Zobacz pełną wersję : Zakup statywu do D5100
Witam serdecznie.
Jestem amatorem fotografii. Niedawno kupiłem zestaw D5100 + 18-105.
Chciałbym kupić niedrogi statyw (do 150-200 zł). I tutaj moje pytanie: czy jest w ogóle sens kupować taki statyw? Czytałem, że lepiej dopłacić i kupić coś, co posłuży przed dłuższy czas.
Nie zanosi się na to, bym używał go bardzo często (wszystko zależy od tego ile będę pstrykał zdjęć). Poza tym dopiero zaczynam przygodę z fotografią, stąd nie potrzebuje profesjonalnych rozwiązań, bo i tak nie będę wykorzystywać ich możliwości.
Czy ktoś mógłby mi coś polecić?
Zaznaczam, że jestem w Wielkiej Brytanii, więc statyw będę kupował na miejscu lub z ebay.co.uk.
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi!
Obecnie mam Manfrotto 055PROB, wcześniej używałem Velbon Sherpa 200R + PH-157Q (nawet nadal go mam) - mogę go polecić jako pierwszy statyw.
Zobacz jeszcze dział Pozostałe akcesoria (http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=71). Generalnie bym się skupił na firmach Velbon lub Slik, bo Manfrotto jednak drogie.
Sherpa 200R + PH157Q to koszt około 60 funtów. Czyli sporo ponad mój budżet.
http://www.ebay.co.uk/itm/Velbon-Sherpa-200R-3-Section-Tripod-PH157Q-Pan-head-Quick-Release-NEW-UK-/111252782221?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item19e72ebc8d
Znaczy się - jestem w stanie tyle wydać, ale może są jakieś tańsze opcje?
Polecam (bo sam mam) w tej cenie Camrock TS53. Całkiem solidny statyw (wszystko metal, plastikowe są jedynie zatrzaski nóg). Wysoki, a jednocześnie kompaktowy po złożeniu, bo ma 4-sekcyjne nogi. Do Twojego zestawu powinien wystarczyć. W zestawie jest głowica kulowa, ale można ją zmienić - ma standardowy gwint.
Czy 153 cm dla osoby mojego wzrostu (186 cm) to nie będzie za mało?
Nie znam się na tym, stąd pytam o porady. A może warto trochę dopłacić, ale kupić coś lepszego?
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy zamierzasz z tym hobby zostać na dłużej.
Jeśli tak to lepiej dołożyć do przyzwoitego statywu, nie będziesz go zmieniał przez długi czas.
Pozytywne opinie z tego co czytam zbiera taki (http://allegro.pl/slik-statyw-pro-330dx-stop-atm-max-5kg-160cm-etui-i3924679773.html) statyw.
Wydaje mi się, że lepiej dołożyć troszkę, niż za jakiś rok kupować inny, bo kupisz dłuższe szkło i wydawać znów pieniądze na to samo...
Popieram dax1990 - w statyw warto zainwestować, jeśli fotografowanie Cię wciągnęło i wiesz, że będziesz go używał. Jeśli jeszcze jeszcze nie wiesz, czy wciągnie, to ja bym na razie statyw sobie odpuścił. Możesz spokojnie stabilizować aparat na elementach otoczenia (oprzeć o ścianę, stół, słupek, dach samochodu). A jak już będziesz wiedział, że to "to", kup solidny statyw, dopasowany do charakteru zdjęć :) Ja na przykład statyw kupiłem do zdjęć makro, bo mnie wciągnęła swego czasu ta dziedzina fotografii, potem okazało się, że przydaje się także do nocnych wędrówek miejskich oraz wypadów na wschody słońca; potem jeszcze można zrobić nim zdjęcie rodzinne, na którym jest też fotograf ;) Więc jeśli tylko nie wyrzucisz aparatu w diabły, statyw się przyda (ten Slik z linku dax1990 jest całkiem przyzwoity moim zdaniem)
Gorąco polecam (bo sam mam) takie coś:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/benro-a-1681-i-b-0-travel-angel-statyw.html
Dość drogie, ale warte swojej ceny. W sam raz pod D5100.
jamnik czytałeś w ogóle pierwszy post? Kolega potrzebuje niedrogiego statywu, a Ty mu proponujesz nogi za 700zł...
Ja to wiem, że solidny statyw jest na lata, ale kolega zaczyna przygodę z fotografią, zależy czy to hobby na rok czy raczej na pół życia...
A co do marki Benro, to ja też mogę ją z czystym sumieniem polecać(sam używam nóg a-297).
Ok, ten statyw SLIK wydaje się być ok :)
Tyle jestem w stanie wydać :) Czy fotografia będzie pasją na całe życie? Nie wiem. Przekonam się :)
Benro? Zdecydowanie poza mój budżet...
--------------------------------------------------------------------------
// Przepraszam za double-post, ale nie mam możliwości edycji poprzedniego //
--------------------------------------------------------------------------
Mam pewien problem.
Tutaj ceny tego zestawu są zdecydowanie wyższe niż w Polsce.
Na amazonie statyw bez głowicy SH-705E i płytki szybkiego montażu kosztuje £69.95
http://www.amazon.co.uk/Slik-Pro-330DX-Complete-Tripod/dp/B000K6XOUW
Natomiast najtańszy zestaw z głowicą (ale bez płytki) to koszt £79.00 + wysyłka, czyli £86.95 Dodatkowo zestaw chwilowo nie jest dostępny (niby jest napisane, że mogą dostarczyć, ale tego nigdy nie wiadomo).
http://www.ukdigital.co.uk/slik-pro-330dx-tripod-head.html
Może za tą cenę da się kupić coś lepszego? Dostępnego tutaj?
Gdzieś w Internecie wyczytałem, że statywy Velbon Sherpa są dobre...
Za £80.23 znalazłem zestaw Velbon Sherpa 450R + głowica PH-157Q. Wysoki, aluminiowy, trzysekcyjny statyw, 173 cm.
http://www.ebay.co.uk/itm/Velbon-Sherpa-450R-3-Section-Tripod-With-PH-157Q-3-Way-Panhead-Height-173cm...d9 (http://www.ebay.co.uk/itm/Velbon-Sherpa-450R-3-Section-Tripod-With-PH-157Q-3-Way-Panhead-Height-173cm-/251422325465?pt=UK_Tripods_Monopods&hash=item3a89f03ad9)
Warto?
A może lepiej poczekać i kupić ten zestaw z allegro, który podesłał dax1990 za około 2 miesiące w Polsce?
http://allegro.pl/slik-statyw-pro-330dx-stop-atm-max-5kg-160cm-etui-i3924679773.html
Velbon Sherpa jest ok - z tego zestawu mam głowicę, która dużo bardziej mi odpowiada niż głowica kulowa lub (przede wszystkim) głowica 3D. Nogi chyba ok, myślę, że nie będziesz zawiedziony :) Kupuj, kupuj, rób fotki i wrzucaj do obejrzenia :)
Zdecydowałem się na zestaw Velbon Sherpa 450R + głowica PH-157Q.
Mam nadzieję, że będę z niego zadowolony :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.