roku. Cudo to nie jest, ale w miarę tanio, cisza, spokój i dobre śniadania. Zaraz obok (300m) typowa praska hospoda U české chalupy, ul. Hájkova. Kawałek od hotelu parking strzeżony, w recepcji wytłumaczą gdzie. Myśmy tez jechali samochodem, ale poruszaliśmy się po mieście komunikacją miejską (bilet całodniowy) - na starówkę niedaleko. Można też zajść do knajpy U vystřelenýho oka, ul. U božích bojovníků, coby skosztować "****a w occie".:)
Wszędzie piwo boskie:) W niedzielę w centrum parkingi bezpłatne.

willy_fil_
05-05-2014, 00:28
i tak od 10 do 2 w nocy siedziało się "na mieście" :)

No dokładnie tak... Jadę samochodem bo wygodniej a człowiek na starość się wygodny robi. Koszty związane z parkingiem mam nadzieję mnie nie zaskoczą jakoś bardzo.
Dzięki bardzo za miejscówkę.