adolfik9501
22-11-2013, 12:31
Hej ludziska.
Ostatni wyścig obecnego sezonu już za chwilę. FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO PETROBRAS DO BRASIL 2013 na torze Autodromo Jose Carlos Pace często zwanym Interlagos. Obecna wersja jest piątą ewolucją toru.
Rzut oka na układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/00433761004397683723-1.png
źródło (http://iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Dane techniczne:
Długość toru: 4309 m
Ilość okrążeń: 71
Dystans wyścigu: 305.909 km
Pierwsze GP: 2000 (1973)
Strefa DRS to ZUO:
Jak widać na diagramie będą dwie strefy DRS, każda ze swoim punktem pomiaru.
Trochę historii (w nawiasie dane dotyczą okresu 1990 - 1996)
Pierwszy zwycięzca:
2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:31'35,271 hrs. 200,410 km/h.
(1990 - Alain Prost (Ferrari F1-90/Ferrari 036 3.5 V12) 1:37'21,258 hrs. 189,252 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2012 - Jenson Button (McLaren MP4/27A-Mercedes FO108Z 2.4 V8 ) 1:45'22,656 hrs. 174,179 km/h.
(1996 - Damon Hill (Williams FW18/Renault RS8 3.0 V10) 1:49'52,976 hrs. 167,673 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'10,646 min. 219,579 km/h.
(1993 - Alain Prost (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1'15,866 min. 205,230 km/h.)
Rekord toru (fastes lap):
2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'11,473 min. 217,038 km/h. - Tak przy okazji, to Montoya wraca do IndyCar i będzie się ścigał dla Rogera Penske. Wielce ciekawym jak sobie poradzi.
(1994 - Michael Schumacher (Benetton B194/Ford Zetec-R 3.5 V8 ) 1'18,455 min. 198,458 km/h.)
Harmonogram:
Piątek, 13 listopada 2013r:
1 trening: 13:00 - 14:30
2 trening: 17:00 - 18:30
Sobota, 14 listopada 2013r:
3 trening: 14:00 - 15:00
Kwalifikacje: 17:00
Niedziela, 15 listopada 2013r:
Wyścig: 17:00
Live timing oczywiście dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/).
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/54926787522733391390-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Z wideoteki YT tradycyjnie onboard:
8mIjfVPCvWk
vr7X0z0f44E
Zapraszam.
Ostatni wyścig obecnego sezonu już za chwilę. FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO PETROBRAS DO BRASIL 2013 na torze Autodromo Jose Carlos Pace często zwanym Interlagos. Obecna wersja jest piątą ewolucją toru.
Rzut oka na układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/00433761004397683723-1.png
źródło (http://iv.pl/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Dane techniczne:
Długość toru: 4309 m
Ilość okrążeń: 71
Dystans wyścigu: 305.909 km
Pierwsze GP: 2000 (1973)
Strefa DRS to ZUO:
Jak widać na diagramie będą dwie strefy DRS, każda ze swoim punktem pomiaru.
Trochę historii (w nawiasie dane dotyczą okresu 1990 - 1996)
Pierwszy zwycięzca:
2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:31'35,271 hrs. 200,410 km/h.
(1990 - Alain Prost (Ferrari F1-90/Ferrari 036 3.5 V12) 1:37'21,258 hrs. 189,252 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2012 - Jenson Button (McLaren MP4/27A-Mercedes FO108Z 2.4 V8 ) 1:45'22,656 hrs. 174,179 km/h.
(1996 - Damon Hill (Williams FW18/Renault RS8 3.0 V10) 1:49'52,976 hrs. 167,673 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'10,646 min. 219,579 km/h.
(1993 - Alain Prost (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1'15,866 min. 205,230 km/h.)
Rekord toru (fastes lap):
2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'11,473 min. 217,038 km/h. - Tak przy okazji, to Montoya wraca do IndyCar i będzie się ścigał dla Rogera Penske. Wielce ciekawym jak sobie poradzi.
(1994 - Michael Schumacher (Benetton B194/Ford Zetec-R 3.5 V8 ) 1'18,455 min. 198,458 km/h.)
Harmonogram:
Piątek, 13 listopada 2013r:
1 trening: 13:00 - 14:30
2 trening: 17:00 - 18:30
Sobota, 14 listopada 2013r:
3 trening: 14:00 - 15:00
Kwalifikacje: 17:00
Niedziela, 15 listopada 2013r:
Wyścig: 17:00
Live timing oczywiście dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/).
Wyniki zeszłorocznego wyścigu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/54926787522733391390-2.png
źródło (http://iv.pl/)
Z wideoteki YT tradycyjnie onboard:
8mIjfVPCvWk
vr7X0z0f44E
Zapraszam.