PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus OM-D E-M1



Strony : 1 [2]

qbic
18-04-2014, 15:22
Jeśli chcesz zarzucić "opłacone" kłamstwo, to napisz konkretnie co jest nieprawdą.

Po pierwsze primo primoris, wypadałoby czytać ze zrozumieniem, nie zostało napisane "kłamstwo", część reklam pomimo iż podkolorowana (i egzaltowana niczym podniecona lolitka na filmie Disneya)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/Cryinghappytears-2.gif
źródło (http://theshoegame.com/wp-content/uploads/2014/02/Crying-happy-tears.gif)

stąpa po cienkiej linii pomiędzy tym co jest prawdą oraz prawdą nie jest...



- Jaki znasz inny model aparatu MFT, który jest bardziej wypasiony?

Pytanie co oznacza wypasiony. To jest niestety brukowa nomenklatura charakterystyczna dla marketingowego bełkotu, który zaczyna spływać nie tylko z gazet i reklam ale także blogów (koksowanych lekkim oparem finansowym).



- Z perspektywy lustrzanki (z naszej perspektywy) to jest rewolucja - nowy wizjer, nowy AF kontrastowy, stabilizacja w korpusie, dotykowy wyświetlacz, WiFi - tego wszystkiego nie ma w D800, a E-M1 mieści to w mniejszej obudowie.

Chciałbym zauważyć że rewolucją technologiczną (bo tak dokładnie brzmiało stwierdzenie) można nazwać wynalezienie tranzystora, a nie poskładanie do kupy paru elementów dostępnych na rynku w jedno pudełko. Radze się dokształcić w tym zakresie, zaraz okaże się że rewolucją technologiczną jest nowy ekran dotykowy w Iphone 7 lub aplikacja na telefon.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/Youngmanreadingabook001-2.jpg
źródło (http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/pictures/2009/3/23/1237806064989/Young-man-reading-a-book-001.jpg)



- E-M1 jest DUŻO lżejszy, a klawiszologia jest bardzo elastyczna, wszystko można ustawić dowolnie, mamy nawet gripa.

To świetnie że macie nawet gripa, bardzo się ciesze z waszej radości na sterydach, znowu wchodzisz (wchodzicie) w tryb uwielbienia charakterystyczny dla osób o skłonnościach hiper egzaltacyjnych, a posiadanie "nawet gripa" niewiele wnosi do tematu.



- Telewizor mam FullHD (1920x1080), czyli 2,07Mpix, wizjer ma 2,36Mpix.



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/141011brokentv-1.jpg
źródło (http://resources3.news.com.au/images/2013/01/28/1226559/141011-broken-tv.jpg)


Tutaj niestety nastąpiło potknięcie o technologiczny głaz, przelicz sobie(lub razem sobie przeliczcie) ile tak naprawdę ma ten wizjer rozdzielczości, pamiętając że na jeden użyteczny piksel obrazu przypadają 3 kolory.

P.R.P.
18-04-2014, 20:11
Nie róbcie bajzlu panowie. ;) Pamiętam identyczną podnietę gdy nabyłem E-M5. Miałem wówczas d700 a mały olek oczarował mnie. Także rozumiem dr5000. Póki co po ma w stopce to to co mam.. ;) Pamiętam też naprawdę świetne hdry qbica sprzed dobrych 7 lat na olkowym forum. I niech tak zostanie.. Sympatycznie, a nie pompatycznie. :mrgreen:

qbic
18-04-2014, 20:29
Fakt, człowiek zapomina że sprzętem można się podniecić, cofam zatem swoje oskarżenia o podtekscie finansowym.

djhonda
18-04-2014, 20:36
Zwyciężył duch świąt. Zaprawdę powiadam Wam bracia i siostry, miłujcie się.

morzon
18-04-2014, 21:08
Ja obecnie mam (nie, nie moje) od tygodnia omd-em10 (czy jakoś tak). Nie wyobrażam sobie przesiadki na takiego evila. Byłem dość zaskoczony jakością obrazka - myślałem, że naprawdę olympus podgonił do fx, ale no.. niestety nie ma o czym mówić. Może na wakacyjne wyjazdy jest okej, chętnie bym posiadał mały aparacik, ale z kolei nie czuję, że ten e10 jest wart ponad 3k zł (plus szkła).
Nie miałem w rękach tego em1 - jest między nimi przepaść? Wizjer, matryca? Bo jeśli nie, to mam podobne odczucia co Qbic - trudno mi zrozumieć ten tryskający z każdego zdania entuzjazm, jeśli nie jest jakoś inaczej umotywowany. Zwłaszcza jeśli ktoś używa na codzień D600/D800.

QubaKpl
18-04-2014, 21:17
Ale chyba każdy może mieć swoje zdanie, jeden będzie się zachwycał nad em1 a drugi nad d800 ? Dlaczego bijecie pianę, czy na tym forum jak ktoś wyrazi swoją pozytywną opinię na temat danego sprzętu zaraz muszą być te nasze słynne polskie hejty ?

Ps; Dr5000 świetny film czekam na kolejny, jesteście moimi mistrzami,dążcie dalej do celu ;]

morzon
18-04-2014, 21:25
Ale chyba każdy może mieć swoje zdanie, jeden będzie się zachwycał nad em1 a drugi nad d800 ? Dlaczego bijecie pianę, czy na tym forum jak ktoś wyrazi swoją pozytywną opinię na temat danego sprzętu zaraz muszą być te nasze słynne polskie hejty ?

Czyli nie można wyrażać innych opinii niż pozytywne, a tym bardziej dyskutować na ten temat? Każde krytykowanie czegokolwiek to już "hejt", litości.

QubaKpl
18-04-2014, 21:37
Czyli nie można wyrażać innych opinii niż pozytywne, a tym bardziej dyskutować na ten temat? Każde krytykowanie czegokolwiek to już "hejt", litości.

Można ale aż 3 strony ? w wątku o d600 aż 500 stron ?

qbic
18-04-2014, 21:40
Można ale aż 3 strony ? w wątku o d600 aż 500 stron ?

Bracie, spójrz w swoje serce i nie martw się o te szalone liczby.

QubaKpl
18-04-2014, 21:46
Bracie, spójrz w swoje serce i nie martw się o te szalone liczby.

Dobrze ojczę :mrgreen:

bryk77
20-04-2014, 03:00
Myślę, że micro 4/3 napewno jeszcze spróbuję, ale raczej poczekam na następcę Olympusa E-M1. Jeśli szukać obiektywnego testu tego aparatu to można go znaleźć na stronie Fatmana. (http://lenspro.pl/olympus-omd-e-m1/)
DR5000 idzie w sponsoring i pomimo iż lubię ich filmy to nie do końca wierzę, że są ani obiektywne ani subiektywne. Są sponsorowane.
P.S. Mój post na fejsie musiał być niewygodny, bo bardzo szybko zniknął.

J1
20-04-2014, 03:43
Przeglądałem test Fatmana i RAWy z E-M1 oraz D3 i D800, Olympus zrobił wielki krok do przodu w temacie matryc ale nie da się przeskoczyć pewnych spraw. Pomimo tego wszystkiego bardzo chętnie widziałbym w mojej torbie E-M1 z kompletem kilku stałek, niestety jak dla mnie obecna cena aparatu nie jest akceptowalna.

Jako przeciwwagę zerkam w stronę Fuji. Tutaj również widać wspieranie przez producenta różnych materiałów w internecie. Jednak robione jest to na trochę innym poziomie, nie tak nachalnie. Zerkam co jakiś czas na ebay i podobają mi się ceny używek X-E1 i obiektywów 18mm i 35mm, zapewne w najbliższym czasie skuszę się aby osobiście sprawdzić co w Fuji piszczy.

Wracając do Olympusa to mają fajne produkty ale złą manierę pozycjonowania produktów za pomocą ceny. Również sposób w jaki promują swoje produkty absolutnie do mnie nie trafia. Jest zbyt nachalny, przez co bardziej mnie zniechęca niż buduje zaufanie.

Dla uczciwości wspomnę że przez kilka lat używałem aparatów Olympusa (duże 4/3). Żeby być obiektywnym to sposób w jaki Nikon promuje system 1 bije wszystko (w negatywnym znaczeniu). Pomimo tego kupiłem Nikona V1. Powód prozaiczny... bardzo dobra cena i bateria pasująca do D610/D800.

Więc skoro nie działa na mnie urok marketingowy Olympusa oraz ich materiały sponsorowane to zadziała cena. Poproszę o solidną przecenę E-M1 z zoomem 12-40...

barkowx
20-04-2014, 08:57
Jak dla mnie film zrobiony przez DR5000 o E-M1 to zbiór półprawd i niedomówień...

pastwisko
20-04-2014, 11:15
Wracając do Olympusa to mają fajne produkty ale złą manierę pozycjonowania produktów za pomocą ceny. Również sposób w jaki promują swoje produkty absolutnie do mnie nie trafia. Jest zbyt nachalny, przez co bardziej mnie zniechęca niż buduje zaufanie.

Taaa, np. sponsorowany i ociekający cukrem artykuł o jego zaletach na optycznych, ktore z załozenia chyba próbują być obiektywną stroną z testami i recenzjami.

waldek
20-04-2014, 12:58
Obejrzałem i ja ten film.
Niezły, sprawnie nakręcony, profesjonalny "bełkot" marketingowy.
Dla osób które dopiero zaczynają przygodę z fotografią będzie wskazówką, co kupić.
Dla osób które już mają pojęcie o fotografii trochę śmieszy.
Ale jak można inaczej promować system, który ma nierozwojową matrycę wielkości paznokcia.
Właśnie tylko w taki sposób.
Od 10 minuty oglądałem filmik na kolanach.
Zwala z nóg. :D

Pozdrawiam świątecznie.

Panerai
20-04-2014, 16:07
Bracia i Siostry.
Pan jest jeden i ma na imię Nikon D 800, a brat jego Nikon D 610 zasiada po prawicy. Tatuś Nikon D4s spogląda na dzieci swoje z radością wiedząc jakich to genialnych ma synków.
Pozostałe sprzęta są bardzo sympatycznym dodatkiem by nie nadużywać starszyzny do kadrów nie wartych zdejmowania osłon z Nikkorów "Trójcą Świętą" zwanych od 14-24 przez 24-70 do 70-200 licząc.
Radujcie się zatem i nie czyńcie przykrości innym.

Wesołych Świąt :)

KaarooL
20-04-2014, 18:31
W czasach dużego 4/3 wujo Olek też mocno naciągał fakty. Kiedy teraz widzę reklamy m4/3 to tylko uśmiecham się pod nosem, bo drugi raz nie dam się wkręcić...

Jak już zrobią coś z dużym sensorem i wyprodukują do tego równie dobrą optykę, temat nabierze sensu.

DR5000
21-04-2014, 12:29
Dyskusja zeszła na typowo forowy poziom, więc jakoś wyrażę zdanie i w temacie zamilknę :)

Sponsorowany? Nie, to nie jest film sponsorowany. To co powiedziałem w filmie to moje zdanie i nie ukrywam, że jestem ze sprzętu zadowolony, inaczej sprzedałbym go i nie tracił czasu. Wówczas pewnie zrobiłbym podobny film o Fuji albo Sony. O sponsorowaniu pojawia się wątek a propos każdego naszego filmu - byliśmy sponsorowani przez Tokinę, kiedy mówiłem o dobrej Tokinie, później przez RoundFlasha, teraz przez Olympusa i co ciekawe przez Volkl, producenta nart, który podobno zapłacił nam za cały wyjazd na narty i dlatego jest tak “chamsko wpakowany” fragment filmu o nartach. Także społeczeństwo twierdzi, że sponsorują nas wszyscy i szczerze przyznam, że bardzo żałuję, że nie ma racji :)

Piszecie o wyższości D800, a ja o tym nie powiedziałem o jego niższości. W zasadzie wcale nie porównałem E-M1 do D800, tym bardziej do D800E, ale do D700. Nigdzie w filmie nie mówię, że D800 ma mniej szczegółowy obraz niż E-M1, to nie jest prawda. Tym bardziej, nie mówię o D800E. E-M1 przeskoczył D700 z 70-200, ale nigdy jakość obrazu D800 nie była gorsza od E-M1.

Półprawdy? Mamy ten aparat i nim pracujemy, a wszystko o czym mówię, staram się popierać obrazem w filmie i przykładami z życia. Tym bardziej, że bardzo mocno to wszystko pokrywa się choćby z recenzjami na DP Review czy Photozone, wiele filmem nie odkryłem. Wielka szkoda, że Ci, którzy czytali o nim, a nie mieli go w rękach (czyli wielu z Was nikoniarzy), wyrażają zdanie, bo to powoduje “szum” i potem ciężko tak na prawdę traktować forum jako wiarygodne źródło informacji o sprzęcie.

Mnie osobiście dziwi też ogólnie to co się dzieje w tej dyskusji. O ile kłamię, to rozumiem, że ktoś mówi - mam E-M1, jest spoko, ale to, to i to zupełnie nie pokrywa się z tym co powiedziałeś, kłamiesz bo zapłacił Ci za to Olympus. Tu na forum nikt nie zarzuca konkretów. Za to wielu traci czas na oglądanie tego beznadziejnego, kłamliwego, bełkotu jaki prezentuję w filmie. Ja sam wszedłbym, zobaczył 2 pierwsze minuty, stwierdził, że śmierdzi i od teraz omijał ten kanał. Prowadzenie wątku o tym? Skoro kłamie i jest to sponsoring, to przecież każdy to widzi i nie da się nabrać. Moja 4-letnia córka wie, że reklamy kłamią.

Dla jasności, D700+70-200 daje nam zupełnie wystarczającą, świetną jakość, a Olympus jest małym aparatem, który zadziwił nas jeszcze wyższą jakością obrazu przy dużo mniejszych rozmiarach i wadze. Nie po to go mamy, aby zabił pełną klatkę i wyraźnie w filmie mówię, że nie sprzedajemy D800, nie wyobrażamy sobie pracy bez niego. Za to jakość obrazu z E-M1 jest ponad-wystarczająca do wielu zleceń komercyjnych, a pracuje się nim lżej i w naszym nikonowym świecie było to dla mnie odkrycie, którym dziele się w filmie.

Pomimo, że może film Was nie zachwycił, polecam każdemu choć minutę z tym aparatem w ręku. To sprawny, inspirujący sprzęt i wystarczy odrobinę uchylić zapadki w głowie, aby go bardzo go polubić. Tym bardziej, że tak Nikon 1, jak i EOS M zupełnie takie nie są.

A tymczasem, dzięki za Wasze opinie i leję na Was! …w końcu jest Śmingus-Dyngus! :))))

trzecie oko
21-04-2014, 13:40
DR5000 rób swoje dalej, jest wiele osób, które z uwagą śledzą Twoje filmy, pozdrówka :)

sradek
21-04-2014, 18:05
DR5000 rób swoje dalej, jest wiele osób, które z uwagą śledzą Twoje filmy, pozdrówka :)

Dokładnie, rób swoje. Film obejrzałem - bardzo ciekawie opracowany, chociaż też miałem odczucie, że sponsorowany.
Jako posiadacz swego czasu panasonica GH1 zatęskniłem za tym systemem, zwłaszcza dzisiaj kiedy S5 pro z 85mm obijał mi bok na rodzinnym spacerze.

MariuszJ
21-04-2014, 18:37
zwłaszcza dzisiaj kiedy S5 pro z 85mm obijał mi bok na rodzinnym spacerze.

A ekwiwalent tego zestawu (jeżeli chodzi chodzi o obrazek) tyle że zbudowany na OMG, jak obijałbym Ci bok? I jak wygodnie by się go trzymało?

fafniak
21-04-2014, 18:45
Taki OM z tym ciastkowatym szkłem(15?) i 75 w kieszeni - bajka.
Wreszcie miałbym coś co można nosić bez problemu razem z XD-CAMem

Pawel92
19-05-2014, 20:59
75/1.8 @1.8 ISO400 1/125s

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/O_140518_0440-2.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Forum/O_140518_0440.jpg)

pire
20-05-2014, 14:32
Też obejrzałem filmik i jestem w szoku, widziałem tysiące zdjęć z D700 i czegoś takiego nie doświadczyłem, zakładam że sprawdzaliście czy ze sprzętem wszystko OK ;),
a tak na serio,
tak nachalnego i agresywnego bełkotu marketingowego dawno nie słyszałem, w końcu ktoś musi to podsumować, szkoda mi tych nieszczęśników, którzy po obejrzeniu filmu pobiegną do sklepu foto.
Zabawne są też wyliczanki kosztowo - cenowe, rozumiem że Nikon nie chciał płacić za promocję starego modelu D700 ;)

To nie jest oczywiście zły aparat, ale przypisywanie mu atrybutów "boskości" ociera się o obłęd lub manipulację. JPGi z Olka to jedne z najgorszych jakie widuję, nie nie chodzi mi tu o kolor, agresywne odszumianie połączone i agresywnym wyostrzaniem psują każe zdjęcie od ISO 1600 w górę. To jest jedyny system , w którym JPGi są coraz ostrzejsze w miarę podnoszenia ISO. Do tego dochodzą szkła poprawiane softowo co niestety nie zawsze pięknie wygląda.
Nie będę wchodził w temat micro matrycy i jej wad (skoro nie wpływa to na wielkość aparatu to zalet praktycznie żadnych) ale traktuję ten system jako ślepą uliczkę, swego czasu w małych Pen'ach, miało to sens ze względu na wielkość korpusów, dziś już straciło.

Nie zawsze małe jest piękne.

Oczywiście zapomniałem dodać, że OMD E-M1 to dobra ergonomia, wspaniałe możliwości dopasowania ustawień i rewelacyjny AF :)

Pawel92
21-05-2014, 20:34
No to jeszcze jeden obrazek z Olka.

Więcej z koncertu Grupo Compay Segundo tutaj (http://lech.zenfolio.com/p403665972)

Zapraszam :smile:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/p3106858544-2.jpg
źródło (http://lech.zenfolio.com/img/s7/v166/p310685854-4.jpg)

tomek67
22-05-2014, 03:24
To nie jest oczywiście zły aparat, ale przypisywanie mu atrybutów "boskości" ociera się o obłęd lub manipulację. JPGi z Olka to jedne z najgorszych jakie widuję, nie nie chodzi mi tu o kolor, agresywne odszumianie połączone i agresywnym wyostrzaniem psują każe zdjęcie od ISO 1600 w górę. To jest jedyny system , w którym JPGi są coraz ostrzejsze w miarę podnoszenia ISO. Do tego dochodzą szkła poprawiane softowo co niestety nie zawsze pięknie wygląda.
Nie będę wchodził w temat micro matrycy i jej wad (skoro nie wpływa to na wielkość aparatu to zalet praktycznie żadnych) ale traktuję ten system jako ślepą uliczkę, swego czasu w małych Pen'ach, miało to sens ze względu na wielkość korpusów, dziś już straciło.
Nie zawsze małe jest piękne.

Tak ogólnie to w 100% się z Tobą zgadzam.
Olympusy są fajne, ale firma przesadza z tym tworzeniem atmosfery "profi".
Posiadam Olympusa i Canona.
Ostatnio dwie koleżanki co w ogóle nie interesują się fotografią oglądały kilka moich zdjęć portretowych robionych
Olkiem 75mm 1.8 oraz Canonem FF z obiektywem 70-200mm 2.8
Obie zgodnie i zdecydowanie wolały te z Canona.
Tak więc różnice są widoczne dla "normalnych" ludzi .

pire
22-05-2014, 12:04
Dla mnie esencja m4/3 to Panasonic Lumix DMC-GM1, ten kierunek znacznie bardziej mi się podoba. M4/3 z malutką matrycą i wagą 1kg (aparat + szkło) to nie jest dobry kierunek.

Pawel92
22-05-2014, 16:50
E-M1 z baterią: 497g
75/1.8: 305g
45/1.8: 116g
17/1.8: 120g
25/1.8: 137g
12/2: 130g
12-40/2.8: 382g
Nie wiem czy w ciężar obiektywów wliczyli ciężar osłon PS. Pewnie nie... :wink:

bryk77
22-05-2014, 18:05
Każda sroczka swój ogonek chwali :)

Pawel92
22-05-2014, 18:12
:)

shaolin
23-05-2014, 02:31
Nowy firmware:
http://www.dpreview.com/news/2014/05/22/olympus-om-d-e-m10-and-e-m1-get-firmware-updates

kazziz
24-05-2014, 11:34
co prawda ja z e-m10, ale tutaj zdecydowanie więcej osób niż na forum olka jest... czy po apdejcie firmłeru ktoś zauważył, zeby jego wifi w aparacie przestało działać? bo ja tak :(

Pawel92
24-05-2014, 13:44
U mnie, po wgraniu 1.4, puszka dalej łączy się z telefonem.

Pawel92
20-07-2014, 13:16
Postanowiłem sprawdzić, jak radzi sobie AF przy bardziej dynamicznych "obiektach".
Mówiąc krótko - kiepsko:
- S-AF: nie nadążał, nawet jeśli fotograf ma nieco wprawy w przewidywaniu ruchu fotografowanego obiektu.
- C-AF: rownież nie dawał rady, zarówno w trybie pojedynczym jak i seryjnym. Pierwsze zdjęcie było z reguły ostre (lub prawie :wink:), pozostałe to już loteria.
- C-AF-TR: tryb śledzenia nadaje się jedynie jako pomoc do przekadrowywania dla leniwych, lub do prób uchwycenia w ruch tramwaju z ubiegłego stulecia.

W trybie seryjnym dodatkowym utrudnieniem jest nie narażający EVF, celownik robi się czarny i nie bardzo wiadomo, co tak naprawdę zostało w kadrze i gdzie podział się nasz "obiekt". Dodam, że ten sam efekt praktycznie eliminuje tę puszkę przy próbach zdjeć lotniczych.

Kilka pstryków:
1.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/O_140712_0013-2.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Bercy2/O_140712_0013.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/O_140712_0031-2.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Bercy2/O_140712_0031.jpg)

3.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/O_140712_0113-2.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Bercy2/O_140712_0113.jpg)

4.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/O_140712_0123-2.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Bercy2/O_140712_0123.jpg)

5.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/O_140712_0203-2.jpg
źródło (http://www.lechy.eu/Samples/Bercy2/O_140712_0203.jpg)

wulisu
04-08-2014, 09:20
Podsumowując powiedziałeś już wszystko co mogłeś, osobiście dziękuję za ten filmik jak też pozostałe. Bawiłem się tym aparatem z obiektywem 12 40 2.8 i nikonem D610 z kit - owym zoomem, i moje odczucia były takie że chętniej brałem do ręki Olka, używam też Olka xz2 i kiedy po raz pierwszy zrobiłem nim zdjęcia nie mogłem się nadziwić jak świetne robi zdjęcia, odtąd noszę go ze sobą dosłownie wszędzie. Wracając do EM-1 jak dla mnie świetny aparat i sam stoję na rozdrożu czy kupić D610 mam kilka dekli od nikona czy może EM-1, i jak autor filmu wspomina to raczej uzupełnienie systemu a nie droga która zastąpi D800. Raz jeszcze gratuluję filmów i czekam z niecierpliwością na kolejne oraz więcej materiałów zrobionych olkiem. Pozdrawiam

Pawel92
16-08-2014, 07:01
Jeszcze trzy. Tym razem z Zuiko 60mm f/2.8 Macro


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/p6651752815-3.jpg
źródło (http://lech.zenfolio.com/img/s5/v117/p665175281-5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/p5229633076-3.jpg
źródło (http://lech.zenfolio.com/img/s6/v140/p522963307-6.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/p8123030205-3.jpg
źródło (http://lech.zenfolio.com/img/s12/v185/p812303020-5.jpg)

hostman22
21-09-2014, 12:55
używa ktoś może e-m1, do sporty, lotnictwa ? (lub posiada linki ;) ) szukam, szukam i nic :(

Pawel92
21-09-2014, 17:33
http://lech.zenfolio.com/p488859347
Tutaj masz kilka samolotów. Próbowałem...i dałem spokój. EVF robi się ciemny przy serii i "śledzenie" fotografowanego obiektu jest mocno utrudnione :mrgreen: O ile AF-S jest doskonały, to AF-C jest kiepski.