Zobacz pełną wersję : L-bracket na statyw do D800
Witam!
Czy mogłby ktoś polecić jakiś bracket umożliwiający podpięcie D800-tki na statywie w pionie? Mam statyw, który umożliwia obrócenie aparatu, ale niestety znajduje się on wtedy poza osią obrotu samej głowicy. Zależałoby mi na tym, aby po postawieniu aparatu w pionie, obracał się on "w miejscu" (łopatologicznie mówiąc - do panoram).
Pozdrawiam i dziękuję. :)
Borat1979
10-02-2014, 22:38
http://www.manfrotto.com/manfrotto-announces-the-new-l-bracket
Taki L-bracket to wygodna rzecz ,u nas chyba mało doceniana przez fotografujących, bo na rynku poza manfrotto ciężko znaleźć coś innego. Na ebayu wybór dużo większy,
lecz z mocowaniem innym niż popularne u nas wspomniane manfrotto. Posiadam starszą wersję tego bracketa,którego używam w makro fotografii, bo przy zmianie kadru nie
muszę od nowa ustawiać statywu i głowicy.Do poziomych panoram da się wykorzystać pod warunkiem,że masz dodatkowo sanki,a sama głowica umożliwia również
kilkucentymetrowy przesuw śruby mocującej. Zakładam,że wiesz co to jest punkt nodalny. Patrząc jednak na cenę tego uchwytu, to w tej kwocie można czasem kupić na
allegro typową głowicę do panoram kulistych.
No właśnie wszystko kręci się wokół punktu nodalnego... szukam zestawu do mojego statywu, który umożliwyłby mi ustawienie aparatu w pionie i cofnięcie do tyłu (masło maślane :P). Póki co po przewertowaniu allegro jestem w kropce... Może lokalny sklepik coś mi podpowie.
Będę wdzięczny za dodatkowe uwagi i sugestie.
Pozdrawiam
Nodal Ninja
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/fanotec-nodal-ninja-3-mkii-glowica.html lub http://sklep.vr24.pl/index.php?t=154
Panosaurus:
http://www.speedgraphic.co.uk/panoramic_adaptors/panosaurus_20_panoramic_tripod_head/21831_p.html
Manfrotto:
http://www.stopfoto.pl/manfrotto-mh057a5-glowica-qtvr-panoramiczna,4,10206,12224 lub http://www.speedgraphic.co.uk/panoramic_adaptors/manfrotto_mh057a5_vr_and_pan_head/12114_p.html
Novoflex:
http://www.stopfoto.pl/novoflex-vr-system-6-8-profesjonalny-zestaw-do-fot,4,10205,10208
http://www.stopfoto.pl/novoflex-vr-system-6-8-profesjonalny-zestaw-do-fot,4,10205,10208
RRS:
http://www.reallyrightstuff.com/s.nl/it.A/id.8893/.f
http://www.stopfoto.pl/gigapan-epic-100-automatyczna-glowica-panoramiczna,4,11866,11864 itd.
Można też coś zrobić samemu, niech koledzy w tym względzie pomogą, bo ze mnie słaby majsterkowicz.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.