Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie L-bracket na statyw do D800

    Witam!

    Czy mogłby ktoś polecić jakiś bracket umożliwiający podpięcie D800-tki na statywie w pionie? Mam statyw, który umożliwia obrócenie aparatu, ale niestety znajduje się on wtedy poza osią obrotu samej głowicy. Zależałoby mi na tym, aby po postawieniu aparatu w pionie, obracał się on "w miejscu" (łopatologicznie mówiąc - do panoram).

    Pozdrawiam i dziękuję.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Taki L-bracket to wygodna rzecz ,u nas chyba mało doceniana przez fotografujących, bo na rynku poza manfrotto ciężko znaleźć coś innego. Na ebayu wybór dużo większy,
    lecz z mocowaniem innym niż popularne u nas wspomniane manfrotto. Posiadam starszą wersję tego bracketa,którego używam w makro fotografii, bo przy zmianie kadru nie
    muszę od nowa ustawiać statywu i głowicy.Do poziomych panoram da się wykorzystać pod warunkiem,że masz dodatkowo sanki,a sama głowica umożliwia również
    kilkucentymetrowy przesuw śruby mocującej. Zakładam,że wiesz co to jest punkt nodalny. Patrząc jednak na cenę tego uchwytu, to w tej kwocie można czasem kupić na
    allegro typową głowicę do panoram kulistych.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie wszystko kręci się wokół punktu nodalnego... szukam zestawu do mojego statywu, który umożliwyłby mi ustawienie aparatu w pionie i cofnięcie do tyłu (masło maślane :P). Póki co po przewertowaniu allegro jestem w kropce... Może lokalny sklepik coś mi podpowie.

    Będę wdzięczny za dodatkowe uwagi i sugestie.
    Pozdrawiam

  5. #5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •