seler
28-09-2013, 14:17
Po rocznym bodaj odpoczynku od analoga, postanowiłem się przeprosić i zabrałem na wakacje gdzie poszły cztery klisze, i powiem szczerze że jestem mocno zniechęcony o ile zeskanowane b&w wychodzą dobrze to kolor jest tragiczny, przykład superia:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/caly-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-l_2wcOopPw8/UkbGLhvzfVI/AAAAAAAAD0Q/g8ZvibKdnFw/w800-h533-no/caly.jpg)
skanowane w 4800 na (wiem że słaby) epsonie v330 photo
i crop
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/crop-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-NsRbHV-KhKw/UkbGLSZjpjI/AAAAAAAAD0M/bfmUa2dyTPM/w968-h830-no/crop.jpg)
efekt jak ze starego najtańszego kompakta
a robione nikkorem 105/2.5 który po przypięciu do s5pro nie wymagał nawet poprawiania ostrości w postprocesie...
Wiem że skaner słaby ale może to ja coś źle robię? (skanuję bez żadnych korekt i potem obrabiam w Aftershot tak jak rawy)
A moze dać gdzieś do labu tylko gdzie we Wro będzie skaner który da mi znaczącą poprawę jakości?
Jeśli
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/caly-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-l_2wcOopPw8/UkbGLhvzfVI/AAAAAAAAD0Q/g8ZvibKdnFw/w800-h533-no/caly.jpg)
skanowane w 4800 na (wiem że słaby) epsonie v330 photo
i crop
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/crop-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-NsRbHV-KhKw/UkbGLSZjpjI/AAAAAAAAD0M/bfmUa2dyTPM/w968-h830-no/crop.jpg)
efekt jak ze starego najtańszego kompakta
a robione nikkorem 105/2.5 który po przypięciu do s5pro nie wymagał nawet poprawiania ostrości w postprocesie...
Wiem że skaner słaby ale może to ja coś źle robię? (skanuję bez żadnych korekt i potem obrabiam w Aftershot tak jak rawy)
A moze dać gdzieś do labu tylko gdzie we Wro będzie skaner który da mi znaczącą poprawę jakości?
Jeśli