Zobacz pełną wersję : Kompakt / ultrazoom do reporterki?
pablos524
15-10-2013, 17:24
Poszukuje dobrego apartu do pracy w redakcji lokalnego tygodnika czyli aparat "do wszystkiego". Tematyka foto od imprez masowych np: koncerty, sport, dożynki. Praca w różnym oświetleniu od cimnej sali koncertowej do pracy pod gołym niebem. Mile widziane sanki do lampy błyskowej, szybki AF, ISO i format RAW.
stachmuszel
15-10-2013, 18:45
Ciezko chyba bedzie polaczyc te wszystkie cechy w jednym kompakcie. Przychodzi mi do glowy Canon G1x, ale jego AF jest lekko kulawy. Mysle tez o bezlusterkowcach, ale tam jest wymienna optyka, o ktorej nic nie piszesz.
Mam kolezanke, ktora podobnie jak Ty udziela sie w gazecie lokalnej. Fotografuje starutkim Nikonem D50+18-70. A dlaczego nie mozesz fotografowac tym co masz w stopce?
pablos524
15-10-2013, 19:39
A dlaczego nie mozesz fotografowac tym co masz w stopce?
Osobiście to pracuję prywatnym sprzętem ze stopki i moje oczekiwania spełnia w 100%. W gazecie pracuje dwóch fotografów, tylko nie zawsze mamy możliwość być wszędzie w jednym czasie i szukamy dla dziewczyn coś dobrego finannsowanie z budżetu redakcji ok 1500pln.
adriansocho
15-10-2013, 20:12
Do niektórych kompaktów Canona można wgrać alternatywny firmware CHDK dający m.in. zapis w RAWach, ale jest problem z szerokim kątem (o ile dobrze pamiętam, krótszy koniec zaczyna się od odpowiednika np. 28 mm dla pełnej klatki). Dobry pomysł z tymi sankami.
wyrwiflak
23-10-2013, 11:38
Osobiście to pracuję prywatnym sprzętem ze stopki i moje oczekiwania spełnia w 100%. W gazecie pracuje dwóch fotografów, tylko nie zawsze mamy możliwość być wszędzie w jednym czasie i szukamy dla dziewczyn coś dobrego finannsowanie z budżetu redakcji ok 1500pln.
Czy sprzęt musi być nowy? Za ok. 1500zł chodziły niedawno zestawy E-PL2 z 14-150. Sprzęt w sam raz do reporterki, znajoma dziennikarka używa E-PL1 z 14-45 i też jest zadowolona.
Jak za 1500, to chyba najlepszą jakość da NEX-3N w zestawie z 16-50. Wszystkie warunki spełnione, poza szybkim AF.
pastwisko
23-10-2013, 16:53
Jak za 1500, to chyba najlepszą jakość da NEX-3N w zestawie z 16-50. Wszystkie warunki spełnione, poza szybkim AF.
16-50 to raczej średnio ultrazoom :)
16-50 to raczej średnio ultrazoom :)
Wiem, tak samo średnie narzędzie do typowej "reporterki". W tej cenie trzeba iść na jakiś kompromis.
pablos524
23-10-2013, 23:56
Czy sprzęt musi być nowy? Za ok. 1500zł chodziły niedawno zestawy E-PL2 z 14-150. Sprzęt w sam raz do reporterki, znajoma dziennikarka używa E-PL1 z 14-45 i też jest zadowolona.
Nowy nie musi być, ale mile widziana FV. E-PL2 jak narazie najciekawsza propozycja.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.