Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie [F1] 19 GP Brazylii.

    Hej ludziska.

    Ostatni wyścig obecnego sezonu już za chwilę. FORMULA 1 GRANDE PRÊMIO PETROBRAS DO BRASIL 2013 na torze Autodromo Jose Carlos Pace często zwanym Interlagos. Obecna wersja jest piątą ewolucją toru.

    Rzut oka na układ toru:





    Dane techniczne:

    Długość toru: 4309 m
    Ilość okrążeń: 71
    Dystans wyścigu: 305.909 km
    Pierwsze GP: 2000 (1973)

    Strefa DRS to ZUO:

    Jak widać na diagramie będą dwie strefy DRS, każda ze swoim punktem pomiaru.

    Trochę historii (w nawiasie dane dotyczą okresu 1990 - 1996)

    Pierwszy zwycięzca:

    2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:31'35,271 hrs. 200,410 km/h.
    (1990 - Alain Prost (Ferrari F1-90/Ferrari 036 3.5 V12) 1:37'21,258 hrs. 189,252 km/h.)

    Ostatni zwycięzca:

    2012 - Jenson Button (McLaren MP4/27A-Mercedes FO108Z 2.4 V8 ) 1:45'22,656 hrs. 174,179 km/h.
    (1996 - Damon Hill (Williams FW18/Renault RS8 3.0 V10) 1:49'52,976 hrs. 167,673 km/h.)

    Najlepszy czas Pole Position:

    2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'10,646 min. 219,579 km/h.
    (1993 - Alain Prost (Williams FW15C/Renault RS5 3.5 V10) 1'15,866 min. 205,230 km/h.)

    Rekord toru (fastes lap):

    2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'11,473 min. 217,038 km/h. - Tak przy okazji, to Montoya wraca do IndyCar i będzie się ścigał dla Rogera Penske. Wielce ciekawym jak sobie poradzi.

    (1994 - Michael Schumacher (Benetton B194/Ford Zetec-R 3.5 V8 ) 1'18,455 min. 198,458 km/h.)

    Harmonogram:

    Piątek, 13 listopada 2013r:

    1 trening: 13:00 - 14:30
    2 trening: 17:00 - 18:30

    Sobota, 14 listopada 2013r:

    3 trening: 14:00 - 15:00
    Kwalifikacje: 17:00

    Niedziela, 15 listopada 2013r:

    Wyścig: 17:00


    Live timing oczywiście dostępny będzie tutaj.

    Wyniki zeszłorocznego wyścigu:



    Z wideoteki YT tradycyjnie onboard:





    Zapraszam.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #2

    Domyślnie

    Wyniki pierwszego, mokrego, treningu:

    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    Wyniki drugiego treningu, również mokrego:

    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  4. #4

    Domyślnie

    Ciągle mokro Wyniki trzeciego treningu:

    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #5

    Domyślnie

    Wyniki kwalifikacji (mokrych):

    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  6. #6

    Domyślnie

    Wyniki nieoficjalne:



    Wyścig całkiem ciekawy. RB w swoim świecie. Mercedesy z tragicznie niską prędkością maksymalną. McLaren zaskoczenie. Szkoda Groszka, ciekawym co by pokazał.

    Ależ mi się ten tor podoba. Jak sobie popatrzę na takie twory jak na ten przykład tor w Abu Dhabi to podoba mi się jeszcze bardziej. Szkoda, że mają plan zmienić ostatni sektor (szykana w okolicach zakrętów 13/14).
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #7

    Domyślnie

    Klasyfikacje końcowe:





    Dzięki za ostatnie kilka sezonów. Robię sobie przerwę od F1. Wygląda na to, że nie będzie transmisji w ogólnodostępnym krajowym kanale, wiec nie będzie mnie korcić i ułatwi mi to zadanie. Wolny czas przeznaczę na inne hobby.

    Pozdrawiam.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki Adofik za cały sezon.
    Twoje opracowania są genialne.
    Popłuczyny z onetu gdzie nawet nie zamieszczają tabeli z klasyfikacją generalną to przy twoich opracowaniach prostacka amatorszczyzna.
    Dzięki raz jeszcze.
    Pozdrawiam.
    Cyfrowo według Nikona, analogowo według Canona.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzieki kawał dobrej roboty, kolejny sezon podany na tacy ;p
    Pasja to pasja : )
    Nikon Fx

  10. #10

    Domyślnie

    Pasja to była do 1 maja 1994 roku. Potem oglądałem z sentymentu. Koło 1998-1999 zrobiłem sobie przerwę bodaj do 2005 roku, no a potem już poszło, choć nie tak jak onegdaj. No ale trza znowu powiedzieć dość. Kilka wyścigów pewnie w przyszłym sezonie oglądnę z odtworzenia, bo streamy mnie męczą, ale to tylko wybrane. Jak już pisałem z wyścigów zostaje pełny sezon IndyCar i V8. F1 z doskoku.

    Swoją drogą w V8SC, po sobotnio-niedzielnych trzech wyścigach został ostatni łikend wyścigowy (2x250km) i 4 kierowców ma szanse na majstra, z tego 2 większe - co ciekawe obaj z RedBula
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •