Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: strata jakości

  1. #1

    Domyślnie strata jakości

    witam ,
    mam problem z wgrywaniem zdjęć na serwisy społecznościowe, chciałbym aby wyglądały właśnie tak :
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
    po obróbce w LR wyostrzając i zmniejszając metodą prób i błędów doszedłem do optimum gdzie fota wygląda odpowiednio ale po wgraniu na serwer jakość spada
    pomocy jak mam sobie z tym poradzić ?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie używam Facebooka, ale wg mnie spróbuj zorientować się w jakiej rozdzielczości będzie wyświetlane zdjęcie.
    Dokładnie do tej rozdzielczości przeskaluj w programie graficznym i wyostrz.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2011
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    90
    W pogoni za lepszymi ujęciami...

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki , torche pomogło ale nie zabardzo
    czy może być to problem np łącza LTE ?

  5. #5

    Domyślnie

    a co ma do tego łącze ?
    bardziej portale dodatkowo konwertują wklejane foty, dlatego trzeba dopasować do ich wymagań
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #6

    Domyślnie

    Najlepiej wrzucać foty w max rozdzielczości. Ja u siebie zauważyłem, że wcześniej przy umieszczaniu zdjęć o niewielkiej rozdzielczości 900-1000 px, obrazki mocno traciły na jakości.
    D700+Grip
    N28 1,8G | N50/1,8D | N85/1,8D | SB 700

    D5200+18-55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •