Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Kompakt / ultrazoom do reporterki?

    Poszukuje dobrego apartu do pracy w redakcji lokalnego tygodnika czyli aparat "do wszystkiego". Tematyka foto od imprez masowych np: koncerty, sport, dożynki. Praca w różnym oświetleniu od cimnej sali koncertowej do pracy pod gołym niebem. Mile widziane sanki do lampy błyskowej, szybki AF, ISO i format RAW.
    D3, D2x , D300s MB-D10,N10-24f/3,5-4,5,N17-55f2,8,N70-200f2,8VR,N200-400f4VR

  2. #2

    Domyślnie

    Ciezko chyba bedzie polaczyc te wszystkie cechy w jednym kompakcie. Przychodzi mi do glowy Canon G1x, ale jego AF jest lekko kulawy. Mysle tez o bezlusterkowcach, ale tam jest wymienna optyka, o ktorej nic nie piszesz.
    Mam kolezanke, ktora podobnie jak Ty udziela sie w gazecie lokalnej. Fotografuje starutkim Nikonem D50+18-70. A dlaczego nie mozesz fotografowac tym co masz w stopce?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    A dlaczego nie mozesz fotografowac tym co masz w stopce?
    Osobiście to pracuję prywatnym sprzętem ze stopki i moje oczekiwania spełnia w 100%. W gazecie pracuje dwóch fotografów, tylko nie zawsze mamy możliwość być wszędzie w jednym czasie i szukamy dla dziewczyn coś dobrego finannsowanie z budżetu redakcji ok 1500pln.
    D3, D2x , D300s MB-D10,N10-24f/3,5-4,5,N17-55f2,8,N70-200f2,8VR,N200-400f4VR

  4. #4

    Domyślnie

    Do niektórych kompaktów Canona można wgrać alternatywny firmware CHDK dający m.in. zapis w RAWach, ale jest problem z szerokim kątem (o ile dobrze pamiętam, krótszy koniec zaczyna się od odpowiednika np. 28 mm dla pełnej klatki). Dobry pomysł z tymi sankami.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pablos524 Zobacz posta
    Osobiście to pracuję prywatnym sprzętem ze stopki i moje oczekiwania spełnia w 100%. W gazecie pracuje dwóch fotografów, tylko nie zawsze mamy możliwość być wszędzie w jednym czasie i szukamy dla dziewczyn coś dobrego finannsowanie z budżetu redakcji ok 1500pln.
    Czy sprzęt musi być nowy? Za ok. 1500zł chodziły niedawno zestawy E-PL2 z 14-150. Sprzęt w sam raz do reporterki, znajoma dziennikarka używa E-PL1 z 14-45 i też jest zadowolona.
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz g#wno wartych zdjęć
    D750+Z5+Zfc

  6. #6

    Domyślnie

    Jak za 1500, to chyba najlepszą jakość da NEX-3N w zestawie z 16-50. Wszystkie warunki spełnione, poza szybkim AF.
    to be a rock and not to roll

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    Jak za 1500, to chyba najlepszą jakość da NEX-3N w zestawie z 16-50. Wszystkie warunki spełnione, poza szybkim AF.
    16-50 to raczej średnio ultrazoom
    Völkchlor

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    16-50 to raczej średnio ultrazoom
    Wiem, tak samo średnie narzędzie do typowej "reporterki". W tej cenie trzeba iść na jakiś kompromis.
    to be a rock and not to roll

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wyrwiflak Zobacz posta
    Czy sprzęt musi być nowy? Za ok. 1500zł chodziły niedawno zestawy E-PL2 z 14-150. Sprzęt w sam raz do reporterki, znajoma dziennikarka używa E-PL1 z 14-45 i też jest zadowolona.
    Nowy nie musi być, ale mile widziana FV. E-PL2 jak narazie najciekawsza propozycja.
    D3, D2x , D300s MB-D10,N10-24f/3,5-4,5,N17-55f2,8,N70-200f2,8VR,N200-400f4VR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •