PDA

Zobacz pełną wersję : [F1] 19 GP Brazylii.



adolfik9501
22-11-2013, 12:31
Hej ludziska.

Ostatni wyścig obecnego sezonu już za chwilę. FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO PETROBRAS DO BRASIL 2013 na torze Autodromo Jose Carlos Pace często zwanym Interlagos. Obecna wersja jest piątą ewolucją toru.

Rzut oka na układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/00433761004397683723-1.png
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Dane techniczne:

Długość toru: 4309 m
Ilość okrążeń: 71
Dystans wyścigu: 305.909 km
Pierwsze GP: 2000 (1973)

Strefa DRS to ZUO:

Jak widać na diagramie będą dwie strefy DRS, każda ze swoim punktem pomiaru.

Trochę historii (w nawiasie dane dotyczą okresu 1990 - 1996)

Pierwszy zwycięzca:

2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:31'35,271 hrs. 200,410 km/h.
(1990 - Alain Prost (Ferrari F1-90/Ferrari 036 3.5 V12) 1:37'21,258 hrs. 189,252 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2012 - Jenson Button (McLaren MP4/27A-Mercedes FO108Z 2.4 V8 ) 1:45'22,656 hrs. 174,179 km/h.
(1996 - Damon Hill (Williams FW18/Renault RS8 3.0 V10) 1:49'52,976 hrs. 167,673 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'10,646 min. 219,579 km/h.
(1993 - Alain Prost (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1'15,866 min. 205,230 km/h.)

Rekord toru (fastes lap):

2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'11,473 min. 217,038 km/h. - Tak przy okazji, to Montoya wraca do IndyCar i będzie się ścigał dla Rogera Penske. Wielce ciekawym jak sobie poradzi.

(1994 - Michael Schumacher (Benetton B194/Ford Zetec-R 3.5 V8 ) 1'18,455 min. 198,458 km/h.)

Harmonogram:

Piątek, 13 listopada 2013r:

1 trening: 13:00 - 14:30
2 trening: 17:00 - 18:30

Sobota, 14 listopada 2013r:

3 trening: 14:00 - 15:00
Kwalifikacje: 17:00

Niedziela, 15 listopada 2013r:

Wyścig: 17:00

Live timing oczywiście dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/).

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/54926787522733391390-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Z wideoteki YT tradycyjnie onboard:

8mIjfVPCvWk

vr7X0z0f44E

Zapraszam.

adolfik9501
22-11-2013, 15:36
Wyniki pierwszego, mokrego, treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/63275874088875917624-1.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
22-11-2013, 19:52
Wyniki drugiego treningu, również mokrego:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/05490593871257757001-2.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
23-11-2013, 16:05
Ciągle mokro :) Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/72536916511782332198-2.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
23-11-2013, 20:00
Wyniki kwalifikacji (mokrych):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/86471052856159108285-2.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
24-11-2013, 19:44
Wyniki nieoficjalne:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/97963019613561045333-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Wyścig całkiem ciekawy. RB w swoim świecie. Mercedesy z tragicznie niską prędkością maksymalną. McLaren zaskoczenie. Szkoda Groszka, ciekawym co by pokazał.

Ależ mi się ten tor podoba. Jak sobie popatrzę na takie twory jak na ten przykład tor w Abu Dhabi to podoba mi się jeszcze bardziej. Szkoda, że mają plan zmienić ostatni sektor (szykana w okolicach zakrętów 13/14).

adolfik9501
24-11-2013, 20:17
Klasyfikacje końcowe:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/57327032012276932666-1.png
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/48550629433453685996-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Dzięki za ostatnie kilka sezonów. Robię sobie przerwę od F1. Wygląda na to, że nie będzie transmisji w ogólnodostępnym krajowym kanale, wiec nie będzie mnie korcić ;) i ułatwi mi to zadanie. Wolny czas przeznaczę na inne hobby.

Pozdrawiam.

Krzysiek B
24-11-2013, 20:34
Dzięki Adofik za cały sezon.
Twoje opracowania są genialne.
Popłuczyny z onetu gdzie nawet nie zamieszczają tabeli z klasyfikacją generalną to przy twoich opracowaniach prostacka amatorszczyzna.
Dzięki raz jeszcze.
Pozdrawiam.

MadOnion
25-11-2013, 13:15
Dzieki kawał dobrej roboty, kolejny sezon podany na tacy ;p
Pasja to pasja : )

adolfik9501
25-11-2013, 18:05
Pasja to była do 1 maja 1994 roku. Potem oglądałem z sentymentu. Koło 1998-1999 zrobiłem sobie przerwę bodaj do 2005 roku, no a potem już poszło, choć nie tak jak onegdaj. No ale trza znowu powiedzieć dość. Kilka wyścigów pewnie w przyszłym sezonie oglądnę z odtworzenia, bo streamy mnie męczą, ale to tylko wybrane. Jak już pisałem z wyścigów zostaje pełny sezon IndyCar i V8. F1 z doskoku.

Swoją drogą w V8SC, po sobotnio-niedzielnych trzech wyścigach został ostatni łikend wyścigowy (2x250km) i 4 kierowców ma szanse na majstra, z tego 2 większe - co ciekawe obaj z RedBula ;)

adolfik9501
26-11-2013, 17:34
Świat oszalał! W krajowym portalu pojawiła się informacja (http://wyscigi.autoklub.pl/news/courtney-zlamal-noge,52324) w temacie V8. Z tego co widzę, to aż piąta. Co ciekawe nawet highlights z pierwszego (z trzech) dali. Pewnie przez pomyłkę ;)