PDA

Zobacz pełną wersję : Panning



sowart
16-02-2014, 14:23
Witam
Proszę o poradę
Zaczynam robić często zdjęcia sportowe mam d700 i 70-200 vrII
Moje pytanie tyczy się panningu Głównie schodzę do czasów 125 ale co za tym idzie trzeba przymknąć przesłonę to w zależności od słonka.
Kupiłem sobie filter ND aby uzyskać czasy 125 przy przesłonie f 4 a nawet f2,8
Wybrałem ND fader taki http://www.bksecret.com/photography/wp-content/uploads/2011/08/Fader_ND_Scale.png
Sprawował się ok ale wczoraj na rajdzie już nie :/ Wróciłem do domu z ponad 200 zdjęć wyszło jakieś 12 Reszta była mydlana
Czy to wina filtra?
Proszę o podpowiedź i poradę

qualin
16-02-2014, 15:56
1/125 to krotko troche, ja robie na 1/40 - 1/60, przyslona ok 8 minimum, no i na AF-C.
Pokaz jakies foto to bedzie latwiej zdiagnozowac ;)

Tu jedno z brzegu:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img835.imageshack.us/img835/7461/qnq1.jpg)

trixiglk
16-02-2014, 21:05
Robienie zdjęć tego typu przy małej głębi to kiepski pomysł. Rozmycie tła masz uzyskać dzięki długiemu czasowi ekspozycji. Większa głębia wręcz pomaga. Zrób jak kolega wyżej, przymknij obiektyw zamiast zakładać fader. Spróbuj czasów 1/60 a nawet 1/15. Ja dodatkowo wyłączam/blokuje AF, VR. Przechodzę na tryb M ustawiając na stałe właściwą ekspozycję.

sowart
17-02-2014, 16:31
Techniki panningu są mi znane, bardziej chodziło mi o prace 70-200 z filtrem fader
Po prostu mydli mocno zdjęcia, kiedy na 85 1,8G i tamronie 28-75 2,8 z tym filtrem daje czysty obrazek. Sprawdziłem 70-200 na filtrze hoya nd8 i daje ostrzy obrazek. To szkło nie współgra z tymi filtrami (fader)?


1/125 to krotko troche, ja robie na 1/40 - 1/60, przyslona ok 8 minimum,

Ok ale jak masz np: ostre słońce to siłą rzeczy musisz przymknąć przesłonę jak nie używasz filtra?
Przykład mój
Popołudniowa pora
1.
1/80 i f/20

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/nldjzfj)

2.
1/160 i f/14

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/n1ya27j)

a poniżej kilka pannoramek z tamrona z tym filtrem

3.
1/50 f/5,6

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/ghmv5mj)

4.
1/200 f3,5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/nd8qn9j)

5.
1/60 f/5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/npqicxj)

A tutaj zdjecie z 70-200 z filtrem całkiem nietrafione i tak wszystkie zdjęcia wyglądają Wprawdzie nie jest to panning, ale chciałem zachować dłuższy czas tak aby nie zamrozić ruchu kół

6.
1/125 f/4,5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/e9d41wj)

Przykład z 70-200 bez filtra

7.
1/160 f/10

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/mj2q42j)

sowart
22-02-2014, 12:26
Problem Rozwiązany 70-200 vrII nie współpracuje z filtrem nd fader Zakupiłem filter hoya nd32 i jest ok

2marekm
22-02-2014, 15:01
Czy nie można po polsku PANORAMOWANIE, a nie jakiś "Panning" ? Już Rej pisał, że "Polacy nie gęsi.....".

YaPKnn
23-02-2014, 03:46
Problem Rozwiązany 70-200 vrII nie współpracuje z filtrem nd fader Zakupiłem filter hoya nd32 i jest ok

Mozesz jasniej?

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6033X using Tapatalk 2

donkiszot
23-02-2014, 03:57
[...]Już Rej pisał, że "Polacy nie gęsi.....".

On ponoć napisał ... nie gęśli.