PDA

Zobacz pełną wersję : Kubek termiczny



chickensnd
12-09-2013, 12:07
Mam w planie zakupić sobie kubek termiczny, przeglądając internet jest tego miliony. Czy znacie jakieś dobre firmy? A może konkretne modele? Szukam, kubka na cieple i zimne napoje, który pomieści mniej niż 0,5l, najlepiej 400, 350 ml.

MstrG
12-09-2013, 12:12
Termos 70-200 i kubek 24-70 ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.canonmug.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/1/p/1pc_ZOOMABLE_Nik_4cffdc0260bb3.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.canonmug.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/s/dsc_0613.jpg)

trzcionek
12-09-2013, 12:17
Polecam kubki Contigo... drogie ale trzymają ciepły napój ok 6h a zimny jeszcze dłużej ;) ew. jeszcze jest Esbit ale one miały problemy z zakrętką bo się lubiła przekręcać.

chickensnd
12-09-2013, 12:42
Contigo słyszałem i podobno bardzo polecaja i jeszcze fajny system picia maja, a jak z tym kubkiem Nikona? On w ogóle trzyma ciepło?

Boryszuk
12-09-2013, 13:50
On w ogóle trzyma ciepło?

Raczej słabo.

Rufus92
12-09-2013, 14:12
ja nie mam kubka termicznego, bo zdecydowałem się na litrowy termos na uczelnie. Padło na Termite WARHEAD [kosztował mnie 99zł], jestem z niego zadowolony, trzyma dobrze ciepło, dobrze uszczelniony, mogę polecić firmę. i co może być jeszcze ważne ma 5 lat gwarancji.

d3b0r43ur071
12-09-2013, 23:35
Ja także szukam dobrego kubka termicznego, ostatnio kupiłam jakiś zwykły ale niestety nie zdał egzaminu

Archangel
13-09-2013, 00:57
Kubek termiczny? Tylko i wyłącznie PRIMUS - nie widziałem niczego lepszego.

elarco
13-09-2013, 11:43
Primus (http://8a.pl/termosy-i-kubki-termiczne/kubek-termiczny-primus-c-h-commuter-mug) jest ok- baardzo wytrzymały i długo trzymający ciepło kubek. No i wygląd ma pierwsza klasa ;)

gryson
13-09-2013, 12:07
Takiego primusa też mogę polecić, dostałem w prezencie, używam na plenerach. Przed wyjazdem robię w nim kawę, jadę nawet w zimny poranek w plener, a po godzinie czy dwóch w plenerze potrafię jeszcze usta sobie oparzyć kawą pijąc z niego :) Do tego wygoda - kubek i termos w jednym, idealnie pasuje w miejscu na kubek w aucie, więc w zimowe objazdowe plenery zawsze jest pod ręką.
Taki nikonowski kubek 24-70 również mam, ale on po pierwsze słabo trzyma ciepło, po drugie nawet zakręcony wieczkiem przecieka. Piję z niego na okrągło, ale w domu, bo wygląda super ;)

A propos tematu, to może spytam kogoś kto ma taki termos "nikonowski" 70-200, czy on jest szczelny i trzyma choć trochę ciepło?
Czasami oprócz kawy w kubku chciałoby się zabrać w plener herbatę w termosie, a taki 70-200 byłby jak najbardziej na miejscu, o ile spełnia swoje zadanie.
Macie doświadczenia z nim, warto kupić?

elanek
13-09-2013, 12:11
Tylko nie kupujcie wersji plastikowej Primusa - kaszana.

gryson
13-09-2013, 12:29
Nie wiedziałem nawet, że taka jest :)
Ta "normalna" metalowa wersja jest dodatkowo fajna, bo można sobie wygrawerować co się chce na nim, nick, logo czy jeszcze inszą inszość :)

4r74BC90
13-09-2013, 13:00
Super są te termiczne kubeczki, dwa tygodnie temu kupiłem podobny była promocja na gruponie ; ) a tak pewnie można znaleźć na jakiejś stronce z gadżetami :)

elanek
13-09-2013, 13:01
Mój plastik nadaje się do popijania przed kompem. Jest fajny, ale długo nie trzyma.

sailor
17-09-2013, 14:49
Kubek termiczny? Tylko i wyłącznie PRIMUS - nie widziałem niczego lepszego.

ja rowniez po przetestowaniu wielu zakupilem Primusa:

http://szybkooferty.pl/uploads/photos/full/928/sprzedam_kubek_termiczny__stal_nierdzewna_c&h_commuter_mug_0_4_l_czarny_primus_1_928651.jpeg
źródło (http://szybkooferty.pl/uploads/photos/full/928/sprzedam_kubek_termiczny__stal_nierdzewna_c&h_commuter_mug_0_4_l_czarny_primus_1_928651.jpeg)
sluzy juz ze 3 lata i jakos nie chce sie rozleciec.

chickensnd
17-09-2013, 15:53
Przegladnalem juz chyba wszystkie firmy i moja uwagę najbardziej przykuly dwie marki, primus i contigo. Jeśli chodzi o ciepło to chyba trzymają podobnie. Szukam takie za około 100 zl, widziałem z PRIMUSA tez tańsze, ale one sa chyba plastikowe. Obydwie firmy maja swoje systemy picia czy miał ktoś kiedyś możliwość porównania? Który system polecacie?

schwepes
17-09-2013, 16:07
Mam contigo i mogę polecić. Jest szczelny i jak na kubek trzyma temperaturę dość długo, choć oczywiście nie jest to termos i nie można oczekiwać cudów :).

chickensnd
17-09-2013, 19:38
Zastanawiam miedzy dwoma http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDsyNzEzOTE1OTI3OTE0NjA0NDQyOzUxMDYyMzE7 aHR0cDovL25va2F1dC5wbC9DbGljay9ST2ZmZXIvP2NsaWNrPX UydFRFUUtwRWlXRExwVWZETHl5RUFVOVVnZiRQSE1paUZPR1c3 RERzdUdyVFJ5bTJqdVVmU0dzUEVHVjRBTWVNODBVJHdFRFpTVT JBaEdVR05wcnk2VmZaaVBBSDJVMTVmdHRCTVhMOXE5cFZrZEY3 dkV0bkFfLkFQSTtmZmJjNWZmMzE3MjA1MTg1YzllZTRlNTk3YT k3MDc5MA%3D%3D&dac=1 a http://www.activetech.pl/438,Kubek-termiczny-Contigo-BELLA-czarny , który Waszym zdaniem lepszy?

F0kus
14-01-2014, 00:44
Też polecam kubki Contigo, mam taki (http://esmarket.pl/produkt/4713/kubek-podrozny-bella-400ml-superszczelny-contigo-1). Dobrze trzyma ciepłą kawusię!

qualin
14-01-2014, 11:47
Ja kupiłem jakiś czas temu kubek w biedronce za 17 zł. Kawa jest gorąca przez jakieś 4 godziny, a ciepła prawie 10.