PDA

Zobacz pełną wersję : Zniechęcenie



seler
28-09-2013, 14:17
Po rocznym bodaj odpoczynku od analoga, postanowiłem się przeprosić i zabrałem na wakacje gdzie poszły cztery klisze, i powiem szczerze że jestem mocno zniechęcony o ile zeskanowane b&w wychodzą dobrze to kolor jest tragiczny, przykład superia:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/caly-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-l_2wcOopPw8/UkbGLhvzfVI/AAAAAAAAD0Q/g8ZvibKdnFw/w800-h533-no/caly.jpg)

skanowane w 4800 na (wiem że słaby) epsonie v330 photo

i crop


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/crop-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-NsRbHV-KhKw/UkbGLSZjpjI/AAAAAAAAD0M/bfmUa2dyTPM/w968-h830-no/crop.jpg)


efekt jak ze starego najtańszego kompakta
a robione nikkorem 105/2.5 który po przypięciu do s5pro nie wymagał nawet poprawiania ostrości w postprocesie...

Wiem że skaner słaby ale może to ja coś źle robię? (skanuję bez żadnych korekt i potem obrabiam w Aftershot tak jak rawy)

A moze dać gdzieś do labu tylko gdzie we Wro będzie skaner który da mi znaczącą poprawę jakości?
Jeśli

pastwisko
28-09-2013, 16:52
A co to za Superia była? W terminie i niskie ISO? Czy stara chuk wie gdzie trzymana i z wysokim ISO? No i ile i gdzie samtrzymales film w aparacie..

I lab porządny czy jakiś taki se?

wpkx
28-09-2013, 19:24
Zacznijmy od tego, że to bardzo niedoświetlona klatka.

deep
28-09-2013, 20:02
To tylko kwestia materiału, naświetlenia, obiektywu, operatora no i skanera. Efekt końcowy może być skrajnie różny. Mam dużo starych klisz które sam sobie skanowałem na coolscan V i efekt jest wyśmienity, spokojnie zdjęcia leżą obok tych z D700.

De Camtrois
28-09-2013, 20:40
ja też ostatnio skanowałem na Epsonie V330 i robiłem to pierwszy raz i nie jest aż tak źle, choć mogłoby być o wiele lepiej. Tutaj mydło wynika jednak bardziej z niskiej przysłony (tak sądzę), niż z niedoskonałości skanera:

http://img32.imageshack.us/img32/5194/m3qu.jpg

varjo
29-09-2013, 00:22
@seler

Po mojemu:
1) Być może wystąpił problem z ekspozycją, zdjęcie wygląda na niedoświetlone.
2) Klisza została skopana w procesie wywołania.
3) Został popełniony jakiś drastyczny błąd podczas skanowania.
4) Dowolna kombinacja pkt. 1-3.

Zakładam oczywiście, że klisza nie była przeterminowana, nie leżała na słońcu itp. itd.

Tuniek
14-10-2013, 19:34
Mi takie ziarno wyszło po użyciu #$%nastoletniej kliszy.

komdar
22-10-2013, 17:35
No faktycznie ziarno!

biegly
06-11-2013, 17:48
No fakt, nie wygląda to najlepiej.
Do tego jakieś linie nad wierzą idą, a w Salonikach w prawo to tylko morze ;)
A jak wygląda film ?

hensu
14-11-2013, 06:02
A próbowałeś przefotografować kliszę?

tedd
14-11-2013, 10:26
A co by to miało pomóc?
Jeżeli jakiejś informacji nie ma na pierwszym negatywie, to w żaden sposób nie pojawi się na drugim czy dziesiątym... Niestety

hensu
14-11-2013, 13:50
Fakt, jeśli wina negatywu to nic nie pomoże, ale jeśli to skaner...