PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma Quattro



shaolin
10-02-2014, 03:58
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/SigmaQuattroDP2-2.jpg
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2014/02/Sigma-Quattro-DP2.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/SigmaQuattroDP2front-2.jpg
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2014/02/Sigma-Quattro-DP2-front.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/SigmaQuattroDP2back-2.jpg
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2014/02/Sigma-Quattro-DP2-back.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/SigmaQuattroDP2top-2.jpg
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2014/02/Sigma-Quattro-DP2-top.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/SigmaQuattroDP2bottom-2.jpg
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2014/02/Sigma-Quattro-DP2-bottom.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/SigmaQuattroDP2compactcamera-2.jpg
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2014/02/Sigma-Quattro-DP2-compact-camera.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2014/02/Sigma-Quattro-DP2-compact.jpg)

Holi krap...

Zrodlo: http://sigma-rumors.com/2014/02/new-sigma-camera-leaked/
To na razie spekulacje... ale nie wydaje mi sie, zeby komus chcialo sie robic fejka tak dobrej jakosci ;)

morzon
10-02-2014, 09:35
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/9ee1cfb8a4fc259d6ead995189273b85f059c477-2.jpg
źródło (http://www.quickmeme.com/img/9e/9ee1cfb8a4fc259d6ead995189273b85f059c4773614283a94 553ef7363dffc7.jpg)

cz4rnuch
10-02-2014, 10:49
Na widok tego mózg mi się buntuje. Na stronie Sigmy jest już trochę więcej informacji: <<klik>> (http://www.sigmaphoto.com/article/sigma-dp-quattro)

shaolin
10-02-2014, 10:58
All of the fundamental photographic approaches in one lineup of three cameras

The dp series comprises three fixed focal length cameras, each of which features a different basic focal length for a different fundamental photographic approach: the wide-angle dp1 Quattro at 19mm, the standard dp2 Quattro at 30mm, and the medium telephoto dp3 Quattro at 50mm (respectively equivalent to 28mm, 45mm, and 75mm on a 35mm lens). Moreover, the three models share an exciting new camera body that brings out the best performance from the lens and image sensor.

It’s a simple but powerful lineup that delivers medium format-level image quality anywhere, anytime. Take all three with you and select as needed for the perfect shot. Only the dp series puts so much luxurious photographic potential in your hands.

:shock:

Tu tez juz info zapodali:
http://www.dpreview.com/news/2014/02/10/sigma-unveils-radical-dp2-quattro-with-re-thought-19-6mp-foveon-sensor

Armakus
10-02-2014, 10:59
Jeszcze więcej szczegółów i dokładniejsze zdjęcia aparatu: http://www.sigma-global.com/en/cameras/dp-series/

<| MICHAŁ |>
10-02-2014, 11:37
ten sprzęt to chyba do fotografii nocnej. bo przynajmniej w dzień, to bym się wstydził wyjść z czymś takim na ulice.

stock
10-02-2014, 11:39
OMG, brzydal straszny. Aczkolwiek z wyglądu moze byc dość poręczny...

ycp
10-02-2014, 11:48
Leonardo di Caprio... Brzyyyydal ;-)

Ciekawe rozwiązanie. Przy małych konstrukcjach trudno jest odprowadzić ciepło, to z kolei może wplywać na matrycę i zwiększać szumy na wysokich ISO.
Jak część elektroniki i baterię odsuneli od matrycy, to całość może być nawet nieźle wyważona, a matrycy pomóc.
Przesadzam?

<| MICHAŁ |>
10-02-2014, 11:51
nie przesadzasz, co nie zmienia faktu, ze jest brzydki jak psia kupa

pastwisko
10-02-2014, 12:11
nexoid

przem426
10-02-2014, 13:08
czytam marketingową papkę o tym modelu i oczom nie wierzę...

... philosophy of creating cameras that produce works of art ... optimized design ... superior holding performance ... designed for image quality ... allows the photographer to concentrate fully on photography itself ...


kolejne pjur fotografi....


ale to mnie już rozwaliło:


[...] It’s a simple but powerful lineup that delivers medium format-level image quality anywhere, anytime. Take all three with you and select as needed for the perfect shot. Only the dp series puts so much luxurious photographic potential in your hands. [...]

coś jak jajka niespodzianki... zbierz je wszystkie .... z jakością MF...

pastwisko
10-02-2014, 14:40
MF kłality z cropka? Aż mnie zaciekawili..

moze miało być medium level format?

meliszipak
10-02-2014, 19:34
Można się uśmiać czytając marketingowy bełkot.
Ciekawe kiedy będą zdjęcia z tego cudaka:-)
Na poważnie to widać, że mają pomysł.
Co do wyglądu, to jest kontrowersyjny, ale nie brzydki.
Najbrzydszym aparatem ery cyfrowej, jest pewien pentax, już nie pamiętam nazwy.
Tamtego szkaradztwa nic nie przebije.

meliszipak
10-02-2014, 19:46
Jeden z użytkowników dpreview napisał :-) :
It looks great for shotting around corners.

pastwisko
10-02-2014, 19:49
musiałby mieć gibany na boki lcd

koniecpolska
10-02-2014, 19:57
Jakościowo ta matryca (na pewno na niskim ISO) złoi tyłek wszystkim innym, nie wyłączając tych FF.

Design jest doskonały, niekoniecznie musi to być oklepane retro.

Ciekaw jestem co stoi na przeszkodzie Sigmy, że nie decyduje się na wymienne obiektywy, byłby niezły hit.

jaś
10-02-2014, 20:07
foveon jest ciekawy ale jak pamiętam miał również wady, odważne deklaracje niedawno jeden maluch lepszy of FF teraz drugi maluch lepszy od MF :) powoli już zaczyna brakować formatów od których te "petit" mogą być lepsze.
koncepcja posiadania 3 korpusów jest równie ekscytująca jak idiotyczna.

morzon
10-02-2014, 20:26
Jakościowo ta matryca (na pewno na niskim ISO) złoi tyłek wszystkim innym, nie wyłączając tych FF.


LX5 też??

koniecpolska
10-02-2014, 20:30
koncepcja posiadania 3 korpusów jest równie ekscytująca jak idiotyczna.Gdyby nie wada "cenowa" to nie widzę nic niewłaściwego ... obiektywami wachlować nie trzeba, a i zapas jest jakby się któryś z trójcy popsuł. Nie wspomnę, że trzema na jednej baterii więcej fotek zrobisz niż jednym.

koniecpolska
10-02-2014, 20:32
LX5 też??Też, w pewnych sytuacjach. Czasami, body z matrycą FF żadnego zdjęcia nie zrobisz, bo nie pozwolą, a na LX5 nikt nie będzie zwracał żadnej uwagi .... miszczu ciętej riposty.

qbic
10-02-2014, 20:34
Jakościowo ta matryca (na pewno na niskim ISO) złoi tyłek wszystkim innym, nie wyłączając tych FF.




Taki foveon który tutaj zagościł wygląda raczej na wypadek przy produkcji normalnych matryc 3x (czy jak tam się one zwą) i wymyślono zastosowanie dla odrzutów. Upośledzenie rozdzielczości niższych warstw (podejrzewam binning softwareowy, ale dopiero po rozebraniu przez chipworks się dowiemy...) powoduje że zysk z posiadania cripple-foveona jest ZEROWY w stosunku do bayerowskich rozwiązań.


Ciekaw jestem co stoi na przeszkodzie Sigmy, że nie decyduje się na wymienne obiektywy, byłby niezły hit.

Pewnie oszczędzają na mikrosoczewkach.

jaś
10-02-2014, 20:50
Gdyby nie wada "cenowa" to nie widzę nic niewłaściwego ... obiektywami wachlować nie trzeba, a i zapas jest jakby się któryś z trójcy popsuł. Nie wspomnę, że trzema na jednej baterii więcej fotek zrobisz niż jednym.

jeśli lubisz nosić trzy korpusy zamiast jednego, jeszcze żeby mieć trzy ręce (i trzy oczy) to mogłoby się udać focenie trzema naraz, ale jeśli nie masz trzech rąk to pomysł jest niestety taki sobie (bardzo taki sobie).

morzon
10-02-2014, 20:55
Gdyby nie wada "cenowa" to nie widzę nic niewłaściwego ... obiektywami wachlować nie trzeba, a i zapas jest jakby się któryś z trójcy popsuł. Nie wspomnę, że trzema na jednej baterii więcej fotek zrobisz niż jednym.

Zatrudnij się w marketingu u nich, bardziej karkołomnego udowadniania zayebistości jakiegoś idiotycznego sprzętu dawno nie czytałem :D

miron19j
10-02-2014, 20:57
jeśli lubisz nosić trzy korpusy zamiast jednego, jeszcze żeby mieć trzy ręce (i trzy oczy) to mogłoby się udać focenie trzema naraz, ale jeśli nie masz trzech rąk to pomysł jest niestety taki sobie (bardzo taki sobie).

a jak masz trzy obiektywy, to focisz sobie trzema naraz?
To czemu ślubniacy często noszą dwa body naraz, chyba obiektywów im nie brakuje? Ani oczu i rąk też nie mają po trzy?

GL
10-02-2014, 21:25
Brzydkie to są Nikony, a Nikkory serii G to już się nawet w skali nie mieszczą. Sigma jest nietuzinkowa, nie idzie też w pseudo-retro. Niestety nie ma wizjera, wiec tyle w temacie...

matys
10-02-2014, 21:50
Nie mnie się ta sigma jako koncept bardzo podoba. Ciekaw tylko jestem jak to się będzie trzymać w łapie. Chyba spróbuję złapać nexa do góry nogami ;)

edit
eeeee czekaj raczej obiektywem do siebie ;) będzie całkiem podobnie.

koniecpolska
10-02-2014, 22:02
Taki foveon który tutaj zagościł wygląda raczej na wypadek przy produkcji normalnych matryc 3x (czy jak tam się one zwą) i wymyślono zastosowanie dla odrzutów. Upośledzenie rozdzielczości niższych warstw (podejrzewam binning softwareowy, ale dopiero po rozebraniu przez chipworks się dowiemy...) powoduje że zysk z posiadania cripple-foveona jest ZEROWY w stosunku do bayerowskich rozwiązań.
Pożyjemy, zobaczymy, ale nie przypuszczam aby Sigma pozbawiła się atutu uzasadniającego cenę 899$ za jedną puszkę merilla.

meliszipak
12-02-2014, 19:15
Jakieś ściśle tajne są zdjęcia z tej sigmy. Nikt nie widział.

shaolin
13-02-2014, 07:05
http://www.dpreview.com/news/2014/02/13/cp-2014-hands-on-with-sigma-dp2-quattro


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/Motherofgodtemplate_foro-2.jpg
źródło (http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20130603021655/horadeaventura/es/images/1/18/Mother-of-god-template_foro.jpg)

Ligo
13-02-2014, 07:33
Jakieś ściśle tajne są zdjęcia z tej sigmy. Nikt nie widział.
Bo na razie nikt jeszcze nie wie, jak to chwycić.

shaolin
13-02-2014, 12:24
Teraz przynajmniej wiadomo skad nawiazanie do MF - rozmiar...

Na upartego jak sie kupi 4 i ulozy w kwadrat tak o:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img203/3281/fmp4.jpg)
to mozna sobie fundamenty pod 30 pietrowa kamienice zrobic ;)

meliszipak
13-02-2014, 12:46
Może tak być, gdyby nie fakt , że brakuje jednego boku. Przecież mamy dp1, dp2 i dp3.
Chyba, że kolejną super inowacją obok kształtu korpusu będzie trójkątny kadr. :lol:
To by się zgadzało. Trzy matryce i trzy boki. Triangular medium format.

shaolin
13-02-2014, 12:50
Jak brakuje? Przeciez nie ma zakazu kupienia 4tej sztuki ;)

meliszipak
13-02-2014, 13:01
Rzeczywiście, kupujemy 4 aparaty, w tym dwa z ulubioną ogniskową, łączymy jak na rysunku, wkładamy w środek głowę, kadrujemy,
naciskamy pilota i mamy super art pure photo. Dla dopełnienia wrażeń artystycznych całość składamy w programie
dołączonym przez sigmę.

pastwisko
13-02-2014, 17:22
:shock: :shock: :shock:

chyba X-Pan jest krótszy.. a jednak nie, X-Pan ma 166, a ten 161 mm - tyle ze X-Pan naświetla 24x65mm :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/TS590x442urlhttp3A2F2Fwwwdpreviewcom2Ffi-2.jpg
źródło (http://3.static.img-dpreview.com/files/w/TS590x442?url=http%3A%2F%2Fwww.dpreview.com%2Ffile s%2Fnews%2F0506271044%2Fquattro7.jpg&signature=YzrN7nkJHRefiwqgNXOnJnAqVyw%3D&v=2743)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/02/xpan_2-2.jpg
źródło (http://i616.photobucket.com/albums/tt243/katiegphotography/underexposed/xpan_2.jpg)

meliszipak
13-02-2014, 18:00
Wiadomo, dlugość ma znaczenie :)

shaolin
13-02-2014, 18:03
Teraz wezcie pod uwage, ze to srodkowy rozmiar. Oczywiscie w wiekszym zmieni rozmiar tylko szklo, ale i tak - nagroda Kloc Roku wedruje do Sigmy ;)

Ligo
13-02-2014, 18:39
Kloc klocem, ale zobaczymy jakie będą efekty. Dziś takie czasy, że każdy chce zaoszczędzić na produkcji, choćby poprzez zmniejszenie rozmiarów. Tu jest odwrotnie. Może efekty będą tego warte.

pastwisko
13-02-2014, 18:51
a propos kloca - symulacja sigmy w kieszeni spodni (https://www.google.com/images?hl=pl&q=saggy+pants&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2);)

shaolin
13-02-2014, 19:00
Ja nie mam nic przeciwko ;) (bylo posrod wynikow :razz:) (http://www.hayabusa.org/forum/attachments/random-thoughts/227489d1311712921-wait-what-saggin-pants-illegal-saggy-pants.jpg)

Mam nadzieje, ze daja plecak gratis do tego aparatu... nie mogli po prostu zrobic Sigmy SD666? Z normalnym bagnetem, itd... eh...

puch24
13-02-2014, 19:07
I na Optycznych, i na Fotopolis pojawiły się już "pierwsze wrażenia" z kontaktu z aparatem - jedni i drudzy twierdzą, że uchwyt nie ma wiele wspólnego z ergonomią, a aparat zdecydowanie nie jest kompaktowy.

shaolin
13-02-2014, 19:11
I nawet jak matryca bedzie doskonala to kto to kupi? Chyba Robocop... ale nawet on byl bardziej zaokraglony ;) Ciekawe jaki rewju wysmazy Kai z DigitalRev ;)

koniecpolska
13-02-2014, 19:19
Jeśli dp2 quattro umożliwi zrobienie więcej fotek na jednej baterii, jeżeli poprawi szybkość zapisu na kartę, jeśli poprawi wyższe ISO względem poprzedniej wersji, nie tracąc walorów obrazka (rozdzielczość), to można powiedzieć, ze nowa wersja spełniła swoje zadanie.
Inne sprawy są czysto subiektywne.

pastwisko
13-02-2014, 19:24
to samo mozna by powiedzieć jakby była wielkości lodówki, bo w koncu zrobi wiecej, szybciej i lepiej.

meliszipak
13-02-2014, 19:33
Kloc Roku pasuje jak ulał :-)

koniecpolska
13-02-2014, 19:37
to samo mozna by powiedzieć jakby była wielkości lodówki ... ale nie jest.

meliszipak
13-02-2014, 19:54
Przecież mogli na dole dołączyć pojemnik i dać dlugą baterie, lub dwie małe i płaskie.
Całość wyglądała by rasowo i chwyt byłby pewniejszy.
Za takie gadzety do leici czy fuji trzeba sporo zapłacić.
W połączeniu z zaprezentowaną osłoną przeciwsłoneczną i skórzanym pokrowcem
byłoby super. A tak mamy autobus przegubowy na zakręcie.

matys
13-02-2014, 21:12
Ale ględzicie. Mnie się podoba. Tam zaraz kloc roku. Bez przesady

koniecpolska
13-02-2014, 21:27
Przecież mogli na dole dołączyć pojemnik i dać dlugą baterie, lub dwie małe i płaskie.
Całość wyglądała by rasowo i chwyt byłby pewniejszy.
Pytanie kontrolne: w którym miejscu najbardziej grzeje się korpus?


Ale ględzicie. Mnie się podoba. Tam zaraz kloc roku. Bez przesadyChłopaki muszą bo inaczej się uduszą :wink:

puch24
13-02-2014, 21:58
Kloc nie kloc, ale piszą, że ergonomia kiepska - jak już udało się dobrze chwycić, palce nie trafiały na przyciski, pokrętła, itd. Dla kogo to projektowali, dla ET?

Ligo
13-02-2014, 22:53
w którym miejscu najbardziej grzeje się korpus?
Najbardziej to korpus grzeje się pod czapką. Szczególnie, gdy ujęcie mi ucieka, a Sigma nieśpiesznie zapisuje poprzednie.

koniecpolska
13-02-2014, 23:13
Najbardziej to korpus grzeje się pod czapką. Szczególnie, gdy ujęcie mi ucieka, a Sigma nieśpiesznie zapisuje poprzednie.To może woreczek z lodem pod czapkę?

shaolin
16-02-2014, 15:27
Pojawilo sie wiecej info...

200 zdjec na baterii (wg CIPA), RAW w okolicach 50-60MB, itd...

Wiecej tutaj: http://www.dpreview.com/articles/2466682090/cp-sigma-interview-we-have-survived-because-we-make-unique-products

shaolin
14-05-2014, 03:03
http://photorumors.com/2014/05/13/sigma-dp2-quattro-compact-camera-to-be-priced-unde-1000-euros-shipping-starts-in-june/

meliszipak
12-07-2014, 16:59
SIGMA DP2 QUATTRO. Test aparatu na fotopolis.

qbic
12-07-2014, 17:06
http://files.fotopolis.pl/download/sigma-dp2-q-SDIM0065.JPG

Iso 100, patrze na detale kolorystyczne w cieniach i wygląda to dość słabo.

shaolin
13-09-2014, 06:48
http://www.dpreview.com/articles/6165731550/sigma-announces-dp1-quattro