PDA

Zobacz pełną wersję : D80 vs Pentax K10D



corso
15-04-2007, 19:19
Ostatnio zrobilo sie tu glosno:

D80 aparatem rodzinym..

Moze w takim razie lepszym wyborem dla 'semi prof' bedzie Pentax K10D ?
Czy oprocz braku stabilizatora obrazu, czyszczenia matrycy ccd, wywoływanie RAW w aparacie - d80 brakuje czegos jeszcze wzglendem Pentaxa?
Cos czuje ze jak tak dalej pojdzie to prestizu mu zabraknie.. cale szczescie to nie ma wplywu na jakosc zdjec :)

Co lepsze D80 czy K10D ?

Czornyj
15-04-2007, 19:26
Pentaczek jest zdecydowanie solidniejszy, lepiej leży w łapie, świetnie współpracuje z manualami i ma obłędny grip. Czyszczenie matrycy to jest funkcja, która kompletnie nie działa i nie należy sobie tą pierdołą łba zawracać, natomiast stabilizacja w body - i owszem.

Vadim
15-04-2007, 19:53
Najbardziej felerny w K10 jest AF. Jego skłonności do bujania w obłokach i powolność raczej dyskwalifikują to body jako sprzęt semi-profi. Piszę o tym z żalem, bo generalnie jest tam tyle znakomitych rozwiąń, których brakuje w nikonach, że aż się z żalu łezka w oku kręci...:(

Pozdrawiam

prz3mo
15-04-2007, 19:53
Był juz taki temat d80 vs k10d.... Nie mozna było tam podpiać posta tylko zakładac nowy temat? ehh....

Czornyj
15-04-2007, 19:56
Był? Aaaa, to zamykamy :twisted: