PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy Windows ... ;)



pgaik
24-11-2013, 21:49
Taka sytuacja...
Jest sobie teściowa, włącza komputer i jak już prawie, prawiuteńko pudelek na nią zerka, nagleeeee...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/40/fcbp.jpg)
Teściowa wyciera okulary, ale po chwili robi jej się niebiesko

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/593/f2af.jpg)

Dzwoni więc do mnie taka teściowa, że tak powiem i mnie pyta.
A ja, tak się składa, że nie ten, ani tyci z tymi łindołsami... nic a nic.
Pomożecie?

jeszcze takie cuda jej się wysypali

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/11/28xz.jpg)
no i tak się restaruje w kółko, w sumie to nawet fajnie bo teściowa siedzi przykompie cały czas i gupich pomysłów nie ma ;)

superlama
24-11-2013, 22:27
Trochę mi to wygląda na problem z pamięciami na karcie grafcznej, widziałem już coś podobnego. Możesz włożyć inną kartę na próbę?

Edit:
Kurka, sorry, to laptop, Dopiero teraz zauważyłem... Nie przegrzewa się ta maszynka? Czy dzieje się to na zimynm sprzęcie czy bez różnicy? Po bluescreenie jest normalnie? Jak często to się robi?

pgaik
24-11-2013, 22:41
Na zimnym też, robi się za każdym razem... Włącza się, bluescreen i restart...

gaik
24-11-2013, 22:43
Na załączonych zdjęciach wygląda to na laptopa, więc karty graficznej teściowa raczej nie zmieni, nawet jakby była to w stanie samodzielnie zrobić w desktopie ;) BSOD ze zdjęcia jest spowodowany przez sterownik karty graficznej ATi.

1. Czy to był jednorazowy przypadek? Na zdjęciu nr 3 widać, że maszyna wreszcie wstała, a więc tak całkiem w kółko się nie restaruje.
2. Czy Teściowa pamięta czy może jak poprzednio używała swojego komputera to instalowała jakieś nowe oprogramowanie lub robiła update sterowników karty graficznej? Być może robiła coś jeszcze zanim system się "wysypał", używała jakiegoś oprogramowania (np. przeglądarka internetowa)?
3. Jeżeli problem się jednak powtarza to proponuję spróbować zmienić sterowniki karty graficznej. Spróbowałbym użyć najpierw tych które są dostępne na Windows Update lub jeżeli we właściwościach karty graficznej w Menadżerze Urządzeń jest aktywny przycisk przywrócenia poprzedniego sterownika to najpierw użyłbym tego.
4. Jeżeli zabawa ze sterownikami nie pomoże być może Teściowa ma zainstalowane jakieś oprogramowanie które niezbyt dobrze dogaduje się ze sterownikami karty graficznej i powoduje BSOD/Kernel panic.

pgaik
24-11-2013, 22:47
Po restarcie pokazuje się ten komunikat, który na ostatnim zdjęciu przedstawiłem. I po chwili znowu pasy i bluescreen.
Jak go odpalę w trybie awaryjnym działa normalnie.
A Ty co taki "gaik" ? Z nazwiska? ;)

superlama
24-11-2013, 22:52
No to albo sterowniki, albo karta uwalona i użycie zaawansowanych funkcji karty powoduje wysypkę;)
Próbuj najpierw ze sterownikami.

doktor
24-11-2013, 22:52
Jeżeli zabawa ze sterownikami nie pomoże być może Teściowa ma zainstalowane jakieś oprogramowanie które niezbyt dobrze dogaduje się ze sterownikami

Może tak być, że teściowa ma zainstalowane złośliwe oprogramowanie. Jeśli to wirus, to chyba raczej z teściową do doktora, bo serwis nie pomoże.

pgaik
24-11-2013, 23:00
Teściowa? złośliwe oprogramowanie??? Proszę Cię, one się z tym nie rodzą???? ;)

Władca Pixeli
24-11-2013, 23:01
Restart komputera / wcisnąć F8 / uruchomić windows w safe mode / odtworzyć system sprzed kilku dni.

Boryszuk
24-11-2013, 23:01
No toć przez doktora doktor ma na myśli myśliwego.

doktor
24-11-2013, 23:04
Restart... / wcisnąć F8 / uruchomić... w safe mode / odtworzyć system z przed kilku dni.

To faktycznie teściowej może pomóc.

pgaik
24-11-2013, 23:15
;) obawiam się, że tu ratunku już nie ma ;)
a komputer? robię z F8.... i nic.


edyta: ciekawe, że jakieś pół minuty jest ok, jest jakiś szybki sposób na wyłączenie uruchamianych programów przy starcie?

Władca Pixeli
24-11-2013, 23:24
;) obawiam się, że tu ratunku już nie ma ;)
a komputer? robię z F8.... i nic.
Musisz wcisnąć F8 zaraz po restarcie zanim zacznie się ładować Windows. Czasami jest bardzo mało czasu i najlepiej cały czas bardzo szybko wciskać, oczywiście F8 a nie teściową. :mrgreen:

Greg77
24-11-2013, 23:29
To f8 po restarcie to nie do konca tak zadziala (zaraz po restarcie to po f8 bedzie wybor napedow), jezeli to laptop to trzeba zaraz po pierwszym "ekranie"...
Na moje kaprawe oko to jest uwalona karta graficzna, watpie, ze tesciowa zaktualizowala sterowniki karty, moze sie tez przegrzewac grafika, wyczysciłbym tego lapka na poczatek z kurzu.

Kros23
24-11-2013, 23:30
http://www.winbeta.org/news/botched-update-kb2670838-windows-7-resulting-bsod-microsoft-working-fix Od serwisanta Della dostałem takie info, gdy mi blue raz na czas wyskakiwał, ponoć sterowniki ATI gryzły się z jakąś łatką w systemie. Jakby to nie pomagało, to mam jeszcze info na mailu o zmianach w rejestrze, które należy dokonać. U mnie te rady pomogły - roczek bez blue.

edit: @Greg77 - System może aktualizować się sam, po restarcie komputera, więc niekoniecznie grafika się musiała zaktualizować, a właśnie Win.

pgaik
24-11-2013, 23:31
tak, tak zrobiłem... uruchomiłem z ostatniej poprawnej konfiguracji, nic nie dało... znów niby uruchamia się poprawnie, pojawia się tapeta z ikonami, wszystko działa, nagle te wstrętne pasy i po chwili bluescreen

Władca Pixeli
24-11-2013, 23:37
tak, tak zrobiłem... uruchomiłem z ostatniej poprawnej konfiguracji, nic nie dało... znów niby uruchamia się poprawnie, pojawia się tapeta z ikonami, wszystko działa, nagle te wstrętne pasy i po chwili bluescreen
Ale z tego wynika, że w safe mode windows było stabilne. Wejdź tam ponownie i odinstaluj driver karty VGA.

pgaik
24-11-2013, 23:41
Gdzie mam wejść ponownie?
Do tego ekranu z F8?

Władca Pixeli
24-11-2013, 23:45
Gdzie mam wejść ponownie?
Do tego ekranu z F8?
Tak.

Teraz widzę, że uruchomiłeś odtworzenie z ostatniej dobrej konfiguracji na czarnym ekranie.
Dużo lepiej jest wystartować windows w safe mode i tam odtworzyć system z ubiegłego tygodnia.

pgaik
24-11-2013, 23:47
Wszedłem w trybie awaryjnym do menedżera urządzeń i odinstalowałem

.:Gerard:.
24-11-2013, 23:49
vPt78weVKac

pgaik
24-11-2013, 23:50
hmmmm a jak wejść w to safe mode?
Jak wciskam F8 to pojawia się czarny ekran z tymi możliwościami wyboru.

Władca Pixeli
24-11-2013, 23:54
hmmmm a jak wejść w to safe mode?
Jak wciskam F8 to pojawia się czarny ekran z tymi możliwościami wyboru.
Niestety nie znam terminologi polskiej. Chyba chodzi o tryb awaryjny?

pgaik
24-11-2013, 23:55
Gerard właśnie tak zrobiłem


Tak dokładnie- tryb awaryjny to safe mode ;)

.:Gerard:.
25-11-2013, 00:00
Gerard właśnie tak zrobiłem


Tak dokładnie- tryb awaryjny to safe mode ;)

i dalej jak na filmie z menadżera urządzeń usunąłeś, itd. ?
pomogło ?

pgaik
25-11-2013, 00:05
jeeeeeeaaaaa.... połowicznie ;)
teraz działa ale rozdzielczość maksjakaś mała...

gaik
25-11-2013, 00:07
A Ty co taki "gaik" ? Z nazwiska? ;)
Gaik to ksywka, przypadkowa zbieżność z Twoim nazwiskiem ;)

To jak działa to teraz proponowałbym prawy klik na karcie graficznej w menadżerze urządzeń i wybrać aktualizuj sterownik (zakładam, żę do sieci podpięty jest).

pgaik
25-11-2013, 00:08
Ładna ksywka ;)
No powoli jakieś światełko w dup... wróć - w tunelu widać :)

Władca Pixeli
25-11-2013, 00:13
jeeeeeeaaaaa.... połowicznie ;)
teraz działa ale rozdzielczość maksjakaś mała...
To teraz poszukaj nowy sterownik do karty i zainstaluj.

gaik
25-11-2013, 00:14
Jak już jakieś sterowniki się zassają z windows update (te poprzez wybranie aktualizuj sterownik) to polecałbym zassanie najnowszych stąd AMD Graphics Drivers and Software (http://support.amd.com/en-us/download). Jeżeli po zainstalowaniu najnowszych ze strony AMD, zawsze będziesz mógł przywrócić poprzedni przez "Rollback previous driver" (we właściwościach karty graficznej w menadżerze urządzeń, nie wiem jak to jest w wersji PL). Powodzenia :)

pgaik
25-11-2013, 00:15
A gdzie poszukać? bo w Menedżerze urządzeń pokazuje mi teraz "Standardowa karta graficzna VGA"

pgaik
25-11-2013, 00:18
dobra na obudowie mam napisane ATI Radeon HD 2300
system vista ;)

.:Gerard:.
25-11-2013, 00:21
jak na filmie odinstaluj, po restarcie poprosi o aktualizacje

i niech szuka online, znajdzie poprawne.

pgaik
25-11-2013, 00:26
właśnie jeszcze raz próbuję. Zaraz odpiszę czy się udało ;)

pgaik
25-11-2013, 00:45
to tak, teraz działa ale za Chiny Ludowe nie mogę zainstalować sterownika ... niby instaluje z AMD catalyst i znajduje ale jak wchodzę w Menedżera to nic się nie zmienia - dalej jest VGA...

.:Gerard:.
25-11-2013, 00:48
www.acer.pl (http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers)
podaj model laptopa

pgaik
25-11-2013, 00:50
Acer Aspire 5720G

.:Gerard:.
25-11-2013, 00:54
klik (http://global-download.acer.com/GDFiles/Driver/VGA/VGA_ATI_v8.422.0.0_Vistax86x64.zip?acerid=63364299 7022650128&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%205720G&OS=ALL&LC=pl&BC=ACER&SC=EMEA_20)

te sa do ATI

bo te laptopy mialy tez do intel i NVIDIA

stop stop jaki system ?

pgaik
25-11-2013, 00:58
a to jest dla 32 bitowej visty?

.:Gerard:.
25-11-2013, 00:59
a to jest dla 32 bitowej visty?

dokładnie te.

pgaik
25-11-2013, 01:00
oki zaraz będę instalował. A jeszcze gdzieś wyczytałem, że jakieś NET Framework trzeba zainstalować bo bez tego nie rozpoznaje karty...

.:Gerard:.
25-11-2013, 01:04
a tego nie wiem, na razie zainstaluj te sterowniki, oryginalne ze strony

pgaik
25-11-2013, 01:22
Gerard jesteś wielki ;)
Masz buziaka od teściowej ;)
a ode mnie zimny browarek przy okazji ...


I oczywiście dziękuję innym pomocnym kolegom ;)

.:Gerard:.
25-11-2013, 01:29
Gerard jesteś wielki ;)
Masz buziaka od teściowej ;)
a ode mnie zimny browarek przy okazji ...

a gdzie tam ja tylko pociągnął ;-)
Koledzy wcześniej już trafnie znaleźli przyczynę

Za buziaka BARDZO SERDECZNIE DZIEKUJE
a na browarka może będzie kiedyś okazja
Pozdrawiam

ekonet
25-11-2013, 11:31
Vistę wymyślili i uciekli. ;)