PDA

Zobacz pełną wersję : Mroczna Sesja



Ariel05
15-01-2014, 00:22
Witam, wraz z dziewczyną i przyjaciółką niedługo mam się zamiar wybrać na klimatyczne mroczne zdjęcia w las/opuszczone domy.
coś typu Kobiety ala. Secesja , suknie z gorsetami i takie tam, na tle ciemnych mrocznych lasów i ponurych zimnych pokoi domu.

i teraz chciałbym was, zapytać się o rady
Wiadomo, że jest już coraz ciemniej w wczesnych porach dniach, wiec chce sie uzbroic w lekką pewność, że uda mi się coś fajnego wyskrobać

Będę używać Nikona d3100 z 18-55vr i Tamronem 70-300

Statyw w późniejszych ciemniejszych fazach fotografii.

Tamron nie ostrzy auto, a głównie nim chciałem robić fotografie.

Lampa będzie kitowa, chyba że załatwię większą. z rodziny SB.

Chciałbym się dowiedzieć jak pokombinować by kolory z sukienek były mocne,wyraziste, a tło zimne i mroczne.

Iso. przysłona i czas. w momencie gdy bedzie jasno
i gdy ciemno. i czy macie wskazówki?

http://belindabartzner.deviantart.com/art/Evil-Queen-362646223

http://la-esmeralda.deviantart.com/art/Memento-339259291

ogólnie tu jest jasno, ale coś w taki styl. ;)

15-01-2014, 03:53
nie pisz posta pod postem tylko edytuj.
Bez lampy moze byc ciezko.
Proponuje robic jak nie bedzie ciemno, tylko szaro. Wtedy mozesz zawsze pokombinowac z ekspozycja. W nocy trudniej wyciagnac szczegoly nieoswietlonego tla. Wg mnie lepiej niedoswietlic gdy jest szaro.
Konkretnych ustawien nikt Ci nie poda.