PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki plecak?



nikoniarz
19-01-2014, 14:02
Witam w kolejnym wątku :)
Kompletując sprzęt foto przyszła pora na plecak. Zapoznając się z ofertą rynkową wytypowałem dwa:
1. http://fripers.pl/product_info.php/info/p1781_Plecak-Foto-szybki-dostep-24x25x17cm-GS-1007.html
2. http://infoto.pl/torby-futeraly-plecaki-fotograficzne/plecak-fotograficzny-camrock-king-kong-z40-1726s
Najbardziej zależało by mi na opiniach osób używających któregoś z nich. Używa ktoś? Oczywiście nie pogardzę opiniami innych osób które nie miały kontaktu z tymi plecakami a jedynie wyrażą swoje zdanie na podstawie zdjęć- w końcu mogą zwrócić uwagę na coś na co sam bym nie wpadł. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Ps. Rzuciłem okiem na regulamin aczkolwiek nie do końca mam pewność czy linki jakie podałem są dozwolone. Jeśli nie to proszę dać znać.

ZIUTEK121
19-01-2014, 14:18
Witam ja miesiac temu kupowalem plecak i po opisach podpowiedziach od znajomych wybralem plecak lowepro. Na twoim miejscu zastanowił bym się nad ta firmą. Naprawde solidne maja wykonanie i najwazniejsza rzecza jest komora na aparat od srodka dobry bajer przed kradzieżą. Warto sie zastanowić . Wlasnie wrocilem z nart i z plecaka jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Badol
19-01-2014, 14:37
Wybór plecaka do bardzo ważna sprawa mz. Kupujesz zazwyczaj na lata i warto to sobie dobrze przemyśleć.
Ile sprzętu będziesz nosił? Gdzie? Fajnie żeby miał mocowanie na statyw.
Dobra sprawa to osobna komora na inne rzeczy (ubranie, żarcie itd.)
Niektórzy potrzebują też kieszeń na laptopa.
Przydatna opcja to pokrowiec przeciw deszczowy.
Z firm, które ja mogę polecić to oczywiście Lowepro i Tamrac.
Od lat używam lowepro Primus minimus. Ostatnio zrobił się trochę mały i wymieniłem go na większą wersję czyli Primus.
Ta seria jest świetna. Sporo miejsca na sprzęt. Bardzo dużo miejsca na inne szpargały. Dobre, centralne mocowanie na statyw. Jest pokrowiec. Dostęp do sprzętu od strony pleców co jest bezpieczne i wygodne kiedy np. kładziesz plecak na ziemi.

rutra70
19-01-2014, 20:53
A ja polecam Tamrac Expedition. Poprzednio miałem rozmiar 4x a w ubiegłymi miesiącu wymieniłem na 6x. Plecak rewelacyjny nie do zajechania. Poprzedni czyli 4x miałem przez jakieś 7 lat i wygląda jak nowy (pomimo, że był intensywnie użytkowany). Jak znajdzie nowego nabywcę to pewnie jeszcze przez naście lat będzie go spoko użytkował. Pamiętaj tylko o jednym, zawsze kupuj większy rozmiar bo plecak kupujesz na lata a zawsze dokupisz trochę obiektywów. Ja tak miałem, wydawał o mi się, że 4x miał do końca życia :smile:

stachmuszel
24-01-2014, 15:16
Wtrącę się troszkę, może autorowi wątki też się przyda ta wiedza.
Poszukuję plecak na wyjazdy w góry, taki aby miał małą komorę foto (DSLR+obiektyw i akcesoria) oraz zdecydowanie większą komorę turystyczną na ubranie, żywność etc. Przechodziłem plecaki Lowepro typu Fastpack 200/250, Orion Tracker, Kata etc. We wszystkich tych plecakach komora turystyczna jest dla mnie zdecydowanie za mała.
Może coś zaproponujecie.

Przy okazji napiszę do autora wątku aby zdecydowanie pomyślał o bardziej markowych produktach, niż te które podał w linkach. Są one marnej jakości. Osobiście polecam Lowepro.

kiemlo
24-01-2014, 16:02
Stachu,
szukałem czegoś podobnego i wychodzi na to, że takich plecaków jest niewiele. Jest np. ø f-stop (http://fstopgear.com/) z plecakami górskimi w różnych rozmiarach, z wymiennymi wkładami na sprzęt foto - różnej wielkości. Nie jest zbyt tani, ale polecany i na forum (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=224402).

Johny42
24-01-2014, 16:11
Na poparcie polecających Lowepro
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=242831

Shanto
26-01-2014, 14:33
Ja używam od roku Lowepro 400AW http://store.lowepro.com/backpacks/flipside-400-aw (http://store.lowepro.com/backpacks/flipside-400-awhttp://), żadnych widocznych śladów użytkowania. Sprzęt mieści się cały + statyw na wierzchu, kurtka przeciwdeszczowa , jakaś butelka w kieszeniach bocznych. Z pewnością nie jest to plecak na dłuższą wyprawę. Zaletą jest otwieranie z tyłu, daje komfort przy chodzeniu w tłumie, wygodne rozmieszczanie komór. Osłona przeciwdeszczowa raz się przydała i sprawdziła. Myślę nad ewentualną zmianą na 500Aw, bo jednak czasem jakąś bluzę(czy np 3 bluzy) trzeba włożyć i wtedy trochę mało miejsca. Na szybkie, krótkie wypady idealne.

moshica
27-01-2014, 09:57
A ja polecam Benro B400N, pojemny, z łatwymi szybkimi dostępami, grube ścianki w pełni konfigurowalny i ma przestrzeń 1/3 turystyczną. Żaden LowePro tego nie miał. Polecam.

nikoniarz
27-01-2014, 17:58
Z mojej strony temat do zamknięcia. Jako, że plecak ma służyć przede wszystkim do wypraw po górach, zdecydowałem się na typowo turtstyczny plecak. Jedyne co będę miał przy sobie ze sprzętu foto na takich wyprawach to body, maksymalnie dwa szkła i statyw, z tego aparat w większości będzie w ręku. Także dziękuję za wszelkie zainteresowanie tematem.

Vian
24-05-2014, 14:20
żeby nie otwierać kolejnego wątku o plecakach, podpinam się pod ten :)

Szukam plecaka na sprzęt - puszka + 2-3 słoiki.
Co ważne ma być jeszcze trochę miejsca na różności - kurtka, woda czy jakiś ręcznik.

Skłaniam się do konstrukcji dwukomorowych i wyszperałem Lowepro Photo Hatchback 22L AW: http://store.lowepro.com/backpacks/photo-hatchback-22l-aw

Ktoś ma/używał/zetknął się z tym plecakiem?

Oczywiście wszelkie podpowiedzi i komentarze mile widziane.

gatewayfl
24-05-2014, 15:04
+ 2-3 słoiki

Te 2-3 słoiki po 300mm czy mniejsze... ;-)

GonzoG
24-05-2014, 15:22
żeby nie otwierać kolejnego wątku o plecakach, podpinam się pod ten :)

Szukam plecaka na sprzęt - puszka + 2-3 słoiki.
Co ważne ma być jeszcze trochę miejsca na różności - kurtka, woda czy jakiś ręcznik.

Skłaniam się do konstrukcji dwukomorowych i wyszperałem Lowepro Photo Hatchback 22L AW: http://store.lowepro.com/backpacks/photo-hatchback-22l-aw

Ktoś ma/używał/zetknął się z tym plecakiem?

Oczywiście wszelkie podpowiedzi i komentarze mile widziane.

Raczej polecam Lowepro Fastpack - łatwiejszy dostęp do aparatu, bo nie trzeba ściągać plecaka.

funky
24-05-2014, 15:26
A ja polecam na wyprawy górskie to : http://www.lowepro.com/photosport

Vian
24-05-2014, 17:39
Te 2-3 słoiki po 300mm czy mniejsze...

