PDA

Zobacz pełną wersję : Plaza + statyw



romek257
02-09-2013, 14:23
Witam. Próbowałem znaleźć informacje na ten temat, ale bezskutecznie..
Byłem ostatnio nad morzem. Stojąc blisko brzegu rozstawiłem statyw filtr szary na obiektywie i próbuje.. Większość zdjęć niestety nie ostra (statyw wraz z ciężkim aparatem i obiektywem zapadał się z sekundy na sekundę) Macie jakiś sposób na to? cos podłożyć pod nogi statywu?

ajt
02-09-2013, 15:01
Można wbić nogi w piasek, na 20cm wystarczy, chyba że bez siłowania się da się wepchnąć głębiej. Przed wbijaniem nieco zmniejszyć kąt rozwarcia nóg, bo przy wpychaniu w piasek się rozchodzą. Statyw stoi wtedy dość stabilnie, ale jak przyjdzie większa fala i tak trzeba być przygotowanym na łapanie sprzętu :)

romek257
02-09-2013, 16:41
Następnym razem tak spróbuje, dzięki za rade

Coitus Interraptus
03-09-2013, 12:45
Manfrotto => stopki śniegowe MN 230


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://merlin.pl/Manfrotto-stopki-sniegowe-MN230-kpl-3szt,images_big,30,EC-5966.jpg)