PDA

Zobacz pełną wersję : strata jakości



bbaarraann
16-10-2013, 18:15
witam ,
mam problem z wgrywaniem zdjęć na serwisy społecznościowe, :( chciałbym aby wyglądały właśnie tak :
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153356339080711&set=a.316974525710.335102.210077330710&type=1&theater
po obróbce w LR wyostrzając i zmniejszając metodą prób i błędów doszedłem do optimum gdzie fota wygląda odpowiednio ale po wgraniu na serwer jakość spada :(
pomocy jak mam sobie z tym poradzić ?

tomek67
16-10-2013, 18:25
Nie używam Facebooka, ale wg mnie spróbuj zorientować się w jakiej rozdzielczości będzie wyświetlane zdjęcie.
Dokładnie do tej rozdzielczości przeskaluj w programie graficznym i wyostrz.

Graivite
16-10-2013, 19:49
http://fstoppers.com/how-to-size-your-images-so-they-show-their-best-on-facebook

bbaarraann
16-10-2013, 21:35
dzięki , torche pomogło ale nie zabardzo :(
czy może być to problem np łącza LTE ?

zbyszekD7000
16-10-2013, 21:59
a co ma do tego łącze ?
bardziej portale dodatkowo konwertują wklejane foty, dlatego trzeba dopasować do ich wymagań

KamilM
19-10-2013, 18:02
Najlepiej wrzucać foty w max rozdzielczości. Ja u siebie zauważyłem, że wcześniej przy umieszczaniu zdjęć o niewielkiej rozdzielczości 900-1000 px, obrazki mocno traciły na jakości.