:D
85; 17-50 i 70-300




Raczej polecam Lowepro Fastpack - łatwiejszy dostęp do aparatu, bo nie trzeba ściągać plecaka.

To prawda, ale na różnych forach polecają system dostępu "przez plecy" jako zabezpieczający przed kradzieżą.

Ponadto Hatchback wydaje się mieć większą komorę dodatkową i w razie czego można go przerobić na "cywilny" plecak poprzez połączenie komór.

No i Fastpack jest tylko czarny, a mnie coraz bardziej zaczynają podobać się te pomarańcze lowepro.




A ja polecam na wyprawy górskie to : http://www.lowepro.com/photosport

Świetny plecak :)
To był mój pierwszy typ, ale doszedłem do wniosku że nie potrzeba mi aż tak "bojowego" plecaka i teraz skłaniam się do cywilnego, bulwarowego hatchbacka.




A tak w ogóle, jak już pisałem, to chciałbym móc upakować trochę drobiazgów do plecaka - strasznie nie lubie być objuczony kilkoma plecakami, torbami czy, uchowaj Boże, siatami :)

anihil
25-05-2014, 12:46
żeby nie otwierać kolejnego wątku o plecakach, podpinam się pod ten :)

Szukam plecaka na sprzęt - puszka + 2-3 słoiki.
Co ważne ma być jeszcze trochę miejsca na różności - kurtka, woda czy jakiś ręcznik.

Skłaniam się do konstrukcji dwukomorowych i wyszperałem Lowepro Photo Hatchback 22L AW: http://store.lowepro.com/backpacks/photo-hatchback-22l-aw

Ktoś ma/używał/zetknął się z tym plecakiem?

Oczywiście wszelkie podpowiedzi i komentarze mile widziane.

Z tego co opisałeś plecak Vanguard up-rise II 48 mógłby być dobry (http://vanguardworld.com/index.php/pv/products/detail-1-1-247-851.html). Używam go już kilka miesięcy. Ma dwie komory. Pomieści body z nałożony obiektywem 70-200. Na stronie producenta masz sporo zdjęć do obejrzenia.

Badol
26-05-2014, 16:00
Lowepro Primus - takiego plecaka powinniście poszukać.
Spełni wszystkie Wasze potrzeby. Ja pod koniec roku kupiłem dwa po ok. 150-200pln. na słynnym portalu aukcyjnym. Jeden oddałem mojemu przyjacielowi, który jest MEGA szczęsliwy.

Vian
26-05-2014, 19:53
Z tego co opisałeś plecak Vanguard up-rise II 48 mógłby być dobry



Ale z tego co widzę, to jest jednokomorówka :(
Ja chciałbym mieć rozdzielony sprzęt od cargo



Lowepro Primus - takiego plecaka powinniście poszukać.
Spełni wszystkie Wasze potrzeby. Ja pod koniec roku kupiłem dwa po ok. 150-200pln. na słynnym portalu aukcyjnym. Jeden oddałem mojemu przyjacielowi, który jest MEGA szczęsliwy.


Cóż, już nie ma ...
Chyba kupiłeś ostatnie sztuki ;)

cwirek
27-05-2014, 21:59
To może Benro Quicken 300. Ma dwie komory - cargo może nie za duża, ale wodę,kurtkę i coś tam jeszcze zamieścisz, a niżej body z gripem + lampion +70-200+dwa mniejsze słoiki spokojnie pomieścisz. I jest całkiem wygodny!.

fkdc
01-06-2014, 22:16
Vian i co wybrałeś w końcu? Znalazłeś coś jeszcze innego godnego uwagi?

Vian
02-06-2014, 08:05
jestem na etapie "macania"
o postępach będę informował na bieżąco ;)

Gerbil
13-06-2014, 16:16
http://www.swiatobrazu.pl/plecaki-fotograficzne-mindshift-gear-rotation-180-31227.html :)

Vian
13-06-2014, 18:12
http://www.swiatobrazu.pl/plecaki-fotograficzne-mindshift-gear-rotation-180-31227.html :)

ceny... klękajcie narody... :(