Zobacz pełną wersję : [ Makro ] Pierwsza biedronka
Biedronka - czyli pierwsze moje przymiarki do makro. Wszelkie uwagi mile widziane :)
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/k15cua-1.jpg
źródło (http://oi59.tinypic.com/k15cua.jpg)
szymon708
25-03-2014, 16:25
Ja zawsze mówię, że nie skala odwzorowania się liczy, a światło i kadr. Tu nie ma ani jednego ani drugiego. Perspektywa nie taka i tło też nie ładne.
Kurcze, no masz rację, ale straszna walka jest z upilnowaniem kadru, światła, ostrości i modela w tym samym czasie. Jak patrzę na prace innych to wiem, że muszę jeszcze wieeele poćwiczyć. Bardzo dziękuję za komentarz :)
decmeister
27-03-2014, 17:22
na czym ona stoi? myślę, że dużo lepiej by się prezentowała w swoim naturalnym środowisku, w zieleni
no i zgadzam się z poprzednikiem, kadr nieciekawy, dziwne cięcie... Do poprawki ;)
Skala fajna. Teraz już tylko zrób ją od frontu, symetrycznie, na naturalnym tle. Będzie o niebo lepiej. Całkiem dobrze poradziłeś sobie ze światłem, albo mocno wytłumiałeś w postprocesingu (ta szarość na środku przedplecza). Biedronki to wcale nie łatwy temat.
Szczerze mówiąc, liczyłem na to, że wpadnie tu ktoś z doświadczeniem w foceniu tych małych stworów i się doczekałem. Bardzo dziękuję za komentarze. Oczywiście będę próbował dalej, zwracając większą uwagę na kadr i tło. Co do mojej biedronki, bardziej od frontu się nie udało, strasznie ruchliwa była modelka. Do tego brak doświadczenia (to pierwsze moje zdjęcie takiego żywego malucha) i brak sensownego sprzętu (mam N55-300 + Raynoxa 250 + latarkę ledową) też nie pomagały. No ale nic, nie ma się co usprawiedliwiać, trzeba ćwiczyć, zdobywać doświadczenie i tyle.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.