PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 16. GP Indii



adolfik9501
24-10-2013, 18:31
Witam.

Zbliża się 2013 FORMULA 1 AIRTEL INDIAN GRAND PRIX na torze Buddh International Circuit. Obiekt będzie gościł F1 po raz trzeci. Po wyścigu poznamy nowego/starego MŚ, niestety.

Rzut oka na układ:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/72881462905602520152-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Widok z satelity:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Dane techniczne:

Długość toru: 5137 m
Ilość okrążeń: 60
Dystans wyścigu: 307 294 km
Pierwsze Grand Prix: 2011

Strefa DRS to ZUO:

Jak widać na diagramie będą dwie strefy. Każda z nich będzie posiadać swój punkt pomiaru.


Pierwszy zwycięzca:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:30'35,002 hrs. 203,513 km/h.

Ostatni zwycięzca:

2012 - Sebastian Vettel (Red Bull RB8/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:31'10,774 hrs. 202,184 km/h.

Rekord Pole Position:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'24,178 min. 219,178 km/h.

Rekord toru:

2011 - Sebastian Vettel (Red Bull RB7/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'27,249 min. 211,463 km/h.


Harmonogram:

Piątek, 25 października 2013r:

1 trening: 06:30 - 08:00
2 trening: 10:30 - 12:00

Sobota, 26 października 2013r:

3 trening: 07:30 - 08:30
Kwalifikacje: 10:30

Niedziela, 27 października 2013r:

Wyścig: 10:30

Live timing dostępny jak zwykle tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/) a streamy do wyszperania w necie, m.in. na stronach: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.hqtv.biz/.

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/80210775180885723609-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Kalendarz postępujący:

1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel,
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton,
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa,
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber,
7. GP Kanady: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
8. GP Wielkiej Brytanii: 1. Rosberg, 2. Webber, 3. Alonso,
9. GP Niemiec: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
10. GP Węgier: 1. Hamilton, 2. Raikkonen, 3. Vettel,
11. GP Belgii: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
12. GP Włoch: 1. Vettel, 2.Alonso, 3. Webber,
13. GP Singapuru: 1. Vettel, 2.Alonso, 3. Raikkonen,
14. GP Korei: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
15. GP Japonii: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Grosjean,
16. GP Indii: 1. ..., 2. ..., 3. ...,

Punktacja przed wyścigiem:

1. Vettel - 297;
2. Alonso - 207;
3. Raikkonen - 177;
4. Hamilton - 161;
5. Webber - 148;


Zapraszam.

adolfik9501
25-10-2013, 08:50
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/82067996832669884456-1.png
źródło (http://iv.pl/)

MadOnion
25-10-2013, 10:06
Bida z nyndzą. Ciekawe czy krowy wyjdą na tor

adolfik9501
25-10-2013, 12:05
Nyndza z bidą, czyli wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/26958603447982578103-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Pyra001
25-10-2013, 21:45
To już przestaje być śmieszne. Wieje nudą. Co to za emocje, pasjonować się kto zajmie 2, 3, 4 i dalsze miejsca, bo 1 zajęte w przedbiegu. Nuda Panie, nuda ...
Robert wracaj do F1

adolfik9501
25-10-2013, 21:52
To już przestaje być śmieszne. Wieje nudą. Co to za emocje, pasjonować się kto zajmie 2, 3, 4 i dalsze miejsca, bo 1 zajęte w przedbiegu. Nuda Panie, nuda ...

Ja będę się rajcował dwoma wyścigami V8 Supercars w ten weekend na torze Surfers Paradise. Zapewne wygra Whincup z RedBula ;) bo koleś naprawdę jest dobry, a i zespół zna się na rzeczy, chociaż jak to w V8 nic nie jest pewne.



Robert wracaj do F1

Robert ani mi się waż! WRC czeka.

adolfik9501
26-10-2013, 09:44
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/75624937585050721246-2.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
26-10-2013, 11:37
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/19056826302395778637-2.png
źródło (http://iv.pl/)

otwieracz
27-10-2013, 14:34
No i mamy po sezonie można powiedzieć. Dominator "odleciał", a reszta ma swoje Mistrzostwa. Jeszcze niedawno tu pękła opona, tam pękła opona - coś się działo a tu znowu nuda. Wygranie wyścigu przez Palca jest tak pewne jak stolec z rana... Najlepsza w dzisiejszym w GP była jak zwykle miła i przyjemna rozmowa radiowa w Lotusie podczas gdy Kimi blokował Romana. Inżynier do Kimiego:
- Kimi zjedź ku..a z drogi!
A Kimi na to:
- Ku..a nie krzycz!

Odnośnie przyszłego sezonu, były plany radykalnych cięć w aerodynamice, ale im bliżej końca tego sezonu tym bardziej stanowisko odnośnie nowych przepisów zostało zmiękczone i z części ograniczeń się wycofano. Wygląda na to że ktoś pisze własny scenariusz odnośnie przepisów, a ma za sobą bardzo przekonujący argument którym jest Pan Benjamin Franklin na trzeszczącym zielonym papierku - i to nie jeden... Ciekawe... na początku sezony wszyscy byli zgodni co do cięć a jak tylko zaczęło wszystko wracać do normy - czyli dominacja RBR, szybko zaczęto się z pomysłu wycofywać. Wygląda na to że czeka nas za rok powtórka z rozrywki.

Pyra001
28-10-2013, 20:04
Chyba przerzucę się na wyścigi ślimaków, przynajmniej jakieś emocje będą ;)

McSimus
29-10-2013, 16:29
Start ... drzemka ... meta ;)

Fringo
30-10-2013, 20:11
Szkoda, że już wszystko wiadomo i Vettel mistrzem świata kolejny raz. Mogli podtrzymać "napięcie" do końca, czyli Brazylii